szablon i problem w IE - Strona 8
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Wyniki 71 do 78 z 78

Temat: szablon i problem w IE

  1. #71
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    242
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zwiastun - Joomla master, przepraszam, że nie prezentuję poziomu, jaki chciałbyś żebym prezentował, ale zaczynam dopiero webmastering i mam nadzieję, że kiedyś dorównam Ci doświadczeniem i wiedzą tak, że będę mógł poczatkującym tłumaczyć co i jak bez zbędnych złośliwości, gdyż z natury nie jestem ani zarozumiały, ani nie wyśmiewam się z kogoś jak mówi, że się na czymś nie zna, albo nie do końca zna. W końcu jakby się wszyscy na wszystkim znali, to między innymi Ty kolego został byś jednym z wielu bezrobotnych w tym kraju.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #72
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie przesadzaj - w żadnym miejscu ani nie byłem wobec Cię złośliwy, ani tym bardziej się nie wyśmiewam. Projektowanie szablonu to złożone zadanie, wymagające i wiedzy i doświadczenia. Po prostu na tym etapie przerasta Cię i tyle. Problem w tym, że zabierasz się za operowanie wyrostka robaczkowego, a nie dysponujesz odpowiednimi kwalifikacjami. I chcesz zdobyć w 2-3 dni coś, co się zdobywa dużo dużo dłużej.
    Pisałeś, że musisz to zrobić na jakieś zaliczenie (miałeś podobno na wczoraj!). Mnie się tam w to wierzyć nie chce, ale jeśli bujasz, to Twoja sprawa nie moja. Szybkie załatwienie sprawy to po prostu zlecenie komuś, kto to potrafi zrobić.
    @Nikszal pomagał tu niejednemu, spędzając na pomocy niejedną nockę. Tekst o podwójnej zapłacie był żartem.
    A koszt? Ja Ci tu nic liczyć nie chcę, ale policz sobie sam, ile bezsensownie spędziliśmy nad tym wątkiem: @moje, @jolaass, @nikszal, ja.
    Bezsensownie, bo postępu żadnego i nie dlatego, że dostajesz złe rady, ale dlatego, że pewno jeszcze nie czas, byś mógł z nich korzystać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #73
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    242
    Punkty
    10

    Domyślny

    No i problem rozwiązany, bez zbędnych kombinacji w kodzie.

    Dla potrzebujących wskazówki rozwiązanie.

    Dla prawej kolumny należy zmienić wartość position z relative na absolute.
    Następnie dodać wartości:

    top: 0px;
    left: Xpx; X- w zależności od szerokości szablonu, należy wyliczyć ręcznie, albo próbować metodą prób i błędów.

    I tak oto ten wielki hack powoduje, że w Operze, FF, Chrome i IE wyświetla się wszystko tak samo.

  5. #74
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pasek wskoczył. A reszta? Na kolejnych stronach masz zamiast pełnej szerokości paski do połowy obszaru głównego.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #75
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    242
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Nie przesadzaj - w żadnym miejscu ani nie byłem wobec Cię złośliwy, ani tym bardziej się nie wyśmiewam.
    Tak to odebrałem

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Projektowanie szablonu to złożone zadanie, wymagające i wiedzy i doświadczenia. Po prostu na tym etapie przerasta Cię i tyle.
    Wybacz, ale templatkę zmajstrowałem już niejedną i to nie tylko do Joomli, ale i innych CMS-ów. Użyłem Artisteera, bo miało być szybko i co jak widać okazało się zgubne. A że przy okazji uczę się Joomli to chyba nic złego?

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Problem w tym, że zabierasz się za operowanie wyrostka robaczkowego, a nie dysponujesz odpowiednimi kwalifikacjami.
    Tak a propos braku złośliwości i uszczypliwości z Twojej strony ;)

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Pisałeś, że musisz to zrobić na jakieś zaliczenie (miałeś podobno na wczoraj!). Mnie się tam w to wierzyć nie chce, ale jeśli bujasz, to Twoja sprawa nie moja.
    I owszem na zaliczenie. Napisałem Ci zresztą wczoraj na PW, że może będę rozwijał tę stronkę dalej i jakiś biznes pod nią podepnę. A, że przy okazji uczę się pewnych rzeczy to chyba tylko in plus, IMO.

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    @Nikszal pomagał tu niejednemu, spędzając na pomocy niejedną nockę. Tekst o podwójnej zapłacie był żartem.
    A koszt? Ja Ci tu nic liczyć nie chcę, ale policz sobie sam, ile bezsensownie spędziliśmy nad tym wątkiem: @moje, @jolaass, @nikszal, ja.
    I nikomu nie umniejszam, a jednocześnie pragnę bardzo podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w ten wątek. Jak widać brnęliśmy trochę nie w tym kierunku, ale może Wasze sugestie przydadzą się w przyszłości komuś innemu, a nie wykluczam, że również może i mnie.

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Bezsensownie, bo postępu żadnego i nie dlatego, że dostajesz złe rady, ale dlatego, że pewno jeszcze nie czas, byś mógł z nich korzystać.
    No trochę bezsensownie, bo próbowaliśmy taranem wywalić otwarte drzwi. Rozwiązanie okazało się prostsze niż się wydawało, a ja - niedouczony amator - wpadłem na nie przypadkiem i może również okaże się to komuś pomocne. Nie twierdzę, że rady były złe, ale być może szerokim łukiem podchodziły do tematu. Tak więc nie mogąc z nich korzystać próbowałem wykorzystać swoje mizerne doświadczenie.

    Reasumując, raz jeszcze dziękuję za pomoc wszystkim, a Tobie Zwiastunie szczególnie i przepraszam za zawracanie gitary.

    Obiecuję przyszłościowo o bardziej precyzyjne formułowanie problemów.

    Pozdrawiam

  7. #76
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    242
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Pasek wskoczył. A reszta? Na kolejnych stronach masz zamiast pełnej szerokości paski do połowy obszaru głównego.
    No bo nie wiem co się kuna dzieje, że artykuły wyświetlają się jako prawa kolumna?

    Już działa - wystarczyło usunąć width dla prawej kolumny.
    Ostanio edytowane przez morphic : 11-12-2009 02:50

  8. #77
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To ostatnie to komentarz do mojej złośliwości i uszczypliwości?

    PS Wygląda na to, że dziala, choć masz za krótkie teksty, żeby to sprawdzić na pewno.
    Strona O nas
    w FF tekst wpływa pod moduł
    w IE nie
    W Safari też nie
    Na stronie głównej walidator html/XHTM wywala 70 błędów, efekt: w rygorystycznej Amaya dalej strona się wysypuje
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #78
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    242
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jak już wspomniałem wcześniej, nie jestem ani mściwy ani złośliwy.

    A wyjeżdzanie za moduł jakoś rozwiążę - margin, padding albo coś.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •