1 serwer - 2 domeny - 2 instancje Joomli
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: 1 serwer - 2 domeny - 2 instancje Joomli

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    28-02-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny 1 serwer - 2 domeny - 2 instancje Joomli

    Posiadam serwer, na którym hostuje 2 domeny, pod którymi ma się znajdować taka sama treść, jednak z pewnych względów przekierowania nie wchodzą w grę. Pierwsza domena funkcjonuje już od dawna, i stoi na niej gotowa strona pod Joomla 1.5, drugą natomiast wykpiłem w tym tygodniu i przymierzam się do migracji danych, której to właśnie dotyczą moje pytania:
    - czy 2 instancje Joomli mogą korzystać z tej samej bazy (wszystko jest na tym samym serwerze, treść obu instancji identyczna) i czy są jakieś minusy takiego rozwiązania dla strony zawierającej dane publiczne tylko do odczytu, a do panelu administracyjnego, czyli jedynego miejsca wymagającego autoryzacji i udostępniającego zapis mam dostęp tylko ja?
    - czy taki scenariusz migracji wymaga jakiejś konfiguracji poza przekopiowaniem plików?

  2. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Z jednej bazy mogą korzystać. Choć lepiej mieć odrębną bazę, zwłaszcza, jeśli chcesz korzystać z wersji 1.0 i 1.5. Jak wiesz, 1.5 potrzebuje bazy kodowanej w UTF-8 z porządkiem napisów w utf. Może to kolidować z bazą zakładaną do starszej wersji.

    Sytuacja o której piszesz - dwie identyczne instalacje na jednej bazie, tylko w dwóch różnych domenach: oczywiście, będzie działać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •