2 pytania: htaccess, configuration.php
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: 2 pytania: htaccess, configuration.php

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-12-2008
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny 2 pytania: htaccess, configuration.php

    1. Czy jest jakaś różnica czy plik nazywa się .htacces czy htaccess.txt
    Pytam ponieważ do tej pory miałem standardowy htacces.txt, ale dzisiaj ściągnąłem z forum jakąś wersję z dodatkowymi zabezpieczeniami i nazywa się .htaccess
    Czy jeśli skasuję swój oryginalny txt i wrzucę ten z kropką to musze jeszcze coś zmieniać żeby on na pewno działał?
    2. Jak ukryć plik configuration.php, bo domyślnie jest w katalogu głównym (no a przecież jest w nim chociażby hasło do MySQL.
    stronkę mam na home.pl i do tego nie w katalogu głównym tylko w podkatalogu.
    Gdzie najlepiej przenieść configuration.php i jak zrobić, żeby dalej działał, a nie był dostępny dla innych?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Ad1. to ci wytłumaczy w czym jest różnica : http://wiki.joomla.pl/Proste_adresy_w_Joomla_1.5

    Ad2. Ten plik powinien mieć odpowiednio ustawione prawa dostępu (poczytaj o tym) nie ma konieczności przenoszenia go jeśli prawa dostępu są ustawione tak, że nikt z zewnątrz nie może pobrać ani odczytać tego pliku(np: 444). Oczywiście są sposoby na przeniesienie pliku, o którym mowa poza obszar public_html - było na forum, musisz poszukać

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-12-2008
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ad1. ok, czyli przy okazji sobie pozmieniałem to

    Ad.2. no niby mam 444 ale jakoś nie jestem pewien czy to aby wystarczy.

    Niestety na Home mam w katalogu głównym coś takiego jak katalog private ustawiony na 711.
    Jet tez www 755
    No ale jak pisałem wcześniej stronę mam wpakowaną w podkatalog który sobie sam utworzyłem powiedzmy mojkatalog (755). i na niego skierowana domena.

    w tej chwili doszedłem do tego, że zmieniłem nazwę pliku configuration.php na moja_nazwa.moje_rozszerzenie i zostawiłem go w głównym katalogu, a dołożyłem plik
    configuration.php
    Kod PHP:
    <?php
    require( dirname__FILE__ ) . 'moja_nazwa.moje_rozszerzenie' );
    ?>
    Ale nie wiem jak to zrobić, żeby go przesunąć gdzieś indziej, np .do katalogu głównego serwera, albo najlepiej do tego katalogu private, który jest w głównym katalogu.
    Ostanio edytowane przez Mastercheat : 11-12-2009 10:44

  5. #4

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-12-2008
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok, dzięki za link.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •