Baza danych?
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Baza danych?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-12-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Baza danych?

    witam
    może ktoś mnie naprowadzi na dobry trop. Poszukuje możliwości stworzenia bazy danych. Będzie to dostępne dla ograniczonej liczby 25 osób. Baza danych to spis sprzętu (osoba odpowiedzialna, adres, model, nr seryjny, nr inwentarzowy) znajdującego się w różnych lokalizacjach. Na chwilę obecną prowadzony w Excelu, więc dobrze by było aby to w jakiś mało problematyczny sposób zaiportować. Istnieje jakiś gotowy moduł aby uzyskać oczekiwany przeze mnie efekt? Chodzi o proste poruszanie się po tym, aby w łatwy sposób tym zarządzać i wprowadzać zmiany.

    z góry bardzo dziękuję za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zostawić w Excelu i skorzystać z możliwości wspólnego redagowania tego typu dokumentów w Google
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    15-12-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Zostawić w Excelu i skorzystać z możliwości wspólnego redagowania tego typu dokumentów w Google
    nie, właśnie nie, teraz jest dostęp przez AD, ale żeby mieć dostęp trzeba się fizycznie podłączyć do sieci. Powstaje bałagan jak ktoś zmienia coś lokalnie a nie wrzuci tego na serwer, wrzuca później jak ktoś inny zrobił jakąś zmianę i powstaje bałagan i niezgodność wersji. Chodzi o możliwość jednoczesnej pracy i uniknąć takich sytuacji jak napisałem.
    Do takiej bazy obok w ramach jednego serwisu znajdowałyby się jeszcze inne dane, artykuły, czyli to co daje joomla w podstawowej wersji. Dlatego gdyby istniał taki moduł bazy danych byłbym "w domu"

  5. #4
    Bywalec Raveren awatar
    Dołączył
    06-12-2008
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    185
    Punkty
    22

    Domyślny

    Jest taki komponent "Fabrik" Chwilowo jeszcze wersja RC1, ale myślę, że jak już osiągnie status gotowca, to będzie to czego szukasz. Import poprzez CSV, duża elastyczność i możliwość edycji dla wielu osób.

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    witaj...wprawdzie nie "bawilem sie" tym dodatkiem...ale sprobuj poszukac na stronie joomla-r-us..moze to to o co ci chodzi...

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    15-12-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki za podpowiedź, zaraz będę szukał i sprawdzał

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •