Automatyczne maile po rejestracji użytkownika - jakiś wirus?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Automatyczne maile po rejestracji użytkownika - jakiś wirus?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-06-2006
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny Automatyczne maile po rejestracji użytkownika - jakiś wirus?

    Cześć, witam wszystkich!

    Od wczoraj mam taki problem, a mianowicie, kiedy sie rejestrują na mojej stronie nowi użytkownicy, nie przychodzą mi na konto maile z informacją, że się ktoś nowy zarejestrował. W ustawieniach glob. mam oczywiscie wpisany wlasciwy adres email.

    Ponadto (sprawdziłem to rejestrując sie sam próbnie 2 razy na stronie, podając oczywiście rózne adresy email użytkownika) widzę, że na mail rejestrujących się osób zamiast maila z linkiem aktywacyjnym przychodzi spam - jakiś mail z adresu kontundenze@kontundenze.com, jakies forum muzyczne, na ktore nigdy nie wchodzilem, a z ktorego przychodzily jakies maila na moja skrzynke, tzn ta skrzynke administratora Joomli/VM..

    Kurcze jak mogło sie stać, ze zmieniły się te ustawienia? Jakiś wirus? Jak to rozwiązać?

    Mam Joomle 1.0.10, VM 1.0.6 i używam do rejestracji modulu SEARCH virtuemarta.

    Dzieki z góry i pozdrawiam !

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    Mam Joomle 1.0.10, VM 1.0.6 i używam do rejestracji modulu SEARCH virtuemarta.
    Nie rozumiem, jak przez moduł wyszukiwarki ktoś moze sie zarejestrowac? :confused:
    Chyba, że piszesz o mod_virtuemart.php - owszem, ale tam jest tylko link do formularza rejestracyjnego w komponencie VirtueMart.

    W kązdym razie aby uruchomić powiadomienia, należy właczyć je w ustawieniach konta użytkownika. Wchodzisz na swoje konto (konta użytkowników) w panelu administracyjnym (musisz miec uprawnienia administratora) i na dole masz do wyboru:

    Powiadamiaj emailem TAK/NIE

    Jeśli konto nie ma uprawnien administratora mozesz wymusic takie ustawienie w bazie danych w tabeli jos_users - zmien tylko z 0 na 1
    Ostanio edytowane przez hazael : 18-07-2006 14:51
    biżuteria etniczna, orientalna, arabska - https://piekielko.com

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-06-2006
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cześć hazael.

    Napisałem może upraszczając, nie wiem, ale nie jestem biegły w php itd i w ogóle do plików php zaglądam w ostateczności i na razie w większej części korzystam z możliwości konfiguracyjnych w panelu admina niż z ingerencji w kody php. Oczywiście mam uprawnienia administratora W każdym razie jest moduł w paczce VM, który się nazywa mod_virtuemart_search_1.0.6.tar (plik) i właśnie ten moduł mam opublikowany na stronie i w nim znajdują się (oprócz funkcji szukania) funkcje rejestrowania i logowania użytkowników. Jak to już działa "od kuchni" (czy tam jest tylko link do formularza rejestr. czy coś innego) to ja już nie wiem ..

    Wracając do sedna:
    Oczywiście mam ustawione na TAK w "otrzymuj mail z systemu" i inne opcje w konfiguracji tj. aktywacja rejestracji, generowanie hasła użytkownika przez system itd. Wszystko pięknie działało do wczoraj. Zauważyłem , że nowo rejestrujący się użytkownicy nie aktywują swoich kont i postanowiłem sprawdzić, czy coś jest nie tak. Zrobiłem tak, jak napisałem w pierwszym poście, tj. spróbowałem zarejestrować się na mojej stronie z front-end. Zarejestrowałem się 2 razy podając różne dane załóżmy tak:

    1. user: KAROL i podalem mail: KAROL@hotmail.com
    2. user TOMEK i podalem mail: TOMEK@gazeta.pl

    Wynik:
    1. W panelu admina Joomli widze na liscie dwoch nowych, NIE aktywowanych użytkowników.
    2. Na mój mail administratora nie przyszły maile, które zawsze przychodziły kiedy rejestrowali sie nowi użytkownicy, ale przyszedł spam z adresu kontundenze@kontundenze.com,
    3. Na maile KAROL@hotmail.com i TOMEK@gazeta.pl nie przyszły maile z linkiem aktywacyjnym, tylko przyszły maile z adresu kontundenze@kontundenze.com.

    Mam nadzieję, że teraz napisałem jaśniej o co chodzi..

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    No to chyba masz odpowiedz - chociaż nie do konca jestem pewny - musiałbym to sprawdzić. Uzytkownik musi aktywować swoje konto, aby został oficjalnie dodany do bazy uzytkowników - wtedy automatycznie zostaniesz powiadomiony na e-mail. Chyba, że masz darmową skrzynke pocztową z limitami pojemnosci. jeśli masz przeładowaną skrzynke, to na pewno nie ujrzysz nowych wiadomosci e-mail - ale to juz zupełnie oddzielna sprawa

    A jesli linki aktywacyjne nie przychodza na podane przez Ciebie konta - sprawdz, czy jakiś filtrów nie nałozyłes. Pewnie wiadomosci pobierasz z klienta pocztowego i używasz do tego progrmów antyspamerskich, które jak widać nie zawsze działają tak, jakbyśmy chcieli ;-). Sprobuj najpierw zalogować się na poczte, którą masz na stronie www.
    Ostanio edytowane przez hazael : 18-07-2006 15:51
    biżuteria etniczna, orientalna, arabska - https://piekielko.com

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-06-2006
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie nie dalej nie ten trop..

    Moja skrzynka administratora nie jest przeładowana, inne maile przychodzą normalnie.

    Maile użytkowników (tj. KAROL@hotmail.com i TOMET@gazeta.pl) sprawdzałem przez www, nie przez klienta poczty.

    Do tej pory maila z informacją o zarejestrowaniu się nowego użytkownika dostawałem jeszcze zanim on aktywował konto. Tzn ja w sumie nie muszę czekać, aż on je sam aktywuje, mogę go aktywować sam i password mu wymyślić i przesłać, ale nie o to przecież chodzi. Problem w tym, że mój system rozsyła jakiś SPAM, zamiast maili z linkiem aktywacyjnym..

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    No, ale ten problem, to juz nie problem Joomli... ;)
    biżuteria etniczna, orientalna, arabska - https://piekielko.com

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-06-2006
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale żeś wypalił ... Ok pewnie to nie programatorzy Joomli ani VM zaprogramowali mi ten problem, ale sprawa dotyczy rejestracji i aktywacji nowych użytkowników w domenie korzystającej z Joomla/VM więc szukam pomocy tutaj. Może ktoś będzie w stanie coś mi zasugerować.

    Sam próbuję znaleźć rozwiązanie i nie wiem czy nie błądzę. Przeszukałem wszystkie pliki Joomli i VM szukając w nich slowa "kontundenze" ale nic nie znalazło.. Zastanawiam się tylko czy wyszukiwarka Windowsa edytuje i "widzi" co jest w środku plików php.. chyba nie? Chodzi mi w każdym razie o to, w którym pliku php może być ta niewłaściwa informacja, żeby wysyłać mail z adresu "kontundenze@kontundenze.com" a nie z mojego.. Mam Joomlaexplorer, ale tutaj nie ma opcji "wyszukaj".

    Przeszukałem pliki registration.php i login.php w folderach home/components/com_login i home/components/com_registration, ale tutaj nic nie ma. Tzn nie ma słowa "kontundenze". A może w ogóle nie tego powinienem szukać..

    Inna rzecz - w panelu ogólnej konfiguracji VM w "User Registration Settings" zrezygnowałem z opcji generowania i przesyłania przez system hasła dla użytkowników (tzn wywaliłem zaznaczenie tej opcji) i teraz widze że maile po zarejestrowaniu nowego użytkownika są wysyłane poprawnie, tj. i ja jako admin dostaje maila z informacją o nowym użytkowniku i użytkownik dostaje maila z mojej witryny a nie z tego "kontundenze". To by znaczyło, że szkopuł siedzi w tej opcji "silent registration" tylko gdzie są odpowiedzialne za to pliki...?

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-03-2006
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kraksa
    Zauważyłem , że nowo rejestrujący się użytkownicy nie aktywują swoich kont
    Jak się sprawdza czy użytkownik aktywował konto klikając na link który dostał automatycznie na maila?

    Bo na chwile obecną nie wiem czy rejestrując się klient nie aktywował konta bo mail nie doszedł czy został potraktowany jako spam albo może się rozmyślił i zaniechał rejestracje lub może aktywował konto ale nie dokonał zakupów.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-06-2006
    Wpisy
    47
    Punkty
    10

    Domyślny

    W panelu administracyjnym Joomli, tam gdzie jest lista użytkowników, przy każdym z nich jest albo zielony ptaszek (użytkownik aktywny) albo czerwony krzyżyk (jeśli zarejestrowany, ale nie aktywowany), ja poznawałem po tym..

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-03-2006
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja korzystam z VirtueMart 1.0.4 stable i w liście użytkowników nie mam niestety ptaszków i krzyżyków.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •