CB dziwne komunikaty
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: CB dziwne komunikaty

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-12-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny CB dziwne komunikaty

    Mam problem z Community Builder'em. Mianowicie na zapleczu oraz na witrynie widnieją napisy
    Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, string given in C:\xampp\htdocs\joomla15\administrator\components\ com_comprofiler\plugin.foundation.php on line 1523
    Ten widnieje na witrynie w miejscu konta użytkownika oraz w każdej zakładce w cb na zapleczu.
    Kolejno
    Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla15\administrator\components\ com_comprofiler\library\cb\cb.database.php on line 459

    Deprecated: Function eregi() is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla15\modules\mod_cblogin\mod_c blogin.php on line 81

    php 5.3
    Cb 1.2.1

    Figuruje ten napis nad oknem gdzie możliwe jest logowanie.
    Nie wiem co zrobić aby się tego pozbyć...

    Serdecznie proszę o pomoc
    Ostanio edytowane przez Dziamdziak : 22-12-2009 17:21

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-12-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bardzo dziękuję. Rozwiązało to jeden problem.
    Jednakże zostaje informacja nad oknem logowania,
    Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla15\administrator\components\ com_comprofiler\library\cb\cb.database.php on line 459

    Deprecated: Function eregi() is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla15\modules\mod_cblogin\mod_c blogin.php on line 81

    Niestety to rozwiązanie nie usunęło tego błędu. Bardzo cieszyłbym się z pomocy w tym ; )

  5. #4
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    To w dalszym ciągu "wina"php 5.3
    Komunikat ostrzega, że funkcja eregi() jest przestarzała.
    Można ją zastąpić inną.
    Plik modules/mod_cblogin/mod_c blogin.php linia 81 zamiast
    Kod PHP:
    if (eregi'index.php\?option=com_comprofiler&task=confirm&confirmCode=|index.php\?option=com_comprofiler&task=login'$return)) $return "index.php"
    wstawić:
    Kod PHP:
    if (preg_match'/index.php\?option=com_comprofiler&task=confirm&confirmCode=|index.php\?option=com_comprofiler&task=login/'$return)) $return "index.php"

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-12-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    preg_match nie pomogło ale poszukałem w necie, pierwszy raz na ten temat zerkałem bo bardziej mnie poprzedni problem drażnił i frapował. Wpisałem stripos i ta "funkcja" czy jak to nazwać(nie znam php) rozwiązało problem.

    Po raz kolejny dziękuję, szukam rozwiązania do ostatniego błędu, nie znajdę to ew. zapytam i pomęczę jeszcze...

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-12-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    cóż przekopać google nie wystarczy jak się nie zna php, w takim razie prosze o pomoć z tym błędem
    Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla15\administrator\components\ com_comprofiler\library\cb\cb.database.php on line 459

  8. #7
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Zastosowałeś pliki podane w >>TYM<< poście? Znasz ten wątek, bo przecież sam się tam również dopisałeś?

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-12-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    zastosowałem zostało mi tylko to ostatnie

  10. #9
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Wprowadziłam poprawkę, tak żeby preg_match() działał.
    Nie sprawdziłam przed podaniem rozwiązania.
    Tak wygląda prawidłowy zapis:
    Kod PHP:
    if (preg_match'/index.php\?option=com_comprofiler&task=confirm&confirmCode=|index.php\?option=com_comprofiler&task=login/'$return)) $return "index.php"
    A ten ostatni problem to prawdopodobnie (nie mam jak sprawdzić) plik
    administrator\components\ com_comprofiler\library\cb\cb.database.php linia 459 zamiast
    Kod PHP:
    $objectsArray[$k] =& new $class$this->_db ); 
    wstawić:
    Kod PHP:
    $objectsArray[$k] = new $class$this->_db ); 

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-12-2009
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pięknie, idealnie.
    Dziękuję za nieocenioną pomoc i cierpliwość. Jako, że nie obchodzę świąt to życzę tylko szczęśliwego nowego roku. ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •