Problem ze znakami polskimi
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem ze znakami polskimi

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    07-12-2005
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Problem ze znakami polskimi

    zrobilem stronę na swoim serwerze na kompie, przezucilem ja na ehost i nie dzialaja polskie znaki. tzn przed kazdym polskim znakiem pokazuje sie takie A z daszkiem i nie ma Ć i Ó. co zorbic pomozcie

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Ja bym wykasował bazę i wgrał od nowa, tylko że tym razem bym się nad tym jak jest ustawione kodowanie w bazie, bo to jest dość istotne jak widzisz

    pozdrawiam
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    07-12-2005
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jestem kojmpletnym laikiem infomatycznym prosze wytlumacz o cochodzi zeby wgrac jeszcze raz baze?
    zaznacze iz problem z polskimi znakami byl rowniez jak zainstalowalem joomla na localhost z ta roznica ze znaki nie zawsze siepojawialy w panelu administratora a sama tresc strony byla normlanie z polskimi znakami a po zainstalowaniu strony na ehost w testach na stronie pojawil sie wlasnie taki problem

    dodam iz rowniez na serwerze ehost w panelu administratora joomli jest taki sam problem z polskimi znakami jak w tresci strony. a wogole panel administratora jest tylko wczesci spolonizowany
    Ostanio edytowane przez stone : 08-12-2005 10:01

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W forum jest i wykaz wątków i wyszukiwarka. Zanim założy sie nowy wątek, warto sprawdzić, czy temat nie jest poruszony, a nawet rozwiązany.
    Proszę poczytać m.in.
    http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=293
    Jestem kojmpletnym laikiem infomatycznym prosze wytlumacz o cochodzi zeby wgrac jeszcze raz baze?
    Na temat obsługi bazy danych również była juz odpowiedź
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 08-12-2005 12:26
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    07-12-2005
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    O toz zdazalo mi sie korzytac wczesniej z jakiekolwiek forum i pierwsze co zrobilem jeszcze przed zarejstrowaniem to sprawdzilem ""historie" ale niestety nie znalazlem odpowiedzi na swoje pytania i dlatego poddalem sie procedurze instalacyjnej i zalozylem nowy topic.
    Niestety po przeczytaniu tego tematu wskazanego przez Ciebie (ktory juz wczesniej przegladalem) nie zrobilo mi sie ani troszke jasniej tylko wrecz ciemniej.
    z tego co zrozumialem to trzeba skorzytac z serwera ktory nie ma php5 badz przekonwertowac wszystko co chyba bedzie prostszym zadaniem? tylko gdyby ktos mogl mi nakreslic jak to zrobic to bede wdzieczny
    Pozdrawiam

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Nowy topic czyli nowy temat (chyba można mówic i pisać po polsku?) zakłąda się, nie wtedy, gdy nie masz w istniejących odpowiedzi na Twoje pytania, ale wtedy, gdy temat, jaki chcesz rozpocząć nie istnieje. A wątek na ten temat istnieje. Nie jeden zresztą.
    2.
    z tego co zrozumialem to trzeba skorzytac z serwera ktory nie ma php5 badz przekonwertowac wszystko co chyba bedzie prostszym zadaniem? tylko gdyby ktos mogl mi nakreslic jak to zrobic to bede wdzieczny
    Tzn. od czego zacząć, o tego co to znaczy przekonwertować? Czy od tego, co przekonwertować?
    Na oba pytania również są już odpowiedzi na forum.

    Tyle, że i ja już znaleźć nie mogę - ot właśnie, przez zakładanie rozlicznych watków na ten sam temat.
    Przekonwertowac trzeba
    1. pliki bazy danych w katalogu includes (mowa o polskich, oczywiście0
    2. Pliki polish.php i admin.polish.php jeśli jest (wersja 1.03 test)
    3. Wszystkie pliki .xml w katalogach /modules/ mambots/ administrators/modules/ administrator/components
    W plikah .xml dodatkowo zmienić deklaracje kodowania
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 10-12-2005 00:52
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •