Ciekawostka przy przenoszeniu witryn
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Ciekawostka przy przenoszeniu witryn

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    20-11-2006
    Wpisy
    163
    Punkty
    16

    Domyślny Ciekawostka przy przenoszeniu witryn

    Witam,

    ostatnio przenoszę trochę witryn zrobionych w różnych wersjach Joomla na inny serwer (też płatny). No i generalnie wszystko ładnie idzie, ale w jednym przypadku mnie zadziwił jednak, otóż mam tu dwie prawie bliźniacze witrynki, joomla archaiczna 1.0.11, przeniosłem pliki i bazy, wyedytowałem (wydaje mi się w obu przypadkach poprawnie) configuration.php no i mam taki objaw, że jedna z tych witryn działa bez mydła, a druga wywala komunikat:

    Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER in /home/blablabla/domains/****jasiu.pl/public_html/configuration.php on line 68

    (domenę pozwoliłem sobie zmienić na czysto akademicką )

    ta linia zawiera wpis:

    $mosConfig_mbf_content = '0';

    i w obu plikach configuration.php (w obu witrynach) jest kropka w kropkę identyczna.

    No to teraz zapytam: co Wam, Szanowni Koledzy, podpowiada Was informatyczny nos ?

    Serdecznie pozdrawiam :-)
    Lepiej mniej, ale lepiej

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    jeśli strony zostały przeniesione na ten sam serwer to musi być coś w lini 68

    pokaż tą linię .. przede wszystkim sprawdź co tam zmieniałeś, przejrzyj wszystkie średniki itd.. Może masz tam jakieś puste znaki ? ..


    edit: a skąd ty masz wpis $mosConfig_mbf_content = '0'; ?. Sprawdzałem u siebie na J1.0.x i nic takiego u mnie nie występuje ...
    Ostanio edytowane przez trzepiz : 03-12-2009 11:23

  4. #3
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    aa .. widzisz .. w J! 1.0.11 nie było takiego wpisu .. a w 1.0.15 już był .. sprawdz poprawność obu configów dla każdej z wersji witryn

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    20-11-2006
    Wpisy
    163
    Punkty
    16

    Domyślny

    No dobrze, rozwiązałem ten dylemat, jak zawsze powodem była drobna, acz istotna nieuwaga. Po prostu ściągałem configuration.php z jedengo folderu, a zmodyfikowane wpisy kopiowałem do... tego samego katalogu (no, wybaczcie). A co do tego wpisu... to jest 1.0.11 i zawiera taką linię na 100%.

    Pozdrawiam
    Lepiej mniej, ale lepiej

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •