Integracja joomla ze skryptem forum - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 27

Temat: Integracja joomla ze skryptem forum

  1. #11
    Nowicjusz spidi awatar
    Dołączył
    05-11-2009
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez dachu02 Zobacz wiadomość
    testowalem rokbridge i niestety nie funkcjonuje tak jak powinno
    aplikacja ta jest troche bardziej uboga niz JFusion
    w rokbridge nie udalo mi sie zsynchronizować logowania.
    po zalogowaniu dostaje komunikat
    Kod PHP:
    Fatal error:  Class 'phpbb_captcha_factory' not found in /forum/includes/auth/auth_db.php on line 72 
    Poza tym, kontem utworzonym w joomla nie zalogujemy sie na phpbb i odwrotnie co jet mozliwe w JFusion.


    gdyby sie komus udalo prosze o info w poście

    ja tymczasem wracam do zabawy JFusion wg mnie troche lepszy skrypt z wiekszymi mozliwosciami



    ---
    edit
    udalo mi sie poprawnie skonfigurowac JFusion - dual login dziala (logujemy sie na joomla i uzytkownica sa przenoszeni zalogowaniu do phpbb3, odwrotnie tez dziala)

    konto utworzone na phpbb3 dziala przy logowaniu do joomla i odwrotnie
    dzialanie mozecie sprawdzic na stronie daszkiewicz.info daszkiewicz.info/forum
    Witam

    Przesiadłem się właśnie na Joomle. Niestety nie ma aktualnego mostu J <=> forum Przemo dlatego Przemo przeniosłem na phpBB3. Forum ma ok. 14500 postów - nie wiem czy to dużo czy mało.

    Przemo >>> phpBB3 - bez problemów wg poradnika z tego forum.
    Joomla 1.5 << Rokbridge >> phpBB3 - działa. Jedyny problem jaki wystąpił to nie działające hasła. Pewnie jest na tą chorobę lekarstwo ale mnie już się nie chciało szukać. Zamieściłem informację o potrzebie odnowienia hasła i tylko obserwuję przybywającą liczbę userów w Joomli.

    Zmierzam do tego, że loginem i hasłem z forum można się zalogować w Joomli ( u mnie także z Community Builder ) i odwrotnie - kontem założonym w Joomli można się logować na phpBB3 ( po zalogowaniu na stronę i kliknięciu na link do forum forum już nas rozpoznaje ). Jak to się będzie spisywać w praktyce ? Zobaczymy Na razie jest OK.

    Jedynie co mnie boli to to że nie można wrzucić phpBB3 jako komponentu/modułu wyświetlanego w templatce Joomli ( wpinacz mnie nie zadowala ).

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zainstalowałem świeżą Joomlę 1.5.15 z polskim językiem, działa.
    http://beta.fordprobe.pl/joomla/

    Wgrałem RokBridge, zainstalował się. Przekopiowałem forum do katalogu wewnątrz instalacji Joomli, działa
    http://beta.fordprobe.pl/joomla/phpBB

    Skonfigurowałem bridge'a o tak:


    I nie działa, wyrzuca błąd którego nawet google nie potrafi znaleźć
    http://beta.fordprobe.pl/joomla/forum/

    Dość dobrze znam phpBB i PHP, wcale nie znam Joomli - pewnie gdzieś robię jakiś podstawowy błąd, tylko jaki?

  4. #13
    Debiutant dachu02 awatar
    Dołączył
    07-04-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    zainstaluj jfusion wg mnie lepsze

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Może i lepsze, popatrzę jak nie uda mi się tego rokBridge'a odpalić.

    Właśnie testuję Joomlę i inne CMSy jako stronę do istniejącego forum, jak możecie polecić coś innego to dajcie znać. Rzeczy typu "plugin phpBB do zrobienia strony" wyglądają fatalnie.

  6. #15
    Debiutant dachu02 awatar
    Dołączył
    07-04-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    jak skonfigurowalem jfusion wrzucilem do tego watku screeny z konfiguracja na serwerze home.pl

    jednak jakis bystry moderator usunal posta ze screenami - drugi raz wrzucal nie bede nie sie wykaże ten kto usunal mojego posta

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Chyba Ci się śniło, ze je tu umieszczałeś (pomijam, że miejscem na takie instrukcje jest wiki, a nie forum). Usunięto Ci jedynie wiadomość z wulgaryzmem. Daruj sobie zatem ironizowanie z moderatorów.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Nowicjusz spidi awatar
    Dołączył
    05-11-2009
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kocureq Zobacz wiadomość
    Zainstalowałem świeżą Joomlę 1.5.15 z polskim językiem, działa.
    http://beta.fordprobe.pl/joomla/

    Wgrałem RokBridge, zainstalował się. Przekopiowałem forum do katalogu wewnątrz instalacji Joomli, działa
    http://beta.fordprobe.pl/joomla/phpBB

    Skonfigurowałem bridge'a o tak:


    I nie działa, wyrzuca błąd którego nawet google nie potrafi znaleźć
    http://beta.fordprobe.pl/joomla/forum/

    Dość dobrze znam phpBB i PHP, wcale nie znam Joomli - pewnie gdzieś robię jakiś podstawowy błąd, tylko jaki?
    Miałem to samo. W ustawieniach forum ( panel admina ) WYŁĄCZ kompresje gzip.

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-05-2009
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zintegrowałem Joomlę z phpbb3, za pomocą JFusion. Teraz chciałbym zintegrować je z Community Builder, czy jest taki plugin, który pozwala na to. Póki co spotkałem tylko dodatek integrujący CB z forami robionymi pod Joomlę, ale z phpbb3 nie umiem znaleźć.

  10. #19
    Debiutant
    Dołączył
    17-01-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kierowałem się po części tym, co jest napisane tutaj, częściowo tym co znalazłem w google. Niby skonfigurowałem JFusion, Joomla ma master, phpBB ma slave, jednak nie można się zalogować na jednym, korzystając z konta założonego na drugim. Trzeba wejść do panelu administracyjnego J!, Komponenty, JFusion, Login Checker. Następnie wpisać login i hasło danego konta, kliknąć Check Login. Dopiero wtedy dostępny jest dual login.
    Co robię źle, co muszę poprawić, żeby nie musieć sprawdzać każdorazowo każdego nowego konta? Pomijam fakt, że musiałbym nie wiadomo gdzie sprawdzać hasła wszystkich użytkowników - po prostu przy docelowej liczbie użytkowników (liczonej w setkach lub tysiącach - na razie wersja testowa) byłoby to skrajnie niewygodne.

  11. #20
    Debiutant
    Dołączył
    09-01-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    A którego modułu logowania używasz? JFusion ma swój własny, więc nie korzystaj z oryginalnego Joomli - też tak miałem na początku

    Poza tym w JFusion jest narzędzie do replikacji loginów, nie trzeba tego robić jeden po drugim

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •