Witam,
Mam nadzieję, że dział jest dobry (choć dotyczy głównie phpBB3, a nie by przemo).
Zainstalowałem sobie Joomla! oraz phpBB3, a następnie dograłem pomost- Joomphpbb ( http://www.mehdiplugins.com/misc/phpbbjoom.htm ).

Przed stworzeniem pomostu eksportowałem swoje stare forum (by przemo) do phpBB3 za pomocą wbudowanego konwertera, który znajduje się w phpBB3. I forum bez mostu działa ok.

Następnie nadszedł czas na stworzenie jednej wspólnej bazy użytkowników za pomocą Joomphpbb. Do tego służy dołączony plik quickmerge2.php. Uruchomiłem ten plik i wszyscy użytkownicy z forum zostali dodani do bazy użytkowników Joomla! Następnie zaznaczyłem w pliku konfiguracji mostu (joomphpbb_conf2.php), że ma być wspólny wygląd oraz wspólna baza użytkowników. I według tego co wyczytałem na tym kończy się cała sztuka.

Problem w tym, że nie wszystko działa jak powinno. Bazy użytkowników nie współpracują ze sobą. Nie działa ani możliwość logowania ani możliwość rejestracji.
Po kilku godzinach walki dowiedziałem się w czym jest problem. Tabela odpowiedzialna za komunikację między tymi dwoma bazami nie została uzupełniona i jest pusta (ta tabela nosi nazwę 'joomphpbb_bridge'). Automatycznie powinny uzupełnić się kolumny dla wszystkich użytkowników. Do uzupełnienia są tylko trzy kolumny (nr wpisu uzupełniany automatycznie, nr ID z Joomla, nr ID z phpBB). Gdyby dodał się wpis dla każdego użytkownika, to spodziewam się, że wszystko działałoby jak trzeba.

No i teraz pytanie. Czy ktoś wie, gdzie popełniłem błąd? Ewentualnie, czy ktoś jest w stanie podyktować mi odpowiednie zapytanie, które uzupełniłoby tą tabelę? Ja na pewno nie wymyślę odpowiedniego zapytania, dlatego liczę, że ktoś mi pomoże.