Metatag, weryfikacja google i.. problem...
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Metatag, weryfikacja google i.. problem...

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-08-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny Metatag, weryfikacja google i.. problem...

    Witam serdecznie!
    Chciałam zwiększyć oglądalność swojej strony, więc chciałam zrobić to przez weryfikację google.
    Problem taki, że nie mam dojścia do ftp, nic nie mogę wgrać na serwer co nie jest jpg Tak urządzona, tak muszę żyć i sobie radzić.
    Czy mogę wgrać metag edytując szablon html strony??
    Czy jeśli tak , może ktoś powiedzieć mi gdzie go w takim przypadku umieścić? Powinien być on na stronie startowej, niestety nie mam do niej dojścia.
    Wklejam co mam:
    Metatag przykładowy, zgodnie z info google:

    <html> <head> <meta name="google-site-verification" content="SWGxGoqpbE3jX7NIsfcH2cgpuRJRV6CA3sCAHpr4T 1" /> <title> Mój tytuł </title>

    </head>
    <body>
    treść strony
    </body>
    </html>
    Html szablonu mojej strony:

    <?php
    // no direct access
    defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
    require_once dirname(__FILE__) . DS . 'functions.php';
    ?>
    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
    <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >
    <head>
    <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />
    <jdoc:include type="head" />
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/css/style.css" />
    <!--[if IE 6]><link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/css/style.ie6.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
    <script type="text/javascript" src="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/script.js"></script>
    </head>
    <body>
    <div class="Main">
    <div class="Sheet">
    <div class="Sheet-tl"></div>
    <div class="Sheet-tr"><div></div></div>
    <div class="Sheet-bl"><div></div></div>
    <div class="Sheet-br"><div></div></div>
    <div class="Sheet-tc"><div></div></div>
    <div class="Sheet-bc"><div></div></div>
    <div class="Sheet-cl"><div></div></div>
    <div class="Sheet-cr"><div></div></div>
    <div class="Sheet-cc"></div>
    <div class="Sheet-body">

    <div class="header">
    <div style="height:220px;width:770px;text-align:center;margin:0 auto;">
    <object type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.xxxxxxxx.pl/top.swf" width="770" height="220">
    <param name="movie" value="http://www.xxxxxxxx.pl/top.swf" />
    </object>
    </div>


    </div>
    <jdoc:include type="modules" name="user3" />
    <div class="contentLayout">
    <div class="content">
    <?php if ($this->countModules('breadcrumb') || artxHasMessages()) : ?>
    <div class="Post">
    <div class="Post-body">
    <div class="Post-inner">
    <div class="PostContent">
    <jdoc:include type="modules" name="breadcrumb" />
    <jdoc:include type="message" />

    </div>
    <div class="cleared"></div>

    </div>

    </div>
    </div>
    <?php endif; ?>
    <jdoc:include type="component" />

    </div>

    </div>
    <div class="cleared"></div>
    <div class="Footer">
    <div class="Footer-inner">
    <div class="Footer-text"><p>Copyright &copy; 2009 <br/>
    All Rights Reserved.</p>
    </div>
    </div>
    <div class="Footer-background"></div>
    </div>

    </div>
    </div>
    <p class="page-footer"><a href="http://www.artisteer.com/joomla"></a> </p>

    </div>

    </body>
    </html>

    Proszę o pomoc, czy jest to mośliwe i serdecznie pozdrawiam!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    po co nam dajesz caly kod tempelatki? czy w narzedziach google nie jest napisane jasno 'umiesc tag w sekcji head przed pierwszym znacznikiem body' ? radze zapoznac sie z podstawami obslugi joomla a html edytujesz z poziomu zaplecza: rozszerzenia-szablony stawiasz kropeczke przy Twojej tempelatce i klikasz 'zmien' a nastepnie 'edytuj html' i cala polityka

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-08-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    <head>ta ale chodzi o stronę główna stronę startową html, a to jest kod templatki bo nie mam do niczego innego dojścia, radze czytać cały post
    stad pytanie czy moge do kodu templatki to wstawić....
    Wstawiłam to w tym miejscu:
    // no direct access
    defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
    require_once dirname(__FILE__) . DS . 'functions.php';
    ?>
    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
    <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >
    <head>
    <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />
    <jdoc:include type="head" />
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/css/style.css" />
    <!--[if IE 6]><link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/css/style.ie6.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
    <script type="text/javascript" src="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/script.js"></script>
    <head>meta name="google-site-verification" content="SWGxGoqpbE3jX7NIsfcH2cgpuRJRV6CA3sCAHpr4T 1" /> <title> bbla bla bla </title>
    </head>
    <body>

    i nie działa, stąd moje pytania czy moge edytowac tutaj czy xle wstawiam ze nadal jest nie do zweryfikowania?
    Ostanio edytowane przez guina : 10-12-2009 17:22

  5. #4
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    czytam caly post i napisalem Ci w miare dokladnie jak wstawiac to w tempelatke no i z tego co widze to sama nie czytasz dokladnie tego co piszesz,bo niepotrzebnie otwierasz jeszcze raz sekcje head - jest otwarta wczesniej musisz wkleic tylko tag ktory podaje google w to miejsce ale bez otwierania przed nim head. i powinno dzialac pozdrawiam i napisz czy sie udalo

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-08-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    sorry ale mnie już nosi przez to, od 3 dni się z tym męczę.. wciąż nie działa...

    " Weryfikacja zakończyła się niepowodzeniem. Nie można znaleźć weryfikacyjnego tagu meta. "

  7. #6
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    to musi dzialac. caly tag bez zmian i musi zadzialac normalnie trwa to kilka sekund...pozdrawiam i nie denerwuj sie

  8. #7
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    1. Na moje oko przed wyrazem meta brakuje <
    Kod:
    <meta name="google-site-verification" content="SWGxGoqpbE3jX7NIsfcH2cgpuRJRV6CA3sCAHpr4T  1" />
    no i zlikwiduj ten znacznik <head> zaraz na początku linijki.
    2. Tak możesz to wstawić do kodu templatki.
    Ostanio edytowane przez iros : 11-12-2009 09:30

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-08-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam!!
    Wygląda to tak!
    ( na górze jest całe html więc widać co i jak, w którym miejscu, wstawiłam kod..)
    (...)
    <head>
    <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />
    <jdoc:include type="head" />
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
    <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/css/style.css" />
    <!--[if IE 6]><link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/css/style.ie6.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
    <script type="text/javascript" src="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/script.js"></script>
    <meta name="google-site-verification" content="SWGxGoqpbE3jX7NIsfcH2cgpuRJRV6CA3sCAHpr4T 1" />
    </head>
    <body>
    <div class="Main">
    <div class="Sheet">
    (..)

    Efekt?
    "Weryfikacja zakończyła się niepowodzeniem. Nie można znaleźć weryfikacyjnego tagu meta. "
    Niestety ale dochodzę do wniosku, że to nie działa, kod na pewno ten sam, wydaje mi się że wszystko jest ok..ale efekt mizerny. Dziękuję Wam za pomoc, ale chyba z tym nie ujedziemy
    Ostanio edytowane przez guina : 11-12-2009 18:19

  10. #9
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dziwne, przychodzi mi do głowy tylko jedno, wstawić ten tag zaraz po pierwszym <head>. Nawet przed tagiem zgodności IE.
    Kod:
    <head>
    <meta name="google-site-verification" content="SWGxGoqpbE3jX7NIsfcH2cgpuRJRV6CA3sCAHpr4T  1" />
      <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />
    <jdoc:include type="head" />
      <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
      <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/css/style.css" />
    <!--[if IE 6]><link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/css/style.ie6.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
    <script type="text/javascript" src="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/script.js"></script>
    </head>
    Być może kolejność też jest ważna?

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-08-2009
    Wpisy
    32
    Punkty
    10

    Domyślny

    Iros, a i tam był
    Była tam gdzie powinien być, był przed pierwszym <head>, powiem więcej, był nawet tu i tu ;) i tak wynik jest:

    "Weryfikacja zakończyła się niepowodzeniem. Nie można znaleźć weryfikacyjnego tagu meta. "


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •