Witam,

w związku z tym, że nie jestę geniuszę w sprawach joomli, a jedynie samoukiem, który jako tako sobie radzi i pomimo przeszperania całego wątku nadal miałem problemy po przeniesieniu strony z jednego hostingu na drugi (wyświetlała mi się tylko strona główna, a przy artykułach i kategoriach wyskakiwał błąd #404).
Po dwóch dniach udało mi się to zrobić, więc żeby zaoszczędzić innym tego problemu opiszę co zadziałało.
stary hosting miał konstrukcję katalogów dość złożoną /sratytaty/user/agdrtv/src/home/itpitd/ - i tutaj dopiero były pliki joomla,
nowy hosting na home.pl ma konstrukcję katalogów /moj_katalog_1/ - tutaj jedna strona /moj_katalog_2/ - tutaj pliki drugiej strony.
Po oddelegowaniu domeny mogłem moją dotychczasową domenę w panelu administracyjnym home.pl przypisać do podkatalogu /moj_katalog_1/ - i tutaj bardzo ważna rzecz - należy zrobić to z opcją "Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu", następnie musiałem zmienić w katalogu /moj_katalog_1/ nazwę pliku "htaccess.txt" na ".htaccess" - koniecznie dodać kropkę na początku nazwy i zrobić bez ".txt" w pliku configuration.php zostawiłem zmienne tak jak poniżej:

public $host = 'localhost';
public $user = 'nazwa_bazy';
public $password = 'nowe haslo';
public $db = 'nazwa_bazy';

zauważcie, że obecnie na home.pl nazwa bazy i nazwa użytkownika mają takie same wartości - to nie jest błąd - tak właśnie jest.

dodatkowo poniższe zmienne wyglądają najprościej jak się da:

public $live_site = '';
public $log_path = '/logs';
public $tmp_path = '/tmp';

i wszystko pięknie działa.
zmiana pliku configuration.php przy umieszczeniu plików strony w podkatalogu, a nie w katalogu głównym przy opcji innej niż ww "Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu" - kompletnie nie dawała efektu.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że się przyda.