Problem z wczytywaniem zdjęć
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem z wczytywaniem zdjęć

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z wczytywaniem zdjęć

    Witam Wszystkich

    Proszę o pomoc

    Przy próbie wczytywania grafiki w MEDIA wyskakuje mi błąd: "Brak poprawnych plikow graficznych." - przy takich ustawieniach


    po zmianie ustawień na:



    wyświetla mi komunikat:


    dodam że na innym serwerze przy takich samych ustawieniach nie mam tego problemu

    tryb bezpieczny : wyłączony

    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc joomla 1.5.14

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    wygląda to na problem z katalogiem tmp;
    - brak katalogu,
    - źle lub nie zdefiniowana ścieżka do niego,
    - brak uprawnień do tmp

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    03-02-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rzeczywiście był to błąd praw do pliku/katalogu. dziękuję za info

    po zmianie praw na 777 otrzymuje teraz taki komunikat

    efekt jest taki że plik został wczytany co było zamiarem
    ale nie rozumiem tego komunikatu

  5. #4
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Witam.

    Mam podobny problem. Tylko że... u mnie wczytuje pliki graficzne, natomiast nie radzi sobie z plikami .doc, .pdf, .xls... itp.

    Czyli nie chce wczytywać dokumentów. Ustawienia mam domyślne joomli. Na innym serwerze chodzi bez problemu. Może ktoś podpowie gdzie szukać problemu.

    Pozdrawiam
    Tomek

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    13-01-2010
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Błąd przy dodawaniu zdjęć - Dziś, 21:29
    Mam pewien problem z wczytaniem zdjęć do jomla1.5 stało się to niespodziewanie obecnie pojawia się komunikat :
    • Ostrzeżenie - Przeniesienie pliku nie powiodło się!
    • Błąd. Nie można wczytać pliku.
    Może ktos miał podobne problemy i wie jak z tego wybrnąć:confused:

  7. #6

    Domyślny

    Ponieważ mam podobny problem nie zakładam nowego tematu.
    Strona działała na lokalnym serwerze (WampSerwer) i wszystko było ok. Po zakończeniu pracy przeniosłem stronę na hosting klienta (hosting w TPSA) i cała strona zadziałała prawidłowo. Przyszedł jednak czas na dodanie produktu i tutaj ZONK.
    W komponencie K2 wprowadziłem nowy produkt i ok. Potem chciałem dodać zdjęcie i załącznik i niby proces przeszedł gładko ale zdjęcia i załączniku nie ma. Sprawdziłem ustawienia katalogu 'media/k2', gdzie są trzymane zdjęcia i załączniki dla K2 z prawami dostępu i jest wszystko ok.
    Potem coś mnie tknęło i sprawdziłem czy w ogóle mogę coś dodać standardowo do mediów joomli i niestety błąd. Najpierw "Brak poprawnych plikow graficznych" a potem po kilku zmianach to co w pierwszym poście na czerwono.

    Nigdy nie stawiałem strony na hostingu w TP więc pewnie coś jest nie tak w konfiguracji ale i 'tmp' i 'logs' są wg mnie ok oraz prawa do nich również ok.

    Jeżeli ktoś ma koncepcję to będę wdzięczny co można jeszcze zrobić.


    EDIT:
    Problem okazał się nawet prosty W przypadku korzystania z hostingu w TPSA i wstawieniu Joomli do podkatalogu Joomlowe ustawienia dla katalogu 'tmp' nie miała prawa zadziałać. Należało utworzyć katalog 'tmp' w katalogu głównym serwera a w konfiguracji podać ścieżkę z poprawką. Katalog 'logs' należy utworzyć we wspomnianym wcześniej katalogu 'tmp' i również odpowiednio zmodyfikować ścieżkę w konfiguracji Joomli. Wtedy wszystko działa jak należy.
    Ostanio edytowane przez di-frost : 24-03-2010 14:34 Powód: Rozwiązanie problemu

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •