aktualizacja phocagallery do 2.6.0 i strona nie działa
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 21

Temat: aktualizacja phocagallery do 2.6.0 i strona nie działa

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-11-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny aktualizacja phocagallery do 2.6.0 i strona nie działa

    Mam taki dziwny problem.
    Maiłem na stronie galerie na Phocagallery 2.5.8, działała idealnie, a dzisiaj przeczytałem że ukazała się wersja stabillna 2.6.0 więc postanowiłem zaktualizować.
    Wszystko zrobiłem po kolei jak się wyświetlało dałem aktualizacja i .... od tego momentu nie działa mi strona.
    Nawet całkowicie odinstalowałem phocagallery a strona nie działa, wyskakuje komunikat Phoca Gallery Error - Phoca Gallery is not installed on your system.
    co moze być przyczyną ?
    strona to www.marcin.webd.pl/osp3
    Czy coś zrobiłem źle przy aktualizacji do wersji 2.6.0 ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-11-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Teraz nawet całkowicie odinstalowałem Phocagallery a strona nie działa tylko wyświetla się komunikat Direct Access to this location is not allowed.
    (

  4. #3

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-04-2007
    Skąd
    Królewskie Miasto Kraków
    Wpisy
    80
    Punkty
    10

    Domyślny

    marcin_op - rozwiązałeś problem?Ja mam to samo - wprawdzie jak odpublikowałem wszystkie artykuły z głównej strony gdzie były zdjęcia z galerii Phoca - to serwis znów działa, ale nie rozwiązuje to zasadniczego problemu Phoca po aktualizacji.

    pozdrawiam
    abbadona

  6. #5
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Podstrony osp3 nie ma na serwerze, a w adresie podstawowym marcin.webd.pl, w podglądzie źródła też nic niema. Możliwości mogą być dwie:
    1. Masz w głównym drzewie katalogów zmodyfikowany plik htacces, blokujący dostęp do strony.
    2. Być może webd.pl dzierżawi serwery od OVH. Wczoraj była tam potężna awaria. Ale tego pewny nie jestem.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-04-2007
    Skąd
    Królewskie Miasto Kraków
    Wpisy
    80
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Podstrony osp3 nie ma na serwerze, a w adresie podstawowym marcin.webd.pl, w podglądzie źródła też nic niema. Możliwości mogą być dwie:
    1. Masz w głównym drzewie katalogów zmodyfikowany plik htacces, blokujący dostęp do strony.
    2. Być może webd.pl dzierżawi serwery od OVH. Wczoraj była tam potężna awaria. Ale tego pewny nie jestem.
    Tjaaa.... ale ja mam wszytsko na swoim serwerze i po przejściu z Phoca 2.5.8 na 2.6.1 umieszczenie zdjęć w artykule daje błąd:
    "Fatal error: Call to undefined method PhocaGalleryImageFront::displayImageOrNoImage() in /home/....../plugins/content/phocagallery.php on line 866"
    pozdrawiam
    abbadona

  8. #7
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez abbadona Zobacz wiadomość
    Tjaaa.... ale ja mam wszytsko na swoim serwerze
    Na swoim czyli gdzie? Podałeś adres na webd.pl, więc mój domysł jednak może nie być chybiony.
    i po przejściu z Phoca 2.5.8 na 2.6.1 umieszczenie zdjęć w artykule daje błąd:
    "Fatal error: Call to undefined method PhocaGalleryImageFront::displayImageOrNoImage() in /home/....../plugins/content/phocagallery.php on line 866"
    Sprawdź chmody katalogów galerii po aktualizacji.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-11-2009
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Oczywiscie masz rację podstrony osp3 już nie ma.
    Nie poradziłem sobie z problemem i zainstalowałem Joomle całkiem od nowa w innym katalogu i zainstalowałem na czysto Phoce 2.6.0, stworzyłem na nowo aktykuły i witryna działa.
    Innego rozwiązania narazie nie znalazłem, a w moim przypadku nowa instalacja to było najszybsze rozwiązanie.
    pozdrawiam

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-04-2007
    Skąd
    Królewskie Miasto Kraków
    Wpisy
    80
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie zadziałał powrót do 2.5.8
    No ale przynajmniej działa.
    Na forum Phoca można znaleźć wprawdzie jakieś instrukcje do rozwiązania problemu, ale u mnie nic nie zadziałało
    pozdrawiam
    abbadona

  11. #10
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    Mam podstawowe pytanie do osób mających problem po aktualizacji phoca do 2.6.0: Czy na waszych stronach były zainstalowane dodatki do phoca? Jeżeli tak to czy aktualizowaliście je do najnowszej wersji dostępnej na stronie autora? W phoca 2.6.0 zaszły duże zmiany i stare wersje dodatków mogą być niekompatybilne i powodować podobne problemy.
    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez wojsmol : 12-12-2009 21:28

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •