Jak zrobić pustą pozycję w menu?
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Jak zrobić pustą pozycję w menu?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Jak zrobić pustą pozycję w menu?

    Napotkałem następujący problem w mojej przygodzie z joomlą. Mianowicie, mam menu po boku (lewa strona), i na górze strony (pozycja hornav). (używam szablonu ja_purity).

    I mam problem, gdyż nie mogę zrobić pustej pozycji w menu, tzn. na górnym pasku mam parę linków i 4 pozycje które się rozwijają ("podpozycje"), i w tej "głównej" pozycji (co ją widać cały czas, bez najeżdżania itp) jest ustawiony artykuł (dodany tylko na potrzeby stworzenia tego menu), i po kliknięciu tego się on otwiera. A chciałbym aby to była "pusta" pozycja, tzn tylko po to, że po najechaniu po niej pokazują się odnośniki.
    Coś takiego jak w menu administratora.

    Pozycja menu 1 (link) l Pozycja menu 2 (ta "pusta pozycja") l ....
    l-> "podpozycja" 2.1 (ta gdzie już ma być artykuł itp)
    l-> "podpozycja" 2.2 (ta gdzie już ma być artykuł itp)


    A następnie ten sam problem mam z menu bocznym. Mam na nim coś 9 pozycji, które 7 ma być "pustych", tylko po to aby "rozwijało drzewko" do danych artykułów.

    Pozycja menu 1
    Pozycja menu 2(ma być pusta)
    Pozycja menu 2.1
    Pozycja menu 2.1.1
    Pozycja menu 2.1.2
    Pozycja menu 2.2
    Pozycja menu 3 (ma być pusta)
    :

    Teraz mam zrobione tak, że jak kliknę na pozycję np 2 to dałem linka do podpozycji 2.1, i od razu rozwija mi się drzewko z ok 9 "podpodpozycjami".

    Nie mam już siły do tego ;/. Od 4 dni się męczę z tym i nie daje rady już chyba z 10 modułów przetestowałem, i dalej nic.

    Chodzi mi o coś takiego jak tutaj http://www.gosu.pl/menu/ (bar menu), lub tak, że najadę na tą pozycję to się pokarzą z boku te podpozycje (coś takiego jak na górnym menu).

    I teraz pytanie jak zrobić te "puste pozycje"?? Jakiś moduł ściągnąć, czy gdzieś głębiej w opcjach to jest?

    System : Linux v
    PHP : 4.4.4-8+etch4yoyo1
    MySQL : 5.0.67-1yoyo0-log
    Pamięć podręczna : Wyłączono
    GZIP : Wyłączono
    Joomla 1.5.15

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bazyl Zobacz wiadomość
    Typ pozycji menu: separator.


    Świąteczna paczka - podziel się...
    Tak, ale tez trzeba coś w pisać w tytuł, bo inaczej nie nie będzie widoczne.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ale temu czemuś można za pomocą CSS nadać taką barwę, jak tło
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5

  7. #6
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    ... albo każde drzewko menu w osobnym module i tylko jeden moduł z tytułem. Możliwości są.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10
    Cytat Wysłane przez bazyl Zobacz wiadomość
    Typ pozycji menu: separator.


    Świąteczna paczka - podziel się...
    Hmm bawiłem się tym, ale spróbowałem jeszcze raz i nie wyświetla mi się w ogóle ta pozycja (menu górne). Nie chodzi mi żeby ta zakładka w menu była bez napisu, tylko coś takiego jak w menu a panelu administratora.

    Dałem pozycji menu separator, i normalnie nazwę np. "współpraca" (pod tą pozycją mam 3 linki do innych stron), tytuł, alians też jest, łącze żadne, a reszta ustawień standardowo. Oczywiście opublikowane.

    Czy mógłby mi ktoś przybliżyć trochę tę metodę?


    W menu bocznym to działa, ale tylko jest wyświetlony napis bez łącza, i nie da się dostać do "drzewka".
    Co do menu bocznego to teraz znalazłem mniej więcej o co mi chodzi http://www.mmorpg.org.pl/ <-- tak jak na tej stronie, tylko zamiast obrazka, to napis (menu "wybierz kategorię").

    Dzięki za zainteresowanie tematem
    Ostanio edytowane przez papik12357 : 18-12-2009 12:14

  9. #8
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Teraz widzisz jakie znaczenie ma dokładne i najlepiej po polsku opisanie problemu.

    Jako menu 'Współpraca' utwórz łącze zewnetrzne, a w adresie wpisz '#'. Następnie dodaj do niego drzewko menu podrzędnego. Menu nadrzędnym dla Twojego drzewka musi być 'Współpraca'. Działa bez pudła.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Teraz widzisz jakie znaczenie ma dokładne i najlepiej po polsku opisanie problemu.

    Jako menu 'Współpraca' utwórz łącze zewnetrzne, a w adresie wpisz '#'. Następnie dodaj do niego drzewko menu podrzędnego. Menu nadrzędnym dla Twojego drzewka musi być 'Współpraca'. Działa bez pudła.
    Ok, wielkie dzięki, działa super ;) - na górnym menu.

    Ale nie działa ten sposób na menu bocznym ;(
    Mam np. pozycję "dla gościa", i pod nią mam podrzędne pozycje (artykuły, linki). I chcę aby ta pozycja "dla gościa" nie była ani linkiem,, ani artykułem, tylko takim odnośnikiem, aby otworzyć drzewko. Coś takiego jak tutaj --> http://www.mmorpg.org.pl/ tylko że zamiast obrazków to tekst (lewe menu "wybierz kategorię").

  11. #10
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez papik12357 Zobacz wiadomość
    Ale nie działa ten sposób na menu bocznym ;(
    Działa w każdym menu. To forum nie służy celom wyjaśnienia jak należy poprawnie konfigurować moduły. Od tego jest wiki.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •