Rozsuwane menu - krok po kroku
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Rozsuwane menu - krok po kroku

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-09-2009
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny Rozsuwane menu - krok po kroku

    Witam.

    Chciałbym na swojej stronie www.bartekbaran.cba.pl (Joomla 1.5.14 PL) zrobić rozsuwane menu. Wiem, że na ten temat powstało na forum wiele wątków, jednak odpowiedzi na nie są dla mnie albo niezrozumiałe albo niedopowiedziane.

    A mianowicie chciałbym by to menu było:

    a) rozsuwane (takie jak chociażby na stronie http://www.moolets.com/component/opt...page/Itemid,1/ ), jednak pewne przyciski byłyby rozsuwane, inne natomiast nie (prowadzilyby od razu do artykułu

    b) identycznej kolorystyki jak menu na mojej stronie

    c) wolałbym, gdyby dało się to zrobić bez instalowania jakichś modułów, rozszerzeń itp.

    d) aby na przycisku były nazwy kategorii, a to co się rozsunie to nazwy artykułów - sekcje, bowiem jakoś nie są mi do niczego potrzebne, a wręcz przeszkadzają mi (nie dot. tych przycisków, w których od razu byłby link do artykułu)

    Czy ktoś mógłby mi to prosto, wyraźnie i krok po kroku wytłumaczyć jak coś takiego zrobić? Wiem, że może proszę o coś o co nie powinienem, ale samowolne eksperymentowanie z Joomlą i to jeszcze tym bardziej przez początkujacych może prowadzić do sami wiecie czego = do zepsucia strony i ewent. reinstalki

    Z góry dziękuję i pozdrawiam

    PS: Co do ewent. pomocy Joomla, na którą jak już innych wielu możecie mnie chcieć skierować to z tego co tam widzę są tam chyba porady do Joomla 1.0
    Ostanio edytowane przez Bartek.baran : 04-10-2009 18:53

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Jakby kolega czytał uważniej, to to wszystko jest standardowo w Joomla- rozsuwanie po kliknięciu.

    Widać, że kolega nawet nie chciał sprawdzić, a co gorsze nawet nie przeczytać.

    Wystarczy stworzyć odpowiednią "strukturę linków" ;)

    Mam dajavi Normalnie przed chwilą to pisałem

    No experiment no fun ;)

    Przydatne linki:
    www.wiki.joomla.pl
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-09-2009
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok. A więc w takim razie jak tą "strukturę linków" utworzyć drogi kolego?

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Normalnie w menedżerze konkretnego menu, wybierasz który link, ma być podmenu i przypisujesz go do linku, który ma być menu (nadrzędnym).

    Tylko nie pisz jak, bo to się aż w oczy rzuca, wystarczyło poczytać na wiki, a nie od razu odpisywać.
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-09-2009
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czytam artykuł http://wiki.joomla.pl/Tworzenie_podmenu , ale ani zdjęcia nie działają, ani nie jest do końca dobrze przetłumaczony, po za tym jest trochę chaotyczny i nic nie rozumiem.

    Natomiast http://wiki.joomla.pl/JA_Purity/Jak_...ome_podmenu%3F też mi nie pomaga.

    Więc pytam:
    1. Jak wybrać ten link, który ma być w podmenu i go przypisać do linku?

    Bardzo proszę o pomoc, gdyż bez tego strona może być mało czytelna. I proszę o łatwe wytłumaczenie, najlepiej krok po kroku. PZdr

  7. #6
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Bartek.baran Zobacz wiadomość
    ...
    1. Jak wybrać ten link, który ma być w podmenu i go przypisać do linku?
    ...
    Powiedz, ze to jest żart.

    Skoro umiesz stworzyć nowy link w menu, to jest trudniejsze (bo jest więcej klikania), a nie umiesz wybrać pozycji z listy (bo na tym polega przypisanie do innego linku), to przepraszam bardzo ale to jakaś kpina.
    A najlepsze jest to, że przeczytałeś jak zrobić podmenu ale jak tego nie rozumiesz, to już nie jest naszą winą. Wystarczy przeczytać, a jak ktoś ma problem z wyobraźnią, to zawsze można zrobić krok po kroku podczas czytania porady.
    I wcale nie potrzeba tam grafiki.

    Jak tak bardzo się boisz eksperymentować, to po co zajmujesz się stroną?
    Nie lepiej to komuś zlecić?
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-09-2009
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie to nie jest żart. Ja tylko proszę o proste wytłumaczenie, a nie o zbędne nerwy. Pewnie wiem o co chodzi, ale nie wiem że dana funkcja się tak nazywa itd.

    Co do eksperymentów, to już troszeczkę eksperymentowałem, kolego. I w rezultacie instalowałem Joomle łącznie 3 razy

  9. #8
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Jak się nie chce bawić w reinstalkę, to zawsze jest Mov'AMP;)

    Czytałeś jak zrobić podmenu, takie trzy punkciki ;)
    Webdeveloper do usług ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •