Strona startowa - rozjeżdżanie po doadaniu artykułu i ograniczenie liczby podstron.
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Strona startowa - rozjeżdżanie po doadaniu artykułu i ograniczenie liczby podstron.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-11-2009
    Wpisy
    83
    Punkty
    11

    Domyślny Strona startowa - rozjeżdżanie po dodaniu artykułu i ograniczenie liczby podstron.

    Mam nadzieję, że wyrażę się w miarę jasno

    Mam dwa poniższe problemy:

    1. tytuł artykułu jest następujący: Dz.U.99.6.42 - w sprawie szczegółowych zasad ochrony i zbioru płodów runa leśnego oraz zasad lokalizowania pasiek na obszarach leśnych,
    templatka: beez

    Kiedy umieszczam artykuł wstęp do artykułu na stronie startowej, to mi się ona rozjeżdża. Zamiast dwóch kolumn mam trzy, kolumna z prawej strony przeskakuje na dół, stopka wskakuje na miejsce prawej kolumny itp.

    Co zrobić, aby tak się nie działo, zachowując jednocześnie ww. tytuł.

    2. Czy jest możliwość ograniczenia "pojemności" strony startowej?
    Chodzi mi o coś takiego, jak w ustawieniach:
    Parametry: podstawowe
    Pozycji nad kolumnami
    Pozycji w kolumnach
    Ilość kolumn
    Ilość odnośników

    Ja chciałbym jeszcze, aby ograniczyć ilość stron (podstron) do np. 5.
    Chodzi mi o to, aby starsze artykuły nie były publikowane na stronie startowej i chciałbym, aby działo się to automatycznie, bez konieczności ręcznego odhaczania "na stronie startowej".
    Ostanio edytowane przez (Na)Leśnik : 29-12-2009 16:33 Powód: poprawiłem błąd w tytule
    Pozdrawiam
    (Na)Leśnik

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Kolego, tak na wstępie - zacznij korzystać z wiki.joomla.pl. Jest tam wiele ekranów pomocy, które w sposób łopatologiczny pokazują sposoby konfiguracji Joomla.

    Ad. 1
    Pochwal się skąd i w jaki sposób kopiowałeś, a następnie wklejałeś tekst do artykułu. Tu nie ma dowolności. Inaczej będziesz miał wraz z tekstem kupę "śmieci" rozwalających układ strony. Bankowo będziesz je miał, jeśli kopiowałeś z pliku pdf.

    Ad. 2
    Odpowiedź znajdziesz na wiki. Zwróć uwagę na sposób konfiguracji linku do 'Kategoria/Przegląd'.

    Ilość wyświetlanych stron zależna jest przynajmniej od 2 czynników:
    1. Ilości wyświetlanych artykułów na stronie.
    2. Ilości publikowanych artykułów w serwisie.
    Nad wszystkim możesz zapanować.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-11-2009
    Wpisy
    83
    Punkty
    11

    Domyślny

    =========cytat================
    Kolego, tak na wstępie - zacznij korzystać z wiki.joomla.pl. Jest tam wiele ekranów pomocy, które w sposób łopatologiczny pokazują sposoby konfiguracji Joomla.
    ==========koniec cytatu===============

    Tak na wstępie Kolego, grzeczniejsze byłoby pytanie, czy zaglądałem lub szukałem rozwiązania na wiki.joomla.pl
    Konstrukcja Twojego zdania sugeruje, że tego nie zrobiłem. Wierz mi, że, choć wolę demo.joomla.pl (kwestia przyzwyczajenia), to szukałem rozwiązania i niestety nie znalazłem. Stąd moje pytanie na forum. łopatologię przerabiałem jakiś czas temu i mój skromny serwis funkcjonuje. Jak na moje potrzeby wystarcza.

    =========cytat=================

    Ad. 1
    Pochwal się skąd i w jaki sposób kopiowałeś, a następnie wklejałeś tekst do artykułu. Tu nie ma dowolności. Inaczej będziesz miał wraz z tekstem kupę "śmieci" rozwalających układ strony. Bankowo będziesz je miał, jeśli kopiowałeś z pliku pdf.

    =========koniec cytatu=================
    Źródłem artykułu jest czysty plik tekstowy, wklejony i obrobiony w standardowym edytorze Jommla 1.5.
    Wiesz, nie jestem webmasterem, strona raczej mnie bawi, ale coś tam na temat śmieci z pdf, doc, słyszałem

    ===========cytat================

    Ad. 2
    Odpowiedź znajdziesz na wiki. Zwróć uwagę na sposób konfiguracji linku do 'Kategoria/Przegląd'.

    ===========koniec cytatu================


    Bądź tak miły i wklej linka z odpowiedzią na moje pytanie, bo:
    1. może źle szukam,
    2. piszemy o dwóch różnych sprawach.

    =======cytat====================

    Ilość wyświetlanych stron zależna jest przynajmniej od 2 czynników:
    1. Ilości wyświetlanych artykułów na stronie.
    2. Ilości publikowanych artykułów w serwisie.
    Nad wszystkim możesz zapanować.

    ==========koniec cytatu==================

    Chodzi mi o to, aby na stronie startowej znajdowało się, np 50 artykułów. Paginacja ustawiona w ten sposób, aby były podzielone na 5 stron, czyli mamy 5 x 10 artykułów.
    Chciałbym, aby dodanie nowego artykułu z zaznaczeniem publikacji na stronie startowej, powodowało, aby publikacja najstarszego artykułu na stronie startowej była kończona automatycznie. Ale tylko na stronie startowej! Czyli za każdym razem na stronie startowej powinno być 50 artykułów.
    Pozdrawiam
    (Na)Leśnik

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez (Na)Leśnik Zobacz wiadomość
    Źródłem artykułu jest czysty plik tekstowy, wklejony i obrobiony w standardowym edytorze Jommla 1.5.
    Wiesz, nie jestem webmasterem, strona raczej mnie bawi, ale coś tam na temat śmieci z pdf, doc, słyszałem
    Szkoda, że nie podałeś adresu strony, bo mogłoby to rzucić być może więcej światła na problem.

    Zamiast dwóch kolumn mam trzy...
    Tak sformułowany opis problemu sugerował skonfigurowanie przeglądu artykułów w kategorii w 3 kolumnach. Linku do strony nie podałeś (choć jest to zalecane w Regulaminie), więc opierałem się na domyśle. Trzy kolumny nie biorą się znikąd, a problem naocznie widziałeś tylko Ty. Czy w tej sytuacji popełniłem błąd?

    Chodzi mi o to, aby na stronie startowej znajdowało się, np 50 artykułów. Paginacja ustawiona w ten sposób, aby były podzielone na 5 stron, czyli mamy 5 x 10 artykułów.(...)
    Nie znam takiego rozszerzenia (najczęściej komponentu strony startowej), który ogranicza ilość publikowanych artykułów. Nie znaczy to jednak, że takiego nie ma. Nigdy też nie miałem takiej potrzeby ograniczania ilości artykułów na stronie. Część z nich się de-aktualizuje, więc je usuwam. W innych, mających charakter czasowy ustawiam datę zakończenia publikacji. Reszta spokojnie sobie wisi.

    Twój problem z rozjeżdżaniem się strony może być spowodowany prozaiczną przyczyną - długością tytułu artykułu. Sam przyznasz, że krótki on nie jest, a zalecenia w tej kwestii sugerują ograniczanie tytułów do kilku słów. Zmień szablon (np. ja_purity) i sprawdź działanie strony. Jeśli dalej będzie rozjechana to skróć tytuł. To jedyna metoda na eliminowanie przyczyn błędu, nie widząc samego problemu.

    Edit: długość tytułu artykułu w tym szablonie nie jest istotna. Sprawdziłem to u siebie, kopiując go. Pozostaje więc podanie linku do strony i szukanie źródła problemu na "żywo".

    Pozdrawiam
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-11-2009
    Wpisy
    83
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Szkoda, że nie podałeś adresu strony, bo mogłoby to rzucić być może więcej światła na problem.

    Tak sformułowany opis problemu sugerował skonfigurowanie przeglądu artykułów w kategorii w 3 kolumnach. Linku do strony nie podałeś (choć jest to zalecane w Regulaminie), więc opierałem się na domyśle. Trzy kolumny nie biorą się znikąd, a problem naocznie widziałeś tylko Ty. Czy w tej sytuacji popełniłem błąd?
    Linka nie podałem, bo kiedyś za coś podobnego zostałem, delikatnie rzecz ujmując, nieźle objechany. Wprawdzie nie na tym forum, ale jak się ktoś sparzył, to teraz na zimne dmucha.
    Sam problem był niezwykle łatwy do rozwiązania - wystarczyło spędzić Święta daleko od kompa i odkazić umysł
    Problem, jak słusznie zauważyłeś tkwił w w samym artykule. Jednak... we wcześniej dodanym, to tak naprawdę on rozjeżdżał stronę startową. Musiałem do niego wrzucić dość dużą (jak na stronę startową grafikę) i to właśnie powodowało błędy przy dodawaniu nowych artykułów.
    Nie wiem, dlaczego tego wcześniej nie zauważyłem. Skażenie umysłu ;)


    Nie znam takiego rozszerzenia (najczęściej komponentu strony startowej), który ogranicza ilość publikowanych artykułów. Nie znaczy to jednak, że takiego nie ma. Nigdy też nie miałem takiej potrzeby ograniczania ilości artykułów na stronie. Część z nich się de-aktualizuje, więc je usuwam. W innych, mających charakter czasowy ustawiam datę zakończenia publikacji. Reszta spokojnie sobie wisi.
    Widzisz, chodzi o to, że znaczna część artykułów na mojej stronie nie będzie się dezaktualizować. Ręczne ich usuwanie ze strony startowej jest zajęciem, któremu należy poświęcić trochę czasu. Miałem nadzieję, że da radę to zrobić jakimś automatem. Szukając po necie, też niczego nie znalazłem.

    Twój problem z rozjeżdżaniem się strony może być spowodowany prozaiczną przyczyną - długością tytułu artykułu. Sam przyznasz, że krótki on nie jest, a zalecenia w tej kwestii sugerują ograniczanie tytułów do kilku słów. Zmień szablon (np. ja_purity) i sprawdź działanie strony. Jeśli dalej będzie rozjechana to skróć tytuł. To jedyna metoda na eliminowanie przyczyn błędu, nie widząc samego problemu.

    Edit: długość tytułu artykułu w tym szablonie nie jest istotna. Sprawdziłem to u siebie, kopiując go. Pozostaje więc podanie linku do strony i szukanie źródła problemu na "żywo".

    Pozdrawiam
    Na początku też tak sądziłem, ale po sprawdzeniu okazało się, że nie tytuł artykułu powoduje problem.
    Jeżeli ktoś będzie miał podobny problem jeszcze raz przypomnę - warto przejrzeć kod html w artykule i w artykule wcześniej dodanym - tak przynajmniej było u mnie.

    Dziękuję serdecznie za pomoc i życzę szampańskiej zabawy w Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku.
    Pozdrawiam
    (Na)Leśnik

  7. #6
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez (Na)Leśnik Zobacz wiadomość
    ...
    Chodzi mi o to, aby na stronie startowej znajdowało się, np 50 artykułów. Paginacja ustawiona w ten sposób, aby były podzielone na 5 stron, czyli mamy 5 x 10 artykułów.
    Chciałbym, aby dodanie nowego artykułu z zaznaczeniem publikacji na stronie startowej, powodowało, aby publikacja najstarszego artykułu na stronie startowej była kończona automatycznie. Ale tylko na stronie startowej! Czyli za każdym razem na stronie startowej powinno być 50 artykułów.
    Może pomoże jakaś autoarchiwizacja taka?

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-11-2009
    Wpisy
    83
    Punkty
    11

    Domyślny

    Nie chodzi o autoarchiwizację, lecz zakończenie publikacji na stronie startowej.
    Inaczej rzecz ujmując - artykuł jest nadal opublikowany, ale nie ma go na stronie startowej.
    Pozdrawiam
    (Na)Leśnik

  10. #9
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Ciężka sprawa kolego Leśniku. Wołaj na pomoc experta - @jolaass.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •