J 1.5.15 Internal Server Error 500
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: J 1.5.15 Internal Server Error 500

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-12-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny J 1.5.15 Internal Server Error 500

    Temat błędu 500 był już poruszany, jednak piszę raz jeszcze gdyż po przejściu na Joomla 1.5.15 zaczął pojawiać się nadwyraz często. Najgorzej jest z czystą instalacją. Strona otwiera się niezmiernie wolno i często wyskakuje error 500 lub "Nieudane wczytanie modułu: MySQL server has gone away SQL=SELECT......". Na stronach aktualizowanych jeszcze od wersji 1.15.1 jest nieco lepiej ale też się pogorszyło, niestety nie mam już żadnej działającej z wcześniejszą wersją bo wszystko zaktualizowałem a nie chcę przywracać starych.
    Na jednym serwerze mam kilka stron i kilka instalacji Joomla oraz jedną phpBB3.0.5. phpBB chodzi ok dlatego nie widzę przyczyny w serwerze. Może ktoś wie o co chodzi z tymi błędami? Ktoś pisał żeby wpisać IP serwera MySQL zamiast localhost, ale czy to pomoże na error 500? Możliwe, że pomoże na ten drugi komunikat "MySQL server has gone...".

    Serwer: Apache 2.2.11, MySQL 5.0.81, PHP 5.2.8, Perl 5.8.8

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    myślę, że pomoże zmiana hostingu. Sam używam całkiem taniego hostingu i nigdy nie widziałem żadnej 500-tki ..

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-12-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    No tak, ale nigdy nie wiadomo z góry na co się trafi, a zmieniałem już na różne. Problem o którym piszę mam na netmarku. Mam jeszcze strony na home i na webmedia, rzeczywiście tam nie widziałem error 500. Muszę jednak powiedzieć, że na home joomla pracuje mi bardzo wolno, mam na tym samym serwerze jeszcze inne strony w niedarmowym cms i tamte chodzą szybko. Co do webmedia to joomla działa szybko, choć mają z kolei jakiś problem z php i musiałem zmieniać w 1.5.15 parę rzeczy by działało po aktualizacji. Kiedyś miałem jeszcze na abajcie i tam bywało różnie w ogóle z awaryjnością serwera. Nie wiem jak jest tam teraz.

    Generalnie jest tak, że jak cos źle działa to serwerowcy składają na skrypt strony, fachowcy od skryptu na serwer i tak w kółko

    A ja bym chciał wiedzieć jaka jest przyczyna problemu.

  5. #4
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    poproś o analizę po stronie serwera .. Oni wszystko tam mają .. czas zapytania do SQL .. czas wykonywania skryptu itd itp.

    Dlatego właśnie nie "skaczę" po hostingach .. Mam swój jeden, który sprawdza się do wszystkiego i jestem z niego zadaowolony.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-12-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie wiem czy taką analizę zrobią oni, czy dadzą mi jakieś logi. Zechcą?

    Właśnie wyłączyłem proste adresy i mod-rewrite, wydaje się, że wszystko przyspieszyło. Może w nowej joomli tam jest coś zbyt "wymagającego" dla mojego serwera? Strony nie mają dużego obciążenia, a ten error 500 widzę dość często. Wniosek na razie mam taki, że mod_rewrite działa na moim serwerze (tak jak deklarują) ale byc może to on jest problemem tego stanu. Czy to możliwe?

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-12-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny Nadmiary bazy, optymalizacja, cache

    Otrzymałem odpowiedź od firmy hostingowej:
    "Przede wszystkim zoptymalizowaliśmy Panu bazy danych.
    Dwie bazy posiadały ogromne nadmiary danych sięgające nawet 1,5 megabajta. Gdy taka baza jest zdefragmentowana znacznie obniża to wydajność działania strony i często prowadzi do pojawienia się błędu 500 gdyż baza nie zdąży zwrócić wyników do skryptu php.
    Sprawdzaliśmy także prędkości wczytywania stron o różnych porach.
    Strona wczytuje się od 1 do 4 sekund, mimo blisko 150 elementów graficznych."


    W świetle powyższego zastanawiam się skąd biorą się te nadmiary? Czy to wina włączonego cache czy jakiegoś błędu z mojej strony w konfiguracji joomla? Mam raptem na jednym serwerze 8 instalacji joomla 1.5.15 i jednego phpBB3.0.5. Oczywiście wszystko w oddzielnych bazach. Problem z tym, że z upływem czasu strony otwierają się coraz wolniej i pojawia się coraz więcej błędów serwera 500. Nawet na ostatniej czystej instalacji j.1.5.15.
    Czytałem tu w innych wątkach by korzystać z komponentów typu JRE cache. Ktoś znów pisał by nie włączać cache. No i co z optymalizacją bazy? Zainstalować jeden z komponentów? Ale skąd te nadmiary? Czy mogą się brać poprzez to, że okresowo czyszczę cache i pliki przedawnione?

    ----------------------------------------------------------------------
    J-1.5.15, Serwer: Apache 2.2.11, MySQL 5.0.81, PHP 5.2.9, Perl 5.8.8

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-12-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny wolne otwieranie stron, błędy serwera

    Witam ponownie,
    Czy nikt nie problemu wolnego otwierania się stron joomla i błędów serwera?
    U mnie nadal to samo, po optymalizacji baz (optimize w phpMyAdmin), jakby na trochę się polepszyło, ale z każdym dniem jest co raz gorzej, mimo, że robię codzienną optymalizację. Może to wina jakichś ustawień? Serwer wyświetla mi na czerwono kilkanaście wartości:

    Slow_queries 4221 Liczba zapytań, których wykonanie zajęło więcej niż long_query_time sekund.
    Innodb_buffer_pool_pages_dirty
    4 Liczba aktualnie brudnych stron.
    Innodb_buffer_pool_reads
    14k Liczba logicznych odczytów, których InnoDB nie mógł zaspokoić pulą bufora i musiał wykonać odczyt pojedynczej strony.
    Innodb_row_lock_time_avg
    335 Średni czas uzyskania blokady rekordu, w milisekundach.
    Innodb_row_lock_time_max
    18k Maksymalny czas uzyskania blokady rekordu, w milisekundach.
    Innodb_row_lock_waits
    74 Ile razy czekano na blokadę rekordu.
    Handler_read_rnd
    316M Liczba żądań odczytu następnego rekordu na podstawie stałego położenia. Wartość jest duża przy wykonywaniu dużej ilości zapytań wymagających sortowania rezultatu. Prawdopodobnie wykonano wiele zapytań wymagających przeszukania całej tabeli lub złączeń, które nie używają poprawnie indeksów.
    Handler_read_rnd_next
    34G Liczba żądań odczytu następnego rekord w pliku z danymi. Wartość jest duża przy wykonywania wielu przeszukiwań tabeli. Ogólnie sugeruje to, że tabele nie są poprawnie zindeksowane lub że zapytania nie są napisane w sposób pozwalający skorzystać z istniejących indeksów.
    Qcache_lowmem_prunes
    1516k Liczba zapytań, które zostały usunięte z pamięci podręcznej, by zwolnic pamięć do buforowania nowych zapytań.
    Created_tmp_disk_tables
    1964k Liczba tabel tymczasowych na dysku utworzonych automatycznie przez serwer podczas wykonywanie instrukcji.
    Select_full_join
    123k Liczba złączeń nie używających indeksów. Wartość różna od 0 sugeruje staranne przyjrzenie się indeksom tabel.
    Select_range_check
    1130 Liczba złączeń bez użycia indeksów gdy możliwość ich użycia była sprawdzana dla każdego rekordu. (Wartość różna od 0 sugeruje staranne przyjrzenie się indeksom tabel.)
    Sort_merge_passes
    14k Liczba przebiegów scalania, które musiał wykonać algorytm sortujący.
    Opened_tables
    1061k Liczba kiedykolwiek otwartych tabel. Jeśli ta wartość jest duża, prawdopodobnie wielkość pamięci podręcznej tabel jest zbyt mała.
    Table_locks_waited
    75k Ile razy blokada tabeli nie mogła zostać uzyskana natychmiastowo i niezbędne było oczekiwanie. Przy wysoka wartość oraz problemach z wydajnością powinno się najpierw zoptymalizować zapytania, a następnie podzielić tabelę (tabele) lub użyć replikacji.

    Niepokoi mnie to, że sugestie są w stylu "zoptymalizuj tablę, zoptymalizuj indeksy, zoptymalizuj zapytanie". Wolałbym nie grzebać w kodzie joomli bo prędzej coś zepsuję niż poprawię. A strony otwierają się coraz wolniej i coraz więcej błędów serwera. Jeśli to ciekawostka, to najlepiej wydaje mi się, że działa skrypt phpBB 3.0.5. Tak jak pisałem, mam 8 instalacji joomla na tym serwerze.
    Ma ktoś jakieś rady?

    ----------------------------------------------------------------------
    J-1.5.15, Serwer: Apache 2.2.11, MySQL 5.0.81, PHP 5.2.9, Perl 5.8.8

  9. #8
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Z netmark.pl jest ostatnio problem. Czasami czekam na otwarcie strony nawet 30 sekund. Kolega prowadzący serwis dla polonii w Anglii ma również problemy z czasem otwarcia strony, choć pliki ma zlokalizowane na innym serwerze niż ja (n15). W dzień mogę zapomnieć o wykonaniu kopii joomlapackiem, bo zawsze widzę Error 500. Ostatnio próbowałem robić kopie o godz. 2 w nocy. Efekt ten sam. Administrator serwera twierdzi, że joomlapack zużywa 60% zasobów serwera, a ja myślę, że serwery są przeładowane, bo to przecież kasa. O rozbudowie maszyn nikt nie myśli, bo admin jest w Nowym Sączu, a serwery w Gdańsku i jest tylko dzierżawcą.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-12-2008
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ups... to się zaniepokoiłem. Trzeba będzie znów szukać czegoś, czego ludzie nie pochwalili jeszcze, bo jak pochwalą to zaraz przeciążone się robi i źle chodzi. Gdzieś od połowy października wszystko mi zaczęło szwankować i niestety strony nie otwierają się w 1-4sek. jak pisze admin serwera tylko w kilkanaście a czasem wcale albo error

    Ale Szanowny Kolega może orientuje się czy wartości, które podałem i które wyświetlają się na czerwono są bardzo odstające od normy? Czy rzeczywiście joomla produkuje te przeciążenia? Wcześniej mi admin z Netmarku pisał, że to phpBB zżera zbyt wiele????

  11. #10
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    grzegorz1973 - jak masz kopie i możesz podesłać to chętnie sprawdzę na swoim hostingu (nie chwalę - bo się wszyscy zlecą) ale ciekawi mnie jak to będzie działać skoro na netmarku takie problemy.

    PS: niebawem będę miał pełny dostęp do hostingu na bardzo ciekawych warunkach. więc jak tylko uruchomię swoją stronę to będziecie poinformowani. Trzymam tam kilka swoich witryn i witryny wszystkich znajomych - nigdy nie było problemów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •