Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-02-2009
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

    Witam,
    Zapomniałam hasła, aby wejść do bazy danych. Weszłam na nazwa.pl, active.admin, wybrałam bazę danych i próbowałam się zalogować, po którymś razie na stronie pokazał się komunikat: brak połączenia/nieprawidłowe hasło bądź użytkownik. Gdy weszłam na stronę, strony nie było, ani administratora, tylko komunikat: Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL. Ale później jednak zalogowałam się do bazy danych, ale to i tak nic nie dało. Nie wiem dlaczego przez wpisanie złego hasła moja strona nie działa.. Proszę o pomoc, bo już naprawdę nie wiem co mam zrobić..

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    nie mogłeś nic popsuć wpisując nieprawidłowe hasło a komunikat
    Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
    mów o braku połączenia z bazą więc:
    1. mogą być jakieś chwilowe problemy techniczne twego hostingu
    2. mogłęś skasować bazę bawiąc się w panelu active.admin
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-02-2009
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    A jeśli wykasowałam bazę danych to jak mam to naprawić...?

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    nie panikuj...:-)

    masz dostep do strony poprzez ftp-a ...

    zobacz w pliku configuration.php..jakie masz haslo do bazy danych...i nawet jak ustawilas inne do tej bazy w active.admin i nie pamietasz jakie, wpisz to z pliku configuration.php...

    zobacz , czy joomla laczy sie z wlasciwa baza danych...

    nawet jesli usunelas baze, jest to do odzyskania z kopii hostingu

    jak juz odzyskasz strone, zainstaluj joomlapack-a i przed kazda "operacja " rob kopie..

    powodzenia...:-)

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-02-2009
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    chyba jednak "jakimś"..cudem usunęłam tą bazę.. w active.admin posiadam dwie bazy do 2óch stron, jest baza i baza_1 (przykładowo) i nie wiem jak to się dzieje, ale z obu wchodzę do phpADMIN i jest tylko jedna baza..niestety.. czyli wystarczy, że jutro zwrócę się do nazwa.pl i oni przywrócą bazę i wszystko będzie mi działało???

  7. #6
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    nie wiem jaka jest procedura, ale myślę że kopie robią codziennie, więc jak napiszesz to ci przywrócą, napisz już dziś ;) nie ma co czekać do jutra
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-02-2009
    Wpisy
    99
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dzięki wielkie

  9. #8
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    napisz jak mozesz ... jak zalatwilas sprawe z nazwa.pl ,
    tak dla potomnych ( i dla mnie tez...czasami mozna przez pomylke zrobic dziwna rzecz)

    pamietaj o joomlapack...

    nie wiem jaka masz strone, i czy moze miec "przestoje" , ale mozesz zrobic tez kopie strony w drugim katalogu i na drugiej bazie danych ...
    w razie klopotow technicznych, robisz przekierowanie na kopie...
    miejsca na serwerze masz 10gb, powinno starczyc...:-)

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    30-06-2010
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wyskakuje mi bład przy ładowaniu strony" Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL". nic nie zmieniałem w bazie danych przed pojawieniem się tego błędu. Szukałem w necie i znalazłem kilka informacji ale nie wiem jak je pozmieniać. Wyczytałem że należy usunąć uzytkownika z bazy danych i zrobic nowego. Zrobiłem i dalej nie działa.... Jak wiecie jak to naprawic będę bardzo wdzięczny...

  11. #10
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    może sprawdź najpierw czy w pliku configuration.php wszystkie dane są prawidłowe (nazwa bazy danych, użytkownika, serwera oraz hasło)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •