jogadgets problem z wyswietleniem miniatur
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: jogadgets problem z wyswietleniem miniatur

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    25-07-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny jogadgets problem z wyswietleniem miniatur

    Witam!
    Zainstalowałem poprawnie jogadgets zgodnie z instrukcją, umieściłem kod w artykule z obrazkiem i pokazuje mi takie coś:

    "/_jgfw/cls/phpthumb/../../../obrzy/strawberry.jpg" does not exist

    Nie mam na stronie miniaturki tylko ten komunikat, po naciśnięciu na niego pokazuje sie obrazek.
    Da się coś z tym zrobić?
    Pozdrawiam

    Joomla 1.0.10
    jogadgets 0.3b2
    serwer YOYO.pl (safe mode ON)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    02-08-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    sprawdź czy masz wszystkie kwadratowe klamry, miałem to samo i wstyd się przyznac ale jednej nie zamknąłem:
    Kod:
    {jgxtimg src:=[folder/plik.jpg] width:=[320]}
    p.s. a w ogóle to wstawiłeś width?
    Ostanio edytowane przez batbert : 02-08-2006 17:18

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    25-07-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam!
    Wstawiłem do artykułu:
    {jgxtimg src:=[images/stories/fruit/strawberry.jpg] width:=[320]}
    dałem przykładowe zdjęcie z joomli.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam. Walczyłem też trochę z jogadgets na yoyo.pl. Rozwiązanie okazuje się dość proste . U mnie pomogło odpowiednie ustawienie konfiguracji phpThumb (plik: phpThumb.config.php) przede wszystkim sekcja: "START USER CONFIGURATION SECTION:"
    Do tego proponuję wrzucić najnowszą wersję phpThumb, 1.7.3 ale niekoniecznie.

    Tu jest przykład, że na yoyo działa.
    W razie dalszych problemów pisz. Postaram się pomóc.
    Pozdrawiam.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    25-07-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam!
    Dzięki za odpowiedź fajna strona z linka. Popatrze do pliku phpThumb.config.php ( w sumie nie wiem co tam zmienić ale może jakos dam radę).
    Pozdrawiam
    P.S. Też Ci się strony na yoyo ładują długo? Moze to u mnie coś jest nie tak.
    Ostanio edytowane przez Tianzhu : 11-08-2006 22:23

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podpowiadam: "odkomentować" linię 29. "Zakomentować" pozostałe opcje root stronki. To jest odpowiednie dla konfiguracji yoyo. Dobrze jeszcze ustawić: $PHPTHUMB_CONFIG['cache_disable_warning'] = true; zapobiegnie to wywalaniu błędu w przypadku złego ustawienia ścieżki do cache'a. Notabene dobrze powalczyć z dobrym jego (cache'a) ustawieniem, przyspiesza to znacznie generowanie thumbnails przy wiekszym ruchu. Jak nie zadziała to poszukamy dalej. Pozdrawiam.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    19-08-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jax69
    Podpowiadam: "odkomentować" linię 29. "Zakomentować" pozostałe opcje root stronki. To jest odpowiednie dla konfiguracji yoyo. Dobrze jeszcze ustawić: $PHPTHUMB_CONFIG['cache_disable_warning'] = true; zapobiegnie to wywalaniu błędu w przypadku złego ustawienia ścieżki do cache'a. Notabene dobrze powalczyć z dobrym jego (cache'a) ustawieniem, przyspiesza to znacznie generowanie thumbnails przy wiekszym ruchu. Jak nie zadziała to poszukamy dalej. Pozdrawiam.
    Mam podobny problem i niestety potrzebuję łopatologicznej pomocy.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    No nie bardzo wiem jak bardziej "łopatologicznie" możnaby to wyjaśnić.
    Chodzi o plik /_jgfw_/cls/phpthumb/phpThumb.config.php Jest to plik konfiguracyjny skryptu który odpowiada za generowanie miniaturek.
    W sekcji "// * DocumentRoot configuration" jest kilka różnych ustawień ścieżek, które można dopasować do konkretnych warunków.
    Dla yoyo zadziałałało właśnie to z linii 29 (przyjmując że nie było w tym pliku nic wcześniej zmieniane).
    ma to wyglądać tak:

    $PHPTHUMB_CONFIG['document_root'] = realpath((@$_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] && file_exists(@$_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].$_SERVER['PHP_SELF'])) ? $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] : str_replace(dirname(@$_SERVER['PHP_SELF']), '', str_replace($phpThumb->osslash, '/', realpath('.'))));

    oczywiście w jednej linii. Wszystkie dalsze linie w tej sekcji należy zakomentować czyli na początku "//" przy każdej linii zaczynającej się od "$PHPTHUMB...(bla bla)"
    Powinno zadziałać ...
    Pozdrawiam
    P.S. Jak dalej problemy to proszę pisać

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    19-08-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety powyższe zmiany nie odniosly skutku ale natchneły do dalszych poszukiwań.
    Odpowiedź znalazłem pod adresem http://phpthumb.sourceforge.net/demo...pthumb.faq.txt

    Q: I'm getting "<filename> does not exist" when I know the
    file does exist
    A: Check that these two values are present and properly
    configured in phpThumb.config.php (introduced in v1.6.0):
    $PHPTHUMB_CONFIG['allow_src_above_docroot'] (default=false)
    $PHPTHUMB_CONFIG['allow_src_above_phpthumb'] (default=true)
    If your images are outside DOCUMENT_ROOT then you will have
    to configure 'allow_src_above_docroot' to true.
    Make sure whatever user the webserver is running as has read
    permission to the file/directory you're reading fromDzięki za natchnienie

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    Oczywiście należy dodać, że na każdy serwer (pradopodobnie zależy to także od konfigu joomli) rozwiązanie może być inne. Przed chwilą sprawdzałem yoyo i rozwiązanie przedmówcy dotyczące zabezpieczeń nie zadziałało. Czyli testy, testy, testy. Na to mi wychodzi...
    Proponuję wszystkim poszukującym zapisać każde rozwiązanie w mądrym kajecie. Nie wiadomo kiedy i na jaki serwer trafimy a zaoszczędzi nam to siwych włosów i frustracji.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •