Czy da się automatycznie przypisać szablon do sekcji?
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Czy da się automatycznie przypisać szablon do sekcji?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-12-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Czy da się automatycznie przypisać szablon do sekcji?

    Witam
    Strona wygląda w ten sposób, że mam 3 szablony.
    Jeden dla strony głównej (3 kolumny)
    Jeden dla podstron. (3 kolumny)
    Jeden dla galeri zdjęć. (2 kolumny)

    Różnica w szablonach dotyczy szerokości 2 i 3 kolumny oraz w przypadku galerii 3 kolumna jest usuwana.

    W każdym szablonie jest menu top, które zawiera sekcje.
    Na każdej podstronie jest menu boczne, gdzie wyskakują kategorie z sekcji, która została kliknięta w menu top.

    Problem polega na tym , że w galerii nie wiem jak zrobić automatyczną zmianę szablonu.

    Próbuje możliwości ze zliczaniem modulów. I np. wiadomo, że strona główna jest jedna, to mogę przypisać do niej moduł, według którego ładuje style do szablonów.

    Jeżeli jest moduł przypisany tylko do strony głównej to ładuj jej pliki css. Jeżeli nie to ładuj pliki css dla podstron. (dzięki temu jeżeli dodam jakąś nową podstronę, to ona już ma właściwy szablon).

    Kod:
    <?php if($this->countModules('glowna')) : ?>
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/import_str_glowna.css" type="text/css" />
    
    <?php else : ?>
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/import_podstrona.css" type="text/css" />
    
    
    <?php endif; ?>
    No właśnie i gdybym miał tylko 2 szablony to by nie było problemu.

    Problem w tym, że chciałbym w jakiś sposób przypisać szablon dla sekcji galeria.

    Wiem, że można przypisywać moduły (lub całe szablony) do wszystkich pozycji menu lub do wybranych. (na tej podstawie mogę wybrać określone pozycje menu, gdzie szablon będzie wyświetlany, jednak przy dodaniu nowej pozycji w menu do galerii znowu trzeba by zaznaczać, gdzie ten inny szablon będzie wyświetlany i nie będzie to w żaden sposób automatyczne).

    Jeżeli jest sposób by to trochę zautomatyzować, to proszę o sugestie.

  2. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Odpowiedz na pytanie w temacie da się, nawet nie czytając Twojego postu.
    Przypisywanie szablonu jest w ustawieniach Joomla.

    Przydatne linki:
    www.wiki.joomla.pl
    Webdeveloper do usług ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •