Virtuamart 1.1.4 + Open Product Images in a LightBox = dwa razy obrazek
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Virtuamart 1.1.4 + Open Product Images in a LightBox = dwa razy obrazek

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-09-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny Virtuamart 1.1.4 + Open Product Images in a LightBox = dwa razy obrazek

    Witam.
    Mam dosyć ciekawy problem.
    Moja stronka stoi na Joomla! i J!+AL 1.0.15 na ISO. Miałem zainstalowany virtuamart 1.0.12, ale postanowiłem skep unowocześnić i wrzuciłem manualnie wg. instrukcji wersję 1.1.4 spolszczyłem ręcznie na ISO (bo miałem polonizację UTF) za pomocą notepad sp + gżegżółka xp.
    W wersji 1.1.4 jest taka opcja: ustawienia główne -> konfiguracja -> układ / konfiguracja: Open Product Images in a LightBox? Powoduje wiadomo co.
    Włączyłem, żeby produkty wyświetlały się estetyczniej.
    Niestety po kliknięciu wyświetlają się 2 okna na lightoboxie z tym samym obrazkiem.
    Musicie to zobaczyć na własne oczy bo inaczej nie potrafię wytłumaczyć:
    http://www.tedy.com.pl
    Chciałbym oczywiście, żeby zdjęcie pojawiało się tylko 1 raz.
    Dzięki za wszelkie wskazówki.
    Pomogłem Ci? Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu kliknij w przy moim poście. Dzięki.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    Hmmm. Masz po prostu włączone dwa dodatki generujące zdjęcia w lightbox. Też tak miałem i wyłączyłem jeden z dodatków. Z tego co pamiętam, to zostawiłem YOOeffects, a wyłączyłem Slimbox.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-09-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.
    Tak szukam i szukam po tych dodatkach i nic takiego jak napisałeś nie mogę znaleźć :-/
    To rozumiem że pierwszy "dodatek" już był wcześniej, a drugi zainstalował się razem z VM 1.1.4.
    Tylko jak otwierają mi się inne zdjęcia... powiedzmy z expose_scroller'a to otwierają się raz.
    Załączyłem prtscr moich dodatków.
    Attached Images Attached Images
    Pomogłem Ci? Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu kliknij w przy moim poście. Dzięki.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    Sprawdź, które z dodatków, modułów, komponentów generują obrazki w slimbox czy lightbox i sprawdź, który generuje jak wyglądający obrazek. Może dzięki temu dojdziesz, który z elementów dodanych generuje Ci dodatkowy obrazek w sklepie. Tak nie wiedząc co zainstalowałeś ciężko wyczuć, co Ci generuje obrazki. Wyłączaj po kolei elementy generujące efekty i sprawdzaj. W końcu tak dużo tego nie będzie.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-09-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Oki już wiem...
    Problemem był moduł "Expose Thumbnail Scroller"
    wykorzystujący chyba lightboxa do wyświetlania scroll'owanych zdjęć z galerii expose. On click wyświetlał lightbox'owe okno.
    Solucja: wyłączyłem moduł na tej konkretnej podstronie i teraz mam jednego lightboxa
    Ostanio edytowane przez smike : 22-11-2009 22:24 Powód: problem powrócił, ale w końcu rozwiązany
    Pomogłem Ci? Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu kliknij w przy moim poście. Dzięki.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    No niestety, nie mając wglądu w to, co masz w swoim Joomla! nikt nie będzie w stanie Ci pomóc. Jak dla mnie, to masz zwykłego lightboxa i dodatkowo włączone YOOeffects, bo ten obrazek pod spodem pokazuje się dokładnie jak z dodatku YOOeffects.
    edit: A tak w ogóle weź się za najnowszy Joomla!, bo 1.0 już umiera powoli
    Ostanio edytowane przez MagicWawa : 22-11-2009 22:26

  8. #7
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny

    u mnie wystarczyło z HTML pozbyć się fragmentu kodu dodawanego podczas instalacji.

    http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=27892

    Zdaje się, że VM go już ma gdzieś w sobie...wiec się dublowało.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •