Problem ze zmianą języka i z konfiguracją CHMOD'ów
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Problem ze zmianą języka i z konfiguracją CHMOD'ów

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-11-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Problem ze zmianą języka i z konfiguracją CHMOD'ów

    Witam.

    Mam Joomlę 1.5.15 (1.5.0.15?) na hostingu.cba.pl. Pierwszy problem był przy instalacji, Joomla nie miała uprawnień do zapisu configuration.php. Musiałem takowego utworzyć nadać mu CHMOD'y 777. Instalacja doszła do końca, nie dałem tylko ustawień ftp (chyba zły port jest domyślny, resztę tak jak w FileZilli i TC, ale nie znam portu). Po instalacji dodałem jeszcze łatkę PL na odpowiednią wersję. I tu jest 1. problem. Joomlę mam polsko-angielską. Wersja językowa administracji jest PL, ale wersji systemu nie mogę zmienić, gdyż...nie zapisuje się zmiana. Zaznaczam Polski, ale domyślny jest nadal angielski, i gdy zmieniam np kartę na "administracja" odznacza się. Nie ma żadnego "zatwierdź", ale tak ma być. Domyślam się, że strona po zaznaczeniu powinna się odświeżyć, ale tak się nie dzieje. Dlaczego?
    Albo chociaż - gdzie zmienić domyślną wersję na PL? I czy to, że PA jest w kratkę polsko-angielski to niedokończone spolszczenie, niedokończona instalacja, czy właśnie to, że nie jest zaznaczona polska wersja całej Joomli?


    Druga sprawa.

    Kod:
    	
    • Could not make configuration.php writable
    • Could not make configuration.php unwritable
    Błąd
    • JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
    Wiadomość
    • The Global Configuration details have been updated.
    • Gdy próbuję zapisać, coś takiego mi się pojawia. Coś z CHMOD'ami czyli. Wszystko zaznaczone w FileZilli na 777. Dałbym na 775, ale na razie są problemy z kontem FTP dla Joomli, nieważne. Tak czy siak - gdzie ustawić CHMOD'y dla katalogu głównego, żeby Joomla mogła tworzyć pliki Da się tak w ogóle? W FileZilli ustawiam zawsze zaznaczając na samej górze drzewka "/", ale domyślam się, że wtedy oznacza tylko dla plików i folderów wewnątrz.

    Aha, i o co chodzi z tymi pierwszymi dwoma? Przecież jest 777...Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cześć,

    Cytat Wysłane przez Pand Zobacz wiadomość
    ... na hostingu.cba.pl.
    Darmowy hosting jest pewnie dobry, ale dla statycznych stron.
    Tu nikt takiego nie poleca: darmowy hosting - darmowe kłopoty...

    Przeczytałem tylko pierwsze zdanie, sorki.

    Wszystko masz opisane na www.wiki.joomla.pl.

  4. #3
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Próżne gadanie (pisanie) o darmowym hostingu. Nowi i tak zakładają tam konta, nie zważając na opisane już na tym forum problemy. Upór jest ważniejszy od wygody.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    13-11-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Strona nie jest dla mnie. Ja mam ją tylko zleconą. Strona jest pod wolontariat szkolny, więc hosting z założenia powinien być możliwe darmowy, żeby więcej szło na "głodne dzieci z Somalii"

    Mam rozumieć, że kolega nikszal przeczytał mój problem i uważa, że oba problemy to wina wyłącznie hostingu? OK, spytam na forum cba. Gdyby to ode mnie zależało to bym wziął coś droższego, choćby boo.pl za parę groszy, które sobie chwalił znajomy.

    Pozdrawiam.

  6. #5
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Pand Zobacz wiadomość
    Strona nie jest dla mnie. Ja mam ją tylko zleconą. Strona jest pod wolontariat szkolny, więc hosting z założenia powinien być możliwe darmowy, żeby więcej szło na "głodne dzieci z Somalii"
    Nawet instytucja charytatywna posługuje się jakimś funduszem (na papier, ołówki, długopisy, telefony...) i... za daleko szukasz, bo głodne dzieci są też w Polsce.

    Mam rozumieć, że kolega nikszal przeczytał mój problem i uważa, że oba problemy to wina wyłącznie hostingu? OK, spytam na forum cba. Gdyby to ode mnie zależało to bym wziął coś droższego, choćby boo.pl za parę groszy, które sobie chwalił znajomy.
    Nie do końca tak jest, bo nawet na darmowym serwerze można postawić przyzwoicie działającą stronę, o ile się wie, jak to zrobić.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    13-11-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Głodne dzieci z Somalii perfidnie wykorzystałem jako alegorię biedy i ogólnie potrzebujących pomocy, dla których Wolontariat woli przeznaczać pieniądze, zamiast marnować je na płatne hostingi - podczas, gdy są darmowe, na których da się postawić stronę

    To może inaczej - co polecacie pod Joomlę, jaki hosting? Ew. jak rozwiązać mój problem? ;/

    Pozdrawiam.

  8. #7
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Tak - da się, ale to nie oznacza, że nie będzie problemów. Walka webmastera z problemami, który nie wiele więcej wie ponad to, że strona ma działać jest walką z wiatrakami.

    W sprawie hostingu wystarczy w wyszukiwarkę wpisać - tani hosting, a później, już po dokonaniu wyboru po raz kolejny użyć wyszukiwarki wpisując: hosting na xxxxxxxx opinie.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •