Rady na przyszłość - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 16 z 16

Temat: Rady na przyszłość

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    20-10-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    poczytałem trochę o tym pliku, i muszę powiedzieć że nie jest to intuicyjne. Przejrzałem jeszcze raz specjalnie kilka stron na których jest opisany proces instalacji joomli ale na żadnej nie ma nic o zmianie nazwy tego pliku żeby "działał".

    W zasadzie jego nazwe zmienia sie żeby korzystać z przyjaznych adresów, to są główne rzeczy jakie na google o nim piszą.

    W takim razie robie kolejną próbę, jeszcze raz wszystko delete, wszędzie nowe hasła, i stawiam podstawową strone. Jeżeli przez tydzien wytrzyma to bede zadowolony....

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez arsen99 Zobacz wiadomość
    Witam

    poczytałem trochę o tym pliku, i muszę powiedzieć że nie jest to intuicyjne. Przejrzałem jeszcze raz specjalnie kilka stron na których jest opisany proces instalacji joomli ale na żadnej nie ma nic o zmianie nazwy tego pliku żeby "działał".

    W zasadzie jego nazwe zmienia sie żeby korzystać z przyjaznych adresów, to są główne rzeczy jakie na google o nim piszą.

    W takim razie robie kolejną próbę, jeszcze raz wszystko delete, wszędzie nowe hasła, i stawiam podstawową strone. Jeżeli przez tydzien wytrzyma to bede zadowolony....
    1. A kto Ci obiecywał, że to będzie "intuicyjne"?
    2. Nie wiem, coś takiego czytał, ale w materiałach o .htaccess i na joomla.pl i gdziekolwiek indziej jest wyraźnie mowa o .htaccess, a nie o htaccess.txt
    3. Owszem, w tym pliku są także instrukcje chroniące Joomla przed pospolitymi exploitami, ale na pewno uaktywnienie tego pliku (jeśli jest możliwe) nie rozwiąże problemu włamań na Twój serwer.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Debiutant
    Dołączył
    20-10-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    No pamiętam że wpisałem sobie w google - instalacja joomla - a na znalezionych stronach szukałem właśnie opisu tego procesu, to juz nieistotne ale na prawdę na większości stron nie było nic wspomniane o tym pliku.
    Głupio było by sie więc spytać - co rozwiąże problem włamań na moją stronę - bo przecież gdybyś wiedział to byś mi powiedział.
    Teoretycznie zrobiłem wszystko co mogłem, chyba że ciągle coś siedzi mi na kompie

    ok to może coś konstruktywnego :

    1. gdy dodaje do pliku .htaccess tą linijke -
    AddHandler application/x-httpd-php52 .php .php3 .php4 .php5 .phtml
    strona sie nie otwiera tylko otwiera się menadżer pobierania plików
    Wpis dodaje na końcu całego pliku, po enterze. I nie ważne czy na końcu dam jeszcze enter czy nie, otwiera sie menadżer pobierania plików...
    Znowu pewnie robię jakiś mały błąd, gdyby ktoś był chętny czekam na pomoc.

    2. Inna sprawa o której też za wiele nie znalazłem to prawa dostepu. Ogólnie napisane jest żeby unikać praw większych niz 755, ale czy jakieś pliki wymagają szczególnej uwagi. Widzę że domyślnie niektóre pliki mają obniżone prawa, ale czy nie trzeba jeszcze samemu specjalnie czegoś ustawić?

    Dzieki

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Działania po włamaniu zostały przez nas omówione szczegółowo. A to, że nie umiesz sobie poradzić z napastnikiem, to już zupełnie inna kwestia. W dawnych czasach też nieraz oberwałem po buzi, mimo że znałem różne chwyty i teoretycznie potrafiłem się bronić.
    Z szamotaniny, o jakiej informujesz w wiadomościach tutaj, wniosek dość prosty: daj do działu zleceń, może ktoś zechce się za to zabrać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    20-10-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    No nic zobaczymy jak to będzie, może jeszcze komuś coś wpadnie do głowy, a na łatwiznę zawsze zdążę pójść, muszę jeszcze poczytać trochę zagraniczne fora bo na razie nie miałem na to czasu.

    Pozdrawiam

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Możesz czytać zagraniczne fora, jeśli Ci to coś rzeczywiście da. Nie zastąpią Cię ani w odkryciu, w jaki sposób nastąpiło (następuje) włamanie, ani w usunięciu furtki. Wiedza na ten temat jest w plikach Joomla (sprawdzić daty modyfikacji) i w dziennikach serwera.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •