[Problem] - VM 1.0.6 - błąd przy generowaniu miniaturek
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: [Problem] - VM 1.0.6 - błąd przy generowaniu miniaturek

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-07-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    11

    Domyślny [Problem] - VM 1.0.6 - błąd przy generowaniu miniaturek

    Podczas dodawania nowego produktu, gdy dodaję zdjęcie i wybieram opcję generowania miniaturek to pojawiają mi się takie błędy:

    Warning: imagecreatefromjpeg(): '/var/tmp/phplyvLG3' is not a valid JPEG file in /home/elule_www/www/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php151

    Warning: imagecopyresampled(): supplied argument is not a valid Image resource in /home/elule_www/www/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php258

    on line Warning: imagedestroy(): supplied argument is not a valid Image resource in /home/elule_www/www/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php170 on line on line



    Oczywiście miniaturka się nie geeneruje, tzn generuje się zawsze czarny obrazek. Czy ktoś wie co jest tego powodem?
    Z góry dzięki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec DannyM awatar
    Dołączył
    14-04-2006
    Skąd
    United Kingdom
    Wpisy
    193
    Punkty
    11

    Domyślny

    Sprawdz czy Twoj serwer obsluguje biblioteke do tego typu operacji np GD2.

    System" -> "System Info" -> "PHP Info" -> gd

    Sprawdz czy masz zaznaczone "Włączyć samodzielne tworzenie miniatur?"

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    20-07-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    11

    Domyślny

    Wszystko jest włączone, a teraz to juz nawet wszystko jest ok, tzn. było wszystko ok, jedynie co to ta jedna fotka, na której robiłem wszystkie testy był jakaś "nie ten teges" ;)
    Wszystkie inne działają i jest wszystko pieknie.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-08-2006
    Skąd
    Legnica / Wrocław
    Wpisy
    24
    Punkty
    9

    Domyślny

    Witam, od nie jestem zaawansowanym userem :( i mam taki problem ze zdjęciami, podczasz generowania miniaturek:

    Warning: imagecreatetruecolor() [function.imagecreatetruecolor]: Invalid image dimensions in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 245

    Warning: imageantialias(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 250

    Warning: imagealphablending(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 251

    Warning: imagesavealpha(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 253

    Warning: imagecolorallocatealpha(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 255

    Warning: imagecopyresampled(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/
    com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 258

    Warning: imagejpeg(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/
    com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 297

    Warning: imagedestroy(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/
    com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 169

    Error: Cannot read uploaded thumbnail image temp file: /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/components/com_virtuemart/shop_image/
    /product/resized/263edcb7bb1b6543f76cdfae646c92a0_165x0.jpg.
    One common reason for this that the upload path cannot be accessed
    because of the open_basedir settings in the php.ini. Or maybe the
    directory for temporary upload files on this server is not readable.


    Dodatkowo jak próbuje wgrać miniaturke recznie to jest widoczna w systemia, natomiast na stronie już nie ma :(

    Prosze o pomoc w tej sprawie...

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-08-2006
    Skąd
    Legnica / Wrocław
    Wpisy
    24
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cofam posta.... banał, nie zaznaczyłem w ustawieniach sklepu:
    Konfiguracja / Strona / Layout / Enable Dynamic Thumbnail Resizing?



    pozd. Krzysiek

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    I dobrze by było, gdybyś jeszcze nam nie rozwalał strony. Długie linie komunikatów trzeba dzielić spacjami!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    05-11-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wiem wiem problem potopowy...

    Ale nie chce zaśmiecać forum...

    Wszędzie znajduję właśnie tę odp " Konfiguracja / Strona / Layout / Enable Dynamic Thumbnail Resizing?" Tylko jest mały problem że ja w swojej Joomli nie mam takiego czegoś:X Miałem wersje 1.0.11 myślałem że w tym tkwi problem, updejtowałem na 1.0.13 i nadal nie mam takiej opcji w Globalnej konfiguracji, bo innej "konfiguracji" niestety nie mam...

    Dziękuje za odp

  9. #8
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Joomla 1.0.13 to nie szczyt bezpieczenstwa. Co prawda to juz milowy krok w porownaniu z 11 ale i tak daleko do poziomu z joomla 1.0.15. Zaktualizuj ją.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    05-11-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    Joomla 1.0.13 to nie szczyt bezpieczenstwa. Co prawda to juz milowy krok w porownaniu z 11 ale i tak daleko do poziomu z joomla 1.0.15. Zaktualizuj ją.

    tylko nie rozumiem powiązania bezpieczeństwa z tym, że nie mogę dodać fotek?

    EDIT:

    Gdyby co to mam RSgallery.

    Problem pojawił sie sam... Myślicie, że safe mode ( czytałem gdzies na forum o tym) może być problem? hosting ovh
    Ostanio edytowane przez heniu4 : 22-08-2008 13:52

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    05-11-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez heniu4 Zobacz wiadomość
    tylko nie rozumiem powiązania bezpieczeństwa z tym, że nie mogę dodać fotek?

    EDIT:

    Gdyby co to mam RSgallery.

    Problem pojawił sie sam... Myślicie, że safe mode ( czytałem gdzies na forum o tym) może być problem? hosting ovh
    EDIT:

    Problem nie znikł po aktualizacji do Joomla! + Admin Language 1.0.15. Nadal to samo...

    W sumie od wersji tej 1.0.13 pojawił sie brak polskich liter, jak i na stronie, jak i w zapleczu.

    w themplates/index.php

    Kod:
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
    mam chyba dobrze ustawione wiec nie wiem gdzie leży problem ;O

    EDIT:

    A co do błedu to taki wyskakuje:

    Kod:
    Warning:  imagecreatetruecolor() [function.imagecreatetruecolor]: Invalid image dimensions in /home.28/p/a/w/pawex/www/administrator/components/com_rsgallery2/includes/img.utils.php on line 532
    
    Warning:  imagecopyresampled(): supplied argument is not a valid Image resource in /home.28/p/a/w/pawex/www/administrator/components/com_rsgallery2/includes/img.utils.php on line 541
     - Error Image Upload : ogrodzenie42.jpg : error creating display image: error resizing image: /tmp/phpZoPB4N
    Ostanio edytowane przez heniu4 : 22-08-2008 14:09

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •