Migracja 1.0 do 1.5 z forum JoomlaBoard
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Migracja 1.0 do 1.5 z forum JoomlaBoard

  1. #1

    Domyślny Migracja 1.0 do 1.5 z forum JoomlaBoard

    Witajcie. Mam takie pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie właśnie przeprowadziłem migrację z 1.0.12. do 1.5.15 Nie bez problemów ale w końcu się udało. Na 1.0.12 miałem forum joomlaboard i teraz pytanie? Da się to wszystko przenieść na nową wersję? Jeśli tak to w jaki sposób. Rozumiem że trzeba skopiować odpowiednie tabele z bazy tylko które? Jeśli ktoś miał podobne przejścia to bardzo proszę o pomoc.
    I dodatkowe pytanie: Jest gdzieś pełne spolszczenie site'u dla wersji 1.5.15? Bo to które jest na joomla.pl jest niekompletne.
    Pozdrawiam i z góry dziękuje

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Teraz to forum nazywa się Kunena, ale szczerze mówiąc nie wiem czy sam import tabel pomoże. Nie mam doświadczenia, nie kombinowałem przy takim przenoszeniu. Co do języka polskiego to chyba sobie kpisz. Jest całe i kompletne spolszczenie.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3

    Domyślny

    Nikszal dzięki za odpowiedź. Mnóstwo tematów już przeczytałem i niestety nic nie znalazłem na ten temat. Jakby ktoś był łaskaw podpowiedzieć co nie co to byłbym wdzięczny.
    Co spolszczenia - sory - znalazłem na jomlapl kompletne. Wcześniej jednak pobrałem z joomla.pl i pfff...... Ale ważne że już działa jak należy

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Jeśli sprawa przeniesienia forum nie jest bardzo pilna i gorąca, to możemy podziałać dzisiaj wieczorem, Teraz nie mam wiele czasu.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5

    Domyślny

    Jak na razie jakoś bardzo mi się nie spieszy. Mam wiele innych komponentów do zrobienia. Rozumiem że mam zainstalować najnowszą wersję kunena PL i z tego co gdzieś wyczytałem należy skopiować kilka tabel z bazy danych. Tylko które tabele mam skopiować? Nie mam pojęcia :/
    Jakbyś miał jakieś rady to z góry dzięki

  7. #6
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    O ile mnie pamięć nie myli to tabele mają przedrostek jos_jb_
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  8. #7

    Domyślny

    Jos_JB_ nie ma. Ale znalazłem jos_sb_ , wpisałem w google i wygląda na to że to tabele z joomlaboard. Teraz po założeniu kunena w nowej bazie pojawiły się tabele jos_fb_. Jak się teraz za to zabrać?
    Ostanio edytowane przez Altey : 05-12-2009 15:51

  9. #8
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Sorry, to był mój błąd. Myślałem o Jos_fb_ a napisałem inaczej. Fireboard?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  10. #9

    Domyślny

    Kunena to najnowsza wersja fireboard. Wcześniej miałem joomlaboard. Mam tabele jos_sb i pytanie jak to zrobić by móc skopiować te tabele i wrzucić na nową bazę jako jos_fb. I czy to w ogóle będzie działać?

  11. #10
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Takich trików jeszcze nie robiłem, aby staroć połączyć ze świeżyzną. Nie wiem jakie będą skutki. Podejrzewam, że mizerne, ale warto spróbować.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •