Jak wyciągnąć wartość do pliku?
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Jak wyciągnąć wartość do pliku?

  1. #1
    Bywalec Talyn awatar
    Dołączył
    31-12-2006
    Wpisy
    155
    Punkty
    15

    Domyślny Jak wyciągnąć wartość do pliku?

    Witam
    Od dłuższego czasu bawię się w dostosowanie addonu generującego faktury z viertue martu. Sklep ten jest dostępny tylko dla mnie, jako admina, w nim mam dodane produkty/usługi, które chcę sprzedawać.
    Addon pobrany z phoca.cz nie ma możliwości generowania słownej wartości zamówienia, co jest wymogiem w naszym pięknym kraju. Zasadniczo chyba żaden dodatek do joomli nie ma takiej możliwości.
    Wymyśliłem sobie, że na szablonie faktury wkleję wartość z pola, które podczas składania zamówienia pokazuje się na dole - tzn. info od klienta. Tam chciałbym wpisywać słownie wartość zamówienia, i po zapisaniu do bazy szablon pdf wklejałby tą wartość w odpowiednie miejsce.
    Moim problemem niestety jest słaba znajomość php. Zasadniczo wiem, że w pliku szablonu brak komendy, która pozwoli identyfikować tabelę lub pole w którym mieści się ta informacja. Szablon zamówienia pobiera oto te dane:
    $db->f("customer_note")
    i w informacjach, które dostaje klient pojawia się jako "notatka klienta".
    Czy ktoś mógłby mnie poinstruować, jak wyciągnąć taką informację do plików szablonów pdf? Szablony mogę podesłać. Dostosowałem ich wyświetlanie do polskich norm.

    dodano:
    Poradziłem sobie. Addon pobiera dane z tabeli orders ($dbo), wystarczy tylko dodać informację, że ma pobierać customer_info.
    Ostanio edytowane przez Talyn : 14-10-2009 10:49

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    19-07-2006
    Wpisy
    123
    Punkty
    14

    Domyślny

    Nie jest mi to akurat potrzebne, ale możesz podzielić się tym z innymi.
    Joomla - probably the best cms in the world.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •