Sposób utworzenia nowej wersji strony
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Sposób utworzenia nowej wersji strony

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-11-2005
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny Sposób utworzenia nowej wersji strony

    Witam!
    Proszę o poradę. Mam jedną stronkę zrobioną jeszcze w Jommla 1.0.11. Stwierdziłem, że zamiast migracji najlepiej będzie zrobić tę stronę od nowa na bazie aktualnej wersji systemu.
    W związku z tym mam pytanie - czy techniczne możliwe jest utworzenie na serwerze osobnego katalogu, zainstalowanie tam aktualnej wersji joomli, dostosowanie jej do swoich potrzeb, a następnie, gdy będzie już wszystko gotowe, zmiana nazwy katalogu? Pytanie, czy po takiej zmianie katalogu system się nie posypie. Nigdy czegoś takiego nie robiłem, a siłą rzeczy chciałbym sobie zaoszczędzić niepotrzebnej pracy.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Jest możliwe.
    Wymaga to osobnej bazy danych osobnego katalogu, potem przypisuje się adres www do nowego katalogu
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45

    Domyślny

    Witaj

    Oczywiście, że jest możliwa taka migracja.
    Sam szablon można zaktualizować. Opis tutaj http://wiki.joomla.pl/Aktualizacja_szablonów_Joomla_1.0
    Co do samej streści. Przenoszenie ich zajmie Ci o wiele więcej czasu jeżeli masz bardzo rozbudowany serwis.
    czy techniczne możliwe jest utworzenie na serwerze osobnego katalogu, zainstalowanie tam aktualnej wersji joomli, dostosowanie jej do swoich potrzeb, a następnie, gdy będzie już wszystko gotowe, zmiana nazwy katalogu? Pytanie, czy po takiej zmianie katalogu system się nie posypie.
    Zmieniasz ścieżki w pliku configuration.php i jeżeli wszystko będzie ok, to strona powinna działać bez zarzutu.

    #edit

    ...a w skrócie to tak, jak napisał @moje
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-11-2005
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ogromne dzięki!
    Strona na szczęście nie jest zbyt rozbudowana. Przyda jej się też pewne odświeżenie

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •