Migracja 1.0 do 1.5 z forum JoomlaBoard - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 18 z 18

Temat: Migracja 1.0 do 1.5 z forum JoomlaBoard

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przeanalizować strukturę tabel w jedynym i drugim, zmienić nazwy (najlepiej w zrzucie BD), uzupełnić o brakujące pola... powinno zadziałać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12

    Domyślny

    Niestety obie tabele różnią się znacząco od siebie. W każdej tabeli musiałbym zmieniać jos_sb na jos_fb a przy kilku tysiącach postów jest to co najmniej trudne do zrobienia. Udało mi się przerobić tabele kategorii co zajęło mi bite kilka godzin, ponieważ w kunena dochodzi około 8 kolejnych wskaźników, których nie było JB, więc każdy wskaźnik musiałem ustawiać ręcznie dla każdej kategorii w bazie. Pomyślałem żeby zainstalować jednak JB i wtedy przeniesienie bazy zajęło by kilka minut. Niestety z tego co wiem, żadna wersja JB nie działa na 1.5.
    Co radzicie?

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Zmiany nazw tabel dokonuje się w programie obsługi BD, a nie "ręćznie"
    2. Moze więc taka kolej rzeczy:
    instalacja JB na 1.0 -> migracja na FB -> migracja na 1.5 -> instalacja Kunena - > przeniesienie do obecnej witryny

    Musisz po prostu przemyśleć metodykę postępowania.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14

    Domyślny

    Jak na razie zrobiłem nieco inaczej. Włączyłem tryb zgodności z 1.0. i zainstalowałem najnowszą wersję JB. Wszystko idzie ładnie tylko pytanie jakie konsekwencję będą z pozostawienia trybu zgodności?

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Po przemigrowaniu odinstalujesz JB i wyłączysz tryb zgodności.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16

    Domyślny

    Udało się wszystko przenieść. Wyskoczyły jednak krzaki zamiast polskich liter, ale to już wina kodowania, więc z tym sobie poradzę.
    Zwiastun, wątpię że dam radę to przerobić nawet na FB. Straciłem dwa dni na próby i żmudną pracę a efektów nie ma do dzisiaj. Pomyślałem więc czy jeśli zostawiłbym JB z trybem zgodności to czy mogą mnie spotkać jakieś przykre konsekwencje?

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tryb zgodności oznacza - najkrócej rzecz biorąc - że zamiast nowych rozwiązań zaimplementowanych w Joomla 1.5 - komponent będzie korzystał (i uruchamiał) przestarzały, niewydajny, a także podatny na uszkodzenia kod. Co więcej, taki kod będziesz mieć na serwerze.

    Zrób kopię lokalną i ćwicz dalej. Skoro doszedłeś już dotąd to dalej pójdzie szybciej. Na joomlapl.com znajdziesz poprzednie wersje komponentów!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18

    Domyślny

    Jak na razie odinstalowałem JB i wyłączyłem tryb zgodności. Zainstalowałem Kunena i udało mi się przenieść kategorie. Resztę ważnych tematów i postów będę przenosił już ręcznie bo w mysql prawdziwe schody dopiero się zaczęły Ale będę się bawił z tym na innej bazie i zobaczymy - może w końcu uda się przenieść całość.

    Tak czy inaczej wielkie dzięki za nikszal'a i zwiastuna za pomoc

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •