Trojan.JS.Agent.axl - przywracanie strony i baza danych
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Trojan.JS.Agent.axl - przywracanie strony i baza danych

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-12-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny Trojan.JS.Agent.axl - przywracanie strony i baza danych

    Witam.

    Witryna, którą się zajmuje została zainfekowana tym wirusem Trojan.JS.Agent.axl. Nie znalazłem jeszcze żadnych informacji na jego temat poza tą, że nadpisuje pliki indeks na serwerze i korzysta z haseł i loginów zapisanych w programach FTP.

    Jeżeli okazałoby się, że baza danych jest nienaruszona to miałbym szansę na przywrócenie strony. I tu pytanie: czy istnieją programy do wykrywania podejrzanych zmian w rekordach mysql?

    Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    witaj!
    czy ten wirus, to nie jest odmiana lub ten sam, co rozprzestrzenia sie poprzez tc?

  4. #3
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    W tej sytuacji nie ryzykowałbym przywrócenia bazy z kopii, którą posiadasz. Chyba, że masz wcześniejsze kopie, sprzed infekcji. Na razie możesz pobrać skrypt (nie jest mojego autorstwa) i sprawdzić daty modyfikacji plików. Pytaj administratora serwera, czy posiada backupy. Radzę też zmienić klienta FTP na coś bardziej profesjonalnego, do którego takie g.......a rzadziej się podczepiają.
    Załączone pliki Załączone pliki
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    21-12-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    niszkal dzięki za wstawkę. Co do klientów FTP to korzystałem z darmowych takich jak Total Commander, SmartFTP i Free Commander. Ten ostatni nie zapisuje danych takich jak loginu i hasła co ponoć było podstawą do tego aby uniknąć infekcji. Myślę, że komercyjne oprogramowanie też by było podatne na zagrożenie. Co do backup'u admina to jest jedyne rozwiązanie. Czekam na jego odpowiedź.

    big_krzysiek to z pewnością jest odmiana tego samego wirusa z linku, który podałeś. Kod jaki był doklejany do plików index jest taki sam jaki użytkownicy postowali. Zanim Kaspersky (u mnie i nie tylko) wykrył zagrożenie na serwerze były tylko dwa pliki z tym kodem. Po usunięciu ustrojstwa z tych 2 plików strona odzyskała pełną funkcjonalność. Zaraz po tym utworzyłem w JoomlaPack kopie całej witryny. Po rozpakowaniu backup'u niestety okazało się, że na około 5000 plików prawie 700 zostało zainfekowanych. Według KAV nazwa wirusa to Trojan.JS.Agent.axl. Niestety nadal bez żadnych informacji na jego temat.

  6. #5
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez allrunner Zobacz wiadomość
    Myślę, że komercyjne oprogramowanie też by było podatne na zagrożenie.
    Używam CuteFtp Pro i jak na razie 'wpadki' nie zaliczyłem.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    21-12-2009
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    nikszal też kiedyś korzystałem z CuteFTP. Jak na tą chwilę przy stawianiu witryny na nowo nie widzę sensu aby korzystać z poprzednich klientów więc cFTP znów wykorzystam (takie zabezpieczenie pro forma).

    Czekam na wskazówki innych użytkowników, którzy uporali się z tym problemem. Za wszelkie info wielkie thx

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Uporanie się:
    1. Sprawdzenie i ewentualne wyczyszczenie bazy danych
    2. Odtworzenie witryny z pakietów instalacyjnych na lokalnym serwerze testowym
    3. Podmiana bazy danych
    4. Przeniesienie na serwer.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •