[15.15] Wydruk artykułów w archiwum oraz "Poleć znajomemu" - nie działa - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 24

Temat: [15.15] Wydruk artykułów w archiwum oraz "Poleć znajomemu" - nie działa

  1. #11
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    U mnie (z home.pl) też nie wysyła, albo pokazuje, że wysłał a nie dochodzi. Próbowałem już ustawień z smtp, sendmailem i funckją php i nic :/
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-10-2010
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jdwind Zobacz wiadomość
    U mnie (z home.pl) też nie wysyła, albo pokazuje, że wysłał a nie dochodzi. Próbowałem już ustawień z smtp, sendmailem i funckją php i nic :/
    Ja już sobie poradziłem - była zła konfiguracja DNS'ów na moim serwerze. Na jaki email mają przychodzić te powiadomienia? Może zajrzyj do "Junk email". Jeżeli w kliencie pocztowym nic nie ma, to zaloguj się do skrzynki przez przeglądarkę i tam przejrzyj wiadomości śmieci. Ja myślałem, że mi nie dochodzą, a to gmail gromadził sobie wszystko w śmieciach.

  4. #13
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Właśnie patrzę, ale na o2 niby doszło, na interię pokazało, że nie wysłał, a doszło... Trochę to tak dziwnie
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-10-2010
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeśli chodzi o wysyłanie za pomocą SMTP, to w ogóle z tym problemów nie miałem. Trzeba tylko poprawnie wpisać nazwę serwera SMTP, port, login, hasło i zaznaczyć czy i jak ma być szyfrowane. Tyle. Tutaj problemu nie miałem wcale - szło jak burza. Gorzej było przy opcjach PHP mail i Sendmail.

  6. #15
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Tak, ale cały czas mówimy o funkcji "poleć znajomemu" i nie wiem, czy tutaj takie ustawienia mają znaczenie, skoro i tak się podaje swój e-mail. Bo do mnie nie dochodzą wiadomości ze strony tylko jakby właśnie z adresu podanego podczas wysyłania.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-10-2010
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Silnik do wysyłania wiadomości definiowany jest tam, gdzie się konfiguruje Joomla!. To, że wpisujesz swój adres email, to jeszcze o niczym nie świadczy. Strona www, a właściwie serwer na którym stoi, musi wiedzieć jak ma to zrobić. Poprzez tamtą konfigurację wskazujesz drogę. Tak samo działa Twoje konto pocztowe w kliencie (np. Outlook Express). Żeby móc wysyłać, musisz skonfigurować serwer SMTP. Tutaj też - albo serwer SMTP, albo program Sendmail (o ile jest na serwerze) albo PHP mail.

    Dodam jeszcze, że w to okienko "Twój adres e-mail" możesz wpisać cokolwiek, co formatem przypominać będzie maila, np. "nie.mam@maila.com".
    Ostanio edytowane przez mateo : 15-10-2010 18:11

  8. #17
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Tak, wszystko się zgadza i gdzie jest konfiguracja maili wiem, nie o to mi chodzi. Chodzi o to, że ten %$#@!ny home raz wysyła maile z formularza "poleć znajomemu", raz i nie i nijak nie mogę dojść, o co mu chodzi .
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-10-2010
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    A w jaki sposób masz teraz skonfigurowane wysyłanie maili?

  10. #19
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    sendmail, adres z końcówką home.pl, bez smtp. Z smtp też przed chwilą nie wysyłał.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-10-2010
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Teraz mi się przypomniało, że ktoś pisał o jakimś bug'u w tej opcji. Próbowałem znaleźć tę wiadomość, ale nie potrafię. Mi nie działało, bo miałem źle skonfigurowane DNS'y, ale teraz wszystko śmiga z PHP mailera aż miło.
    A linki aktywacyjne dla nowych użytkowników podczas zakładania konta dochodzą bez problemu, czy też coś się miesza?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •