drobna reinstalacja
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: drobna reinstalacja

  1. #1
    Bywalec coliberek1 awatar
    Dołączył
    21-08-2008
    Skąd
    Wroclaw / Odense
    Wpisy
    406
    Punkty
    30

    drobna reinstalacja

    Łamię się od jakiegoś czasu ale mam coraz większą ochotę na odświezenie atmosfery na serwerze i stronie taty biura.
    Chcialabym tylko zapytac czy jesli ze starczej wersji 1.0.11 , zrobię w phpMyadminie backup bazy (ok 700 opisów hoteli w artykulach) , to czy jak potem ten zzipowany plik sql wczytam przy instalacji na ten sam serwer to teoretycznie wszystko powinno byc mniej wiecej na swoim miejscu?
    .
    Probowalam backup wgrac na inny serwer, zeby posprawdzac , ale sie strasznie gryzie i wszystko sie wysypuje przy probie zmiany lub wyswietlenia artykulu.
    Ostanio edytowane przez coliberek1 : 26-11-2009 22:09

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    zaktualizuj do wersji 1.0.15 ....

    eksportuj baze na komputer lokalny...
    zaloz druga baze danych...

    importuj z komputera do nowej bazy( jesli sa trudnosci ze wzgledu na rozmiar bazy - wykonaj eksport w kawalkach)

    w pliku configuration php zmien ustwaienia na nowa baze...i zobacz co sie dzieje...

    zawsze mozesz wrocic do starej bazy....

    mam nadzieje ze nie jest to jakis hosting "tajemny" i masz mozliwosc tworzenia baz danych...oraz robione sa tam kopie automatyczne, do ktorych masz dostep...

  4. #3
    Bywalec coliberek1 awatar
    Dołączył
    21-08-2008
    Skąd
    Wroclaw / Odense
    Wpisy
    406
    Punkty
    30

    Domyślny

    dzięki za odpowiedz! wspaniale to ująles - bo właśnie tyo jest taki hosting tajemny - jak stronę kilka lat temu wzięlam w swoje łapki to jeszcze nie wiedziałam o co chodzi.
    acha- czyli generalnie najpierw zdrowiej zrobic aktualizację do 1.0.15 ?
    bo w tej samej bazie instalować joomlę jeszcze raz z innym przedrostkiem tabel - to nie byloby zdrowo, prawda? (wszystko chodzi o to zeby sprawdzic czy backup po wczytaniu w świeżą bazę zadziala dobrze i nie będę musiala tych setek artykułów od nowa wklepywac..)
    -----> ach - OOkkk - ryzyk fizyk . najwyzej wpisze wszystko od nowa , a potem sie pochwalę czy się może udalo nie stracic wczytując backup na nową Joomlę
    Ostanio edytowane przez coliberek1 : 26-11-2009 23:04

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    wprawdzie wersja 1.0. jest juz nierozwijana...ale bezpiecznie ja zaktualizowac latka do ostatniego wydania...

    inny przedrostek w bazie tez "zadziala"..ale jak cos "poknocisz" to zrobi sie problem...

    pomysl tez o joomlapack-u

    a pozniej o migracji na wersje 1.5

  6. #5
    Bywalec coliberek1 awatar
    Dołączył
    21-08-2008
    Skąd
    Wroclaw / Odense
    Wpisy
    406
    Punkty
    30

    Domyślny

    No wlasnie...dlatego zrobię update do 1.0.15 , spakuję jeszcze raz joomlapackiem (bo juz mam spackowane wszystko z 1.0.14) a potem jednak zrobię refresh wszystkiego .
    To czego się obawiam, to to że jak wczytam przy instalacji te dane z backupu to pogryzie się backup z bazy joomli w 1.0.15 wchodząc do bazy joomli 1.5.15.
    No ale najwyzej wstukam wszystko od nowa - w sumie zdjecia mam juz pokatalogowane zeby ladnie się prezentowaly w galerii simple image a nie tak nieprofesjonalnie bez powiększania się - nawet jak się wszystkie artykuly wczytają to i tak każdy będę musiala otworzyć zeby dodać galerię więc ogólnie patrząc to robota podobna.
    Dziekuję za pomoc i pozdrowionka!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •