Generowanie miniatur - fragment dużej grafiki, bez zmniejszania - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 26 z 26

Temat: Generowanie miniatur - fragment dużej grafiki, bez zmniejszania

  1. #21
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Proponuję zatem skupić się na rzeczowych odpowiedziach, które otrzymałaś! Cztery konkretne wskazówki:
    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Nie spotkałem takiego dodatku do Joomla.
    Nakładaj fotki na białe kwadratowe tło o stałych wymiarach i zniknie Twój problem. Wszystkie będą wyglądały podobnie, pomijając treść samej grafiki.
    Cytat Wysłane przez jolaass Zobacz wiadomość
    Witam,
    jest taki sposób - grafika zastosowana jako tło jakiegoś elementu:
    $url to adres do grafiki
    Cytat Wysłane przez jolaass Zobacz wiadomość
    Podany kod należy wstawić (zmodyfikować) do pliku odpowiedzialnego za wyświetlanie miniaturek. W pliku css nie ma prawa działać chociażby ze względu na przekazywany za pomocą php adres grafiki...
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    PS. Jakieś możliwość przycinania dawał - o ile pamiętam - MuliThumb. Czy się da zastosować i jak do VM, nie wiem.
    W odpowiedzi @joolass był konkretny kod, który w cytacie "wycięło".
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    27-04-2006
    Skąd
    Italia
    Wpisy
    136
    Punkty
    11

    Domyślny

    @joolass podała kod, ale nie podała miejsca, w którym mam go wstawić, a jak już napisałam, nie wiem gdzie go umieścić, szukałam w plikach VM, w pluginach odpowiadających za grafikę w joomli, w innych dodatkach i jedynym dla mnie najbardziej możliwym miejscem jest theme.css, ale to, jak wiadomo nic nie daje.

    W zasadzie znalazłam rozwiązanie:
    width: 180px!important;
    width: 180px;
    height: 180px!important;
    height: 180px;

    Lecz to rozwiązuje mój problem połowicznie. Nie trzeba żadnej grafiki jako tło, wystarczy "important" ale brakuje skryptu, który nie pozwoli css-owi rozciągnąć lub skurczyć grafiki, która ma się znaleźć w miejscu miniatury i tutaj nie mam rozwiązania.
    Pozdrawiam,
    Wiola

  4. #23
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Nie podałaś miejsca gdzie chcesz wprowadzić te zmiany. Czy chodzi o widok szczegółowy produktu? Jaka wersja VirtueMarta?

  5. #24
    Bywalec
    Dołączył
    27-04-2006
    Skąd
    Italia
    Wpisy
    136
    Punkty
    11

    Domyślny

    Pliki browser i flypage, najnowsza wersja Virtuemart i joomla 1.5.15.
    W zasadzie wszystkie miniatury w sklepie mam ustawione w PA VM na 180px, ale miniatury samych kategorii nie są aż tak ważne jak miniatury w plikach, które wymieniłam. Nie ma znaczenia czy mam zaznaczoną czy odznaczona opcję dynamicznego tworzenia miniaturek, bo to nie ma z tym nic wspólnego.
    Pozdrawiam,
    Wiola

  6. #25
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Jeśli pokazywanie grafiki ustawione jest jako LightBox - plik components/com_virtuemart/themes/default/theme.php linia ok. 86 jest:
    Kod PHP:
    if( @$_REQUEST['output'] != "pdf" && $this->get_cfg('useLightBoxImages') ) {
    $link $imageurl;
    $text ps_product::image_tag($product['product_thumb_image'], $img_attributes0)."<br/>".$VM_LANG->_('PHPSHOP_FLYPAGE_ENLARGE_IMAGE');
    $product_image vmCommonHTML::getLightboxImageLink$link$text$product['product_name'], 'product'.$product['product_id'] );

    zmień na:
    Kod PHP:
    if( @$_REQUEST['output'] != "pdf" && $this->get_cfg('useLightBoxImages') ) {
    $link $imageurl;
    //    $text = ps_product::image_tag($product['product_thumb_image'], $img_attributes, 0)."<br/>".$VM_LANG->_('PHPSHOP_FLYPAGE_ENLARGE_IMAGE');
    //dodane
    $url 'components/com_virtuemart/shop_image/product/'.$product['product_thumb_image'];    
    $text '<div style="background-image: url('.$url.');background-repeat:no-repeat;background-position:top center;width:180px;height:180px;">&nbsp;</div><br/>'.$VM_LANG->_('PHPSHOP_FLYPAGE_ENLARGE_IMAGE');
    //koniec dodane
    $product_image vmCommonHTML::getLightboxImageLink$link$text$product['product_name'], 'product'.$product['product_id'] );


  7. #26
    Bywalec
    Dołączył
    27-04-2006
    Skąd
    Italia
    Wpisy
    136
    Punkty
    11

    Domyślny

    To jest dokładnie to, o co mi chodziło, załatwia sprawę pierwszego zdjęcia.
    Wypróbowałam i działa, niestety tylko na tym pierwszym zdjęciu, zatem teraz, kiedy już widzę efekt, może uda mi się ten kod poprawnie użyć w reszcie plików.

    Bardzo dziękuję za rozwiązanie mojego problemu.

    Tak na marginesie - nie używam lightboxa, ale wystarczy dodać na końcu jeszcze jedną linijkę np:
    $product_image = rokCommonHTML::getRokboxImageLink( $link, $text, $product['product_name'], 'product'.$product['product_id'] );
    czy nazwę innego dodatku do wyświetlania zdjęć i wszystko działa.

    Jeszcze raz dziękuję.
    Pozdrawiam,
    Wiola

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •