$mainframe->getCfg('sitename') wyświetla pusty ciąg znaków - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 19 z 19

Temat: $mainframe->getCfg('sitename') wyświetla pusty ciąg znaków

  1. #11
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    A próbowałeś wyłączyć oba te dodatki SEF lub użyć innego dodatku SEF (np. JoomSEF)?
    Webdeveloper do usług ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz piollo awatar
    Dołączył
    25-11-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    29
    Punkty
    16

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Poszukaj w ustawieniach Twojego dodatku SEF, a pluginy zostaw w spokoju ;)

    EDIT:

    Pytałem czy standardowy SEF Joomla Ci nie odpowiadał, że zainstalowałeś dodatek?

    Co do tych plug-inów! W tej chwili wywaliło mi się wszystko, po tym jak wyłączyłem wszystkie plug-iny, a potem chciałem je włączyć ech... za szybko chciałem ;) ...ale w międzyczasie zdążyłem dojść do jednego z plug-inów JoomFish!!! System - Jfrouter. Otóż wyłączyłem ten plug-in i 'sitename' pojawił się... włączyłem System - Jfrouter - 'sitename' zniknął!

    To dało mi do myślenia, że być może NAZWA WITRYNY nie jest przetłumaczona w JoomFish? Ale dlaczego nie była wyświetlana w języku polskim? Na razie nie mogę tego sprawdzić i dać odpowiedzi, bo stronka się wywaliła i odzyskuję dane z wczorajszego backupu.
    Ostanio edytowane przez piollo : 26-11-2009 00:55

  4. #13
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Trzeba było od razu "litanię" spisać z zainstalowanych dodatków ;)
    Webdeveloper do usług ;)

  5. #14
    Nowicjusz piollo awatar
    Dołączył
    25-11-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    29
    Punkty
    16

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    A próbowałeś wyłączyć oba te dodatki SEF lub użyć innego dodatku SEF (np. JoomSEF)?
    Tak, w pierwszej kolejności je wyłączyłem, ale to nie było to. Przed chwila napisałem, że może to mieć coś wspólnego z JoomFishem... pewnie jutro będę do tego dochodził, gdy odzyskam stronę z backupu po tym, jak coś za dużo wyłączyłem i wywaliło w kosmos całość

  6. #15
    Nowicjusz piollo awatar
    Dołączył
    25-11-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    29
    Punkty
    16

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Trzeba było od razu "litanię" spisać z zainstalowanych dodatków ;)
    hehe... zrobiłem to w pliku PDF (chyba w drugim poście?)

  7. #16
    Nowicjusz piollo awatar
    Dołączył
    25-11-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    29
    Punkty
    16

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jolaass Zobacz wiadomość
    Witam,
    proponuję wpisać ten kod wewnątrz dokumentu np w sekcji body.
    to była pierwsza rzecz jaką robiłem - umiejscowienie kodu w pliku index.php nie miała znaczenia (nie ważne, czy na początku w pierwszym wierszu, czy w ostatnim, czy w meta, czy przed meta, czy za meta, czy w body itd.) Później tak się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że to jest PHP, więc kod HTML generowany jest dynamicznie po stronie serwera, zatem nie powinno mieć znaczenia umiejscowienie tego fragmentu kodu - prawda? Dane są pobierane z bazy danych i innych plików php, a nie z sekcji meta title ;)

  8. #17
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Ten pdf to trochę przesada- za dużo przewijania ;)

    Taka moja skromna uwaga, oglądając Twoje posty, widzisz przycisk Edytuj- bywa przydatny ;)
    Webdeveloper do usług ;)

  9. #18
    Nowicjusz piollo awatar
    Dołączył
    25-11-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    29
    Punkty
    16

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Ten pdf to trochę przesada- za dużo przewijania ;)

    Taka moja skromna uwaga, oglądając Twoje posty, widzisz przycisk Edytuj- bywa przydatny ;)
    1. Co do PDF-a lubię podawać wyczerpujące informacje ;)

    2. Ponieważ nie jestem bywalcem forów od czasów, gdy miałem już dość swojego osiedlowego forum ;) to chętnie się dostosuję do netykiety tutaj panującej? Rozwiń temat, albo napisz mi na priva w czym rzecz, bo nie do końca kumam z tą edycją? Raz jej użyłem dzisiaj w celu wywalenia błędnej informacji, ale w jakim sensie miałem użyć edycji w Twoim rozumieniu? - Powstało zamieszanie, ponieważ sporo postów pojawiło się w tej samej chwili i odpowiadałem cytując, ponieważ każdy miał trochę inne uwagi. Ale poprawię się, tylko napisz mi dokładnie w którym konkretnym momencie powinienem użyć dzisiaj EDYTUJ?

  10. #19
    Nowicjusz piollo awatar
    Dołączył
    25-11-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    29
    Punkty
    16

    Domyślny

    OK. Dziękuję wszystkim za sugestie i pomoc!

    Znalazłem przyczynę, która powoduje, że zmienna $mainframe->getCfg('sitename') zamiast przyjmować NAZWĘ WITRYNY przyjmuje pusty ciąg znaków ""

    Zmienia się to w momencie włączania / wyłączania plug-inu JoomFisha o nazwie:

    System - Jfrouter --> /plugins/system/jfrouter.php

    Zatem zacząłem szukać w JoomFish...

    Wielką zmyłką jest to, że w zakładce JoomFish "Translation" nie można znaleźć żadnego modułu, komponentu itp. odpowiadającego treściom wpisanym w Panelu Administracyjnym -> Witryna -> Administracja

    Przypomniałem sobie, że gdzieś kiedyś widziałem już ustawienia translacji językowej dotyczących tej części systemu Joomla. No i znalazłem...
    ...JoomFish -> zakładka "Language Configuration" -> ikonka "Config" na wysokości każdego z języków na liście (ostatnia kolumna tabeli)

    Mamy na tej stronie możliwość ustawienia tłumaczenia danych z części Administracja Zaplecza:
    - Komunikat o wyłączeniu
    - Nazwa witryny (hurraaa!) (sitename)
    /problem w tym, że JoomFish chyba(?) domyślnie nie ustawia żadnych wartości dla tych pól formularza, np. nie pobiera ich z domyślnego języka - albo kiedyś wyczyściłem te pola formularz i nie pamiętałem tego?/
    - Opis witryny (matadane)
    - Słowa kluczowe (matadane)
    - Serwer pomocy
    - Wysyłaj z adresu (poczta e-mail systemowa)
    - Nazwa nadawcy

    a także tekst domyślny odpowiadający stałej Joom!Fish NO TRANSLATION AVAILABLE

    Tak więc jeszcze raz dziękuję wszystkim życzliwym osobom w tym wątku. Kończę go optymistycznym akcentem i mam nadzieję, że przyda się on kiedyś potomnym którzy spotkają się z podobnym problemem ;)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •