Instalacja na roznych serwerach
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Instalacja na roznych serwerach

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-07-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    31

    Instalacja na roznych serwerach

    Witam,
    postanowilem rozpoczac moja przygode z Joomla i jak przystalo na pozadnego uzytkownika zapoznalem sie z dostepnymi materialami na temat instalacji i obslugi. Kiedy uznalem ze jestem przygotowany zabralem sie za instalacje, wybralem do tego serwer fimy Readyhosting ktory jest w 99% kompatybilny z Joomla, tak mi sie przynajmniej wydawalo , kreator instalacji wykazywal brak zgodnosci tylko przy; allow_url_fopen i short_open_tag, dopiero pozniej okazalo sie ze na serwerze za ktory place 99$ nie moge tworzyc MySql Database :mad: , ale to juz moja w tym glowa zeby wysepic od nich taka usluge.
    Moj problem jest innej natury, mianowicie chcialem mimo wszystko zainstalowac Joomle, w tym celu zalozylem sobie konto tym razem na darmowym hostingu firmy bitmar.net i umiescilem pliki na serwerze, i tutaj zaczyna sie problem mianowicie przegladarka nie rozpoznaje Joomli, czyli klasyczny blad "HTTP 404 - File not found Internet Explorer".
    Zastanawiam sie teraz co zrobilem nie tak, Joomla przecierz wpozadku bo startuje na innym serwerze. Czyzby niektore serwery nie "trawia" CMS-ow.
    Nie wiem jekie inne dane bylyby pomocne, prosze mowic podam.
    Znalazlem post z podobnym problemem, kolega mial to samo tylko u niego w "cudowny" sposob sprawa sie zorwiazala, u mnie nie chce .
    Prosilbym o jakies wskazowki.
    Dziekuje.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Nie wiem na ile rozpoczynasz przygode z serwerami ale o tym mozna nakrecic osobny film przygodowy
    teraz troche sie rozpisze i pewnie zrobie z tego potem FAQ przy okazji bedzie troche o serwerach

    Joomla to pliki (przenosimy przez kopiowanie) i baza danych (na prozno szperac w plikach, musi byc utworzona na serwerze - przenosi sie przez export - osobny temat) ... teoretycznie, z punktu widzenia Joomla nie musza byc na jednym serwerze, wiadomo ze wzrosnie drastycznie czas reakcji przy bazie zewnetrznej, taki serwer dla bazy musi umozliwiac polaczenia z zewnatrz. Ogolnie najlepiej zeby byly razem u jednego providera - wtedy baza na localhost lub pod wskazanym adresem.

    allow_url_fopen i short_open_tags nie szkodza Joomli i nie jestem pewien czy nie jest przypadkiem na opak w instalatorze z tym wykrywaniem poprawnego ustawienia.

    przelicz 99$ na polskie i sprawdz co w tej cenie oferuje np home.pl (tu my siedzimy) , nazwa.pl, ibc.pl (w tych 2 sporo userow ma konta i jest znosnie - opis konfiguracji na www.pomoc.joomla.pl - szczegolnie pilnowac safe_mode_off, MySQL i PHP wersja 4)

    Nie wiem co znaczy "nie rozpoznaje Joomla" ... serwer moze nie obslugiwac php albo nie wpuszczac do katalogu ale nie spotkalem sie jeszcze zeby istnialo takie zjawisko jak rozpoznawanie przez serwer ze cos jest CMSem. CMS to tylko zbior skryptow php.
    Nie wiem jakie pliki skopiowales na serwer ... zasada jest taka ze kopiuje sie rozpakowana paczke instalacyjna (jak zaczynasz to uzywaj paczki 1.0.10 rev2, jest u nas w wersjach testowych ale to szczegol) mozna tez wrzucic na serwer pacazke zip bez rozpakowania i ropakowac z poziomu managera plikow dostarczanego przez serwerownie (cpanel albo cos - ale nie kazdy hosting to oferuje) rozpakowac mozesz tez moim malym unzipperem - poszukaj na forum slowa "punkinstaller".
    Paczka instalacyjna po rozpakowaniu ma swoj plik index.php ktory poprowadzi przez proces instalacji, po skonczonej instalacji katalog /installation zostaje przemianowany, zeby zaden spryciarz nie probowal na dzialajacym juz serwisie uruchomic nam instalki i spaprac roboty, dla wlasnej spokojnosci warto ustawic potem chmod dla tego katalogu na 000.
    Kopiowanie plikow z juz zainstalowanej Joomli na inny serwer robi sie tylko w wypadku migracji (osobny temat) i trzeba dobrze wiedziec po co i jak to zrobic.

    Joomla wrzucamy do katalogu - docelowo powinien byc katalog glowny na serwerze z ewentualnym podkatalogiem, czego nie polecam bo potem klopoty z ustawianiem domeny bywaja, ewentualnie inny katalog wyznaczony przez serwerownie na serwis www -> bywa i tak ze masz na koncie katalogi /mail , /ftp, /www (/public_html) <- te dwa ostatnie sluza wtedy na umieszczanie serwisu www) Stad konkluzja ze byc moze u ciebie jest taki katalog i on jako jedyny jest widzialny z internetu z zewnatrz a odwolania do jakichkolwiek innych beda zwracaly blad "nie znaleziono" lub "nie masz uprawnien".

    Szybki test serwra jezeli nie bardzo wiadomo co sie dzieje:
    1. zrobic plik index.html z trescia "hello" i umiescic w wybranm katalogu - sprawdzic z netu czy go widac (OK wiemy juz gdzie mozna tresci html umieszczac)
    2. zrobic to samo z plikiem index.php o tresci <?php echo('hello'); ?> i taki sam sprawdzian (OK wiemy juz ze serwer obsluguje php)
    3. po wgraniu tam rozpakowanej paczki instalacyjnej sprawdzic czy sa wszystkie pliki

    Jezeli po drodze nie bylo klopotow to wszystko powinno sie dac instalowac bez klopotow... powodzenia

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-07-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    31
    Witam ponownie,

    Wiedzialem ze co jak co ale na Rybika mozna liczyc , dziekuje za tak wyczerpujaca i nie pozostawiajaca watpliwosci odpowiec, przyczyna nieznajdywania pliku inicjujacego instalacjie Joomli lezy najprawdopodobniej w tym ze na serwerze bitmar.net mam katalog "public_html", zainspirowany rusze z tematem od poczatku tygodnia i postaram sie nie zawesc ;).
    Co do tematu mojego hostingu za 99$ to moze nie powinienem go nazwac "swoim" poniewaz wykupil go moj szef ktory jest idiota wiec nie ma sie czym przejmowac , a zmiana bedzie i tak konieczna poniewaz zasiegajc informacji dowiedzialem sie ze ow serwer jest postawiony na Windowsie :confused: i nie ma MySQL tylko ma MS SQL i tutaj moje male pytanko czy faktycznie wykluczone jest poprawne dzialanie Joomli na takim serwerze ?
    Pozdrawiam.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ni musisz mieć katalogu public_html - to jest bez znaczenia, masz swój główny katalog, w któym instalujesz Joomla (czy też umieszczasz pliki testowe, o któych pisał rybik)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •