Instalacja Joomli na strefa.pl
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Instalacja Joomli na strefa.pl

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Instalacja Joomli na strefa.pl

    Witam!

    Mam dość nietypowy problem...

    Mam wykupiony hosting na strefa.pl
    Od dłuższego czasu prowadzę już pewną stronę na Joomli (www.jrubacha.pl)
    Niedawno poproszono mnie abym dodał w ramach tej domeny nową stronę, dlatego w głównym menu strefa.pl w miejscu domeny(admin@jrubacha.pl) stworzyłem dodatkowego konto(ngo@jrubacha.pl)

    Wszystko pięknie, loguję się na konto ngo@jrubacha.pl itp itd...

    No i zaczynają się schody... W momencie w którym wgrałem przez ftp pliki instalacyjne najnowszej Joomli 1.5.14 wpisuje w adres przeglądarki www.ngo.jrubacha.pl uruchamia się ładnie instalator Joomli... Opcjonalnie mam wybrany język PL więc klikam przycisk Dalej...

    I wtedy, ukazuję się błąd:

    Błąd





    Wystąpił błąd:


    Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje plików „cookie”. Instalacja Joomla! nie będzie możliwa dopóki nie zmienisz tego ustawienia w swojej przeglądarce.
    nProblem może też wynikać z tego, że próbujesz wznowić przerwaną instalację. W takim wypadku należy rozpocząć instalacje od początku.






    Przekopałem, różne fora, ale niestety nie wiem jak to ominąć...
    Wydaje mi się, że robię coś nie tak z kontem w samej strefa.pl, a nie coś przy instalacji Joomli..


    RATUNKU !!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Nie wrzeszcz! Uszy bolą (i oczy!)
    2. Tekst o zakładaniu konta niejasny ? W domenach konto pocztowe? O co tu chodzi i po co?
    3. Doczytaj regulamin albo pomocnik pisania postów, bo że nie piszesz, co jest z tymi ciasteczkami (można się domyślać, że masz odpowiednio ustawione, ale kto cię tam wie), to jedno, a to, że brak w opisie problemu jakichkolwiek informacji potrzebnych, by cokolwiek powiedzieć, to drugie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    angielski komunikat daje trochę więcej światła:
    Cookies do not appear to be enabled on your browser client. You will not be able to install the application with this feature disabled. Alternatively, there could also be a problem with the server's session.save_path. If this is the case, please consult your hosting provider if you don't know how to check or fix this yourself.
    Wskazuje na problem ze ścieżką (dostępem) do katalogu tmp.

  5. #4
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    Miałem identyczny problem ze strefa.pl. Wystarczy zadzwonić do nich z prośbą o przygotowanie konta pod instalację Joomla i kłopot zniknie. I jeszcze jedno - wyłączenie display_errors wymaga napisania osobnego maila.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    1. Nie wrzeszcz! Uszy bolą (i oczy!)
    2. Tekst o zakładaniu konta niejasny ? W domenach konto pocztowe? O co tu chodzi i po co?
    3. Doczytaj regulamin albo pomocnik pisania postów, bo że nie piszesz, co jest z tymi ciasteczkami (można się domyślać, że masz odpowiednio ustawione, ale kto cię tam wie), to jedno, a to, że brak w opisie problemu jakichkolwiek informacji potrzebnych, by cokolwiek powiedzieć, to drugie.

    Ad. 2
    Oto chodzi w domenach konta pocztowego, że na koncie (admin) mam 1 stronę i wyznaczoną jakąś tam ilość miejsca... a na drugim koncie (ngo) chce stworzyć tą 2 stronę... bo za bardzo nie wiem, jak inaczej przeskoczyć możliwość zrobienia 2 stron na jednym serwerze

    Ad. 3
    Ciasteczka mam włączone( aż tak nie kumaty nie jestem )
    Napisałem maila, do nich i czekam na odpowiedź

    Ad. 3

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dobra...
    Strefa.pl skonfigurowała serwer i już wszystko działa

    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-07-2007
    Wpisy
    15
    Punkty
    11

    Domyślny podobny problem

    Witam. Mam podobny problem na strefa.pl.
    Wcześniej instalowałem już na serwerze tej firmy i nigdy nie było problemu. Teraz po skopiowaniu plików na serwer (nowy całkiem inny serwer w tej firmie) po wpisaniu wszystkich wersji adresów żeby wejść w instalatora powodują mi wyrzucenie błędu 404 i info że być może brak dostępu do plików itp.
    Po przeczytaniu tego wątku napisałem maila z prośbą o odpowiednie skonfigurowanie serwera.

    A Czy wy macie jakiś inny pomysł???

    A propo drugiej strony na jednym serwerem -robiłem coś takiego - wygląda mianowicie w strefie tak że logujesz się na ich stronie i wykupujesz drugą domene na te same dane a następnie po sfinalizowaniu zakupu na dotychczasowym serwerze tworzysz folder np. drugastrona i piszesz maila do strefy z prośbą o przekierowanie nowo zakupionej domeny na wpisany przez ciebie folder.
    Gdy to zrobią wszystkie pliki kopiujesz do tego folderu i twoja strona działa na nowej domenie (nie musisz przy wpisywaniu adresu odsyłać się do twojego nowego folderu np drugastrona) działa po wpisaniu "gołego" nowego adresu

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    28-12-2009
    Wpisy
    1
    Punkty
    11

    Domyślny

    Na szybko bez dzwonienia czy pisania maili do strefy w wersji 1.5.x problem rozwiązuje zamiana jednej linii w pliku:
    /libraries/joomla/session/session.php

    znajdujemy:
    ini_set('session.save_handler', 'files');
    zamieniamy na:
    ini_set('session.use_only_cookies', 1);


    Mi jak do tej pory wszystko działa.
    Ostanio edytowane przez zeboo : 28-12-2009 03:15

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    20-09-2011
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie nie ma czegoś takiego:

    ini_set('session.save_handler', 'files');
    zamieniamy na:
    ini_set('session.use_only_cookies', 1);

    Gdzie to znaleźć ?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •