Czy w joomli pamięć podręczną powinno się usuwać? - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 38 z 38

Temat: Czy w joomli pamięć podręczną powinno się usuwać?

  1. #31
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2010
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez malkowitch Zobacz wiadomość
    Osobiści poradzę Ci jedno. Omijaj nazwa.pl i home.pl
    A puki co napisz do nich by usunęli Ci zawartość tych katalogów. Możesz też w ostateczności napisać skrypt php który usunie wszystkie te pliki.
    Podpisać się pod tym wypada ku przestrodze innym:
    Mam identyczny niemal problem na nazwa.pl co opisany powyżej. Nie jestem jakiś straszny orzeł w te klocki więc raczej poznaję joomlę niż ją administruję, w konsekwencji czego po rozrośnięciu się serwisu powstał zgrzyt- prawdopodobnie z cache'm. Nie dość, że miałem włączoną opcję cashowania to używałem jeszcze pluginu. Bota wyłączyłem, ale jak wyłącze cashe w konfiguracji systemu to jakieś błędy się pojawiają.
    Ale to na marginesie.
    Najlepsza jest odpowiedź z nazwy.pl, kiedy po przeczytaniu ww wątku napisałem do nich 10 maila, tym razem z prośbą wyczyszczenie katalogu cache, bo liczba plików osiągnęła wartość graniczną 200 000 i nic nie mogę zrobić przez ftp.

    nazwa.pl:
    "Rozumiem, że chodzi o usunięcie zawartości katalogu na serwerze FTP, jeżeli tak proszę na serwer wgrać plik .php ze skryptem:

    <?php system("rm -rf nazwa_folderu/*") ?>


    po czym wgrać na serwer ftp i wykonać go za pomocą przeglądarki, spowoduje on usunięcie zawartości katalogu którego ścieżkę proszę podać w miejscu nazwa_folderu.


    Pozdrawiam,
    ...

    Po czym ponowy mail ze wskazaniem ścieżki, bo zapytali który katalog usunąć (lubię precyzję).
    Poprosiłem więc po raz drugi o sunięcie zawartości katalogu, a nie katalogu i zapytałem przy okazji czy z ich pomocą da się przywrócić dostęp przez ftp-a do katalogu cashe, bo do wszystkich innych katalogów mam a do tego nie (chociaż wcześniej nie było problemów)
    ... i kolejna odpowiedź tak dla informacji potomnym:

    "Przyczyną jest tutaj ilość plików znajdujących się w katalogu cache (158589), powoduje to brak możliwości wylistowania zawartości przez klienta FTP.
    Możemy usunąć dla Pana te pliki, jednak proszę o zabezpieczenie skryptów przed ponownym wystąpieniem takiej sytuacji poprzez zmniejszenie ilości generowanych plików oraz ich cykliczne usuwanie przez harmonogram zadań.
    "

    p.s. Dla tych co popełnili ten sam błąd korzystając z ich hostingu.
    Zakupiłem tam usługę- Serwer Active
    • 25 GB powierzchni (z czego aktualnie zajęte przez moje stronki około 8GB)

    Niech wam do głowy przypadkiem nie przyjdzie, że rozwiązaniem jest zakup usługi o szczebel wyżej- ActivePro, bo ograniczenie 200 000 plików jest jednakowe dla obu typów serwerów.
    Zaś na moje pytanie, czy planują cokolwiek zmienić w absurdalnym, według mnie (mogę się mylić), ograniczeniu w przypadku usługi "Pro" odpowiedź brzmiała: "być może kiedyś, ale kiedy tego nikt nie wie" - czyli nie zawracaj dupy, a jak ci się nie podoba to se zmień- co niniejszym zamierzam uczynić
    Ostanio edytowane przez manieks : 10-09-2010 14:42

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    I tak dobrze, że, mniej więcej, w czasie jak wydana została już któraś stabilna Joomla 1.5.0x zmienili domyślne kodowanie na utf. Wcześniej trzeba było ręcznie w pliku bazy wszystko zmieniać (także przy każdej instalacji nowego dodatku). To co oni robią to jest przykład polityki antysamozachowawczej, a mienią się jednym z największych hostingów w kraju.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  4. #33
    Bywalec Craft awatar
    Dołączył
    17-07-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    119
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez manieks Zobacz wiadomość
    p.s. Dla tych co popełnili ten sam błąd korzystając z ich hostingu.
    Nie rozumiem ciebie. Dostałeś dokładną instrukcję od nazwa.pl co masz zrobić (
    Kod PHP:
    rm -rf nazwa_folderu/* 
    usuwa zawartość katalogu). Grzecznie odpowiadali na każde twoje pytanie a tobie nadal źle.
    Poza tym limit 200 000 plików jest rozsądny. Serwery to nie studnie bez dna. Ale tak wiem, ograniczać kogokolwiek to wielki błąd, czyste zło. Idąc tym tokiem myślenia, można zmienić CMSa, bo przecież Joomla z racji zastosowania frameworka, narzuca pośrednio sposób programowania, czy zarządzania nią.
    Żeby było jasne, nie jestem wielkim zwolennikiem nazwa.pl ale nie lubię jak ktoś wymyśla dziwne argumenty bo nie może za pomocą pierwszego lepszego skryptu wyszukanego w google, utrzymać porządku na serwerze.
    Tylko wygraża z cynicznym uśmieszkiem, że zmieni serwer. Jasne można zmienić. Tylko po co. I życzę powodzenia w szukaniu wyidealizowanego serwera bez ograniczeń i najlepiej za darmo.

  5. #34
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Niech wam do głowy przypadkiem nie przyjdzie, że rozwiązaniem jest zakup usługi o szczebel wyżej- ActivePro, bo ograniczenie 200 000 plików jest jednakowe dla obu typów serwerów.
    żeby zrozumieć skąd takie limity musiałbyś być użytkownikiem Linuxa i poznać dokładnie dostępne tam systemy plików. Nie ważne jaki serwer sobie kupisz i za jaką kwotę - systemy plików mają swoje ograniczenia i koniec.

  6. #35
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-06-2011
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,

    mam pytanie dotyczące szybkości wczytywania rekordów z bazy i cache...

    na stronie wstawiona jest wyszukiwarka, która pobiera z bazy wyniki. Kiedy zleca się jej wyszukiwanie w obrębie wszystkich wyników (bez wcześniejszego filtrowania poziomu treści) - czas pokazania rezultatu aktualnie to kilka sekund (ok. 6), w bazie jest ok 3 tys. rekordów. Po włączeniu cache otrzymuje wynik po 1-2 sekundach. To jest to czego oczekuję, ale kiedy cache jest włączony (plugin plus ustawienia systemu) to nie wszystko się wyświetla poprawnie (np logo na kilku strona nie wyświetla się, a na innych poprawnie...). Zainstalowałem JotCache, ale ten sam efekt. Sprawa dotyczy J1,5,25.

    Czy istnieje jakiś sposób na przyspieszenie tej "mojej wyszukiwarki"?

  7. #36
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wyłącz dodatek. Dodatek dodatkowo buforuje całe strony i bywa powodem błędów, o których piszesz. Oczywiście, powoduje pewne zwiększenie wydajności, ale raczej nie warta skórka za wyprawkę.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #37
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-06-2011
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej,

    dziękuję za zainteresowanie tematem .

    Oczywiście dodatek wyłączyłem jak tylko zobaczyłem "co robi"...

  9. #38
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-06-2011
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam ponownie,

    Szybkość pobierania rekordów poprawiona została poprzez zastosowanie serwera sphinxa!

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •