Instalacja Joomla 1.5.14 na nazwa.pl (2x joomla na jednym serwerze)
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Instalacja Joomla 1.5.14 na nazwa.pl (2x joomla na jednym serwerze)

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-02-2009
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny Instalacja Joomla 1.5.14 na nazwa.pl (2x joomla na jednym serwerze)

    Witam,
    Po pierwsze chciałam zaznaczyć, że po raz pierwszy tworzyłam sama stronę www na Joomla. Żeby zobaczyć jak to wszystko działa zainstalowałam sobie najpierw Joomla na komputerze, zainstalowałam Xampp i ciągnęłam Joomla 1.5.14, plik j.p. i ładnie/pięknie stworzyłam stronę www.

    Teraz chcę ją umieścić w Internecie. Mam serwer na nazwa.pl i musze nadmienić, że na tym serwerze jest już jedna strona www na Joomla (nie ja ją robiłam). Poza tym mam domenę na home.pl, więc żeby działała na serwerze musiałam przypisać tą domenę do serwera na nazwa.pl i w home.pl zmienić DNS. Tylko, że jak ręcznie dodawałam domenę to nie wiem czy dobrze to zrobiłam...nie przypisałam jej do katalogu głównego, gdzie są inne domeny tylko utworzyłam inny folder pod nazwą np. xxxxxx.

    Czytałam dużo o instalacji Joomla, ale niestety nie mogę poradzić sobie z ogarnięciem tego wszystkiego i boję się, że jak pójdzie coś nie tak to stanie się coś z tą drugą stroną www na serwerze, dlatego piszę ten ów dość przydługi list...

    A więc wiem, że powinnam klientem FTP wysłać dane na serwer, tylko nie wiem w sumie jakie dane... Z tego lokalnego serwera, wszystkie te foldery? i w sumie gdzie mam to wysłać, do jakiego miejsca na FTP?

    A poza tym czytałam, że przez przeglądarkę powinnam uruchomić instalację Joomla, ale jak instalowałam ją na komputerze to usunęłam plik instalacyjny..tak było napisane. Czy w ogóle powinnam ściągnąć nowy pakiet Joomla?

    Czytałam też, że trzeba zmieniać różne rzeczy, jakieś pliki, ustawienia FTP, tylko nie wiem gdzie i jak?

    Bardzo proszę o pomoc, żeby ktoś mi wytłumaczył krok po kroku jak mam zainstalować Joomla na serwerze, ale tak prosto jak to wszystko mam zrobić, tylko proszę mnie nie odsyłać do poszukiwań na forum, bo przeczytałam tu chyba większość postów, ale cóż z pustego nie naleje, ale jak już się nauczę i przebrnę pierwszy raz przez to wszystko to już nikogo nie będę zamęczać takimi listami, obiecuje!

    Pozdrawiam,
    Agnieszka

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    ale zamieszane to wszystko ale na pewno ktoś to ogarnie i wytłumaczy krok po kroku jak mu zapłacisz 400zł złotówka po złotówce...

  4. #3
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Do przeniesienia użyj http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/51/
    Stronę umieść w podkatalogu...

    Reszta później - latorośl wzywa... ;)

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-02-2009
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    Czekam niecierpliwie

  6. #5
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    1. Stronę pakujesz JoomlaPack-iem.
    2. Kopia bazy danych - JoomlaPack.
    3. Paczkę ze stroną przenosisz do folderu xxxxx, który utworzyłaś (ten, pod który jest podpięta domena).
    4. Rozpakuj paczkę ze stroną.
    5. Wchodzisz do instalatora przez docelowy adres strony - jeżeli prawidłowo podpięłaś domenę.
    6. Wykonujesz czynności - opis na joomla.pl.
    7. Podajesz dane do nowej bazy danych, którą założyłaś na nazwa.pl. Do tej bazy importowałaś wcześniej swoją starą bazę.
    8. Kończysz instalację.
    9. Usuwasz katalog instalacyjny.
    10. Już.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •