Lista artykułów a pod nia lista userów
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Lista artykułów a pod nia lista userów

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-10-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Lista artykułów a pod nia lista userów

    Witam. Najpierw może opisze o co mi chodzi.
    Mam stronę główną na której umieściłem sobie takie rzeczy jak newsy, ostatnio dodane artykuły, ostatnio dodane galerie itp z wszystkich kategorii. mam tam też menu z buttonami które odnoszą się do danych kategorii. i teraz chciałbym zrobic coś takiego:
    klikam na buttona który kieruje nas na stronę z podaną kategorią i tutaj chciałbym aby pokazała mi się lista artykułów
    (z danej kategorii) a pod nią lista zarejstrowanych użytkowników(którzy tez przy rejestracji musieli wybrac dla siebie jakaś kategorie (profil użytkownika zbudowany na podstawie modułu CB). I tutaj właśnie mam problem, bo do strony głównej dopisałem sobie po prostu dodatkowe includy i ładnie mi się to podzieliło, natomiast gdy dodaje guzik do ww menu to muszę podac typ poyzcji (lista artykułów, wpinacz czy np lista userów z CB), ale nie wiem jak zrobic zeby nie ograniczac się tylko do jednej pozycji(żeby było tak jak chce czyli lista artykułów z kategorii, liste userów). Jest jakaś możliwośc zeby to tak sprytnie zrobic, czy moze cos w kodzie pozmieniac, cos pogrzebac? Szukalem ale marnie mi to wyszło;/ Kombinuje z dorobiem takiej podstrony od poczatku ale moze jest jakas szybsza metoda? Prosiłbym o pomoc, o nakierowanie mnie na jakieś rozwiązanie Mam nadzieje że zrozumiale to napisałem
    Ostanio edytowane przez Vicctis : 03-11-2009 23:10

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    15-10-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Na razie poradziłem sobie w taki sposób ze wybrałem do buttona link zewnętrzny, wkleiłem link do listy userów z CB:

    Kod PHP:
    ?option=com_comprofiler&task=usersList&listid=
    następnie zmodyfikowałem ten link:

    Kod PHP:
    ?option=com_comprofiler&view=sortarticlelist&task=usersList&listid=
    do index.php dodałem sobie if z includem z nową wartością parametru view a do tego ifa władowałem listę artykułów posortowanych wg danej kategorii. Coś takiego:

    Kod PHP:
    <?php if( JRequest::getVar('view')=='sortarticlelist' ): ?>
                  <p>Tutaj beda artykuly!</p>
    <?php endif; ?>
    Niby działa ale nie jestem do końca przekonany
    Pisze bo może się komuś przyda, a może ktoś zna inny sposób?

  4. #3
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    tworzysz moduł, który wyświetla różne dane - zależne od tego, co akurat pojawia się na stronie (wykorzystując do tego np. zmienne GET).
    Moduł umieszczasz w wybranej pozycji szablonu i ustalasz kiedy ma się pokazywać.
    Prawie to samo ale trochę inaczej.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    15-10-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podziekowal

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •