Generowanie miniatur - fragment dużej grafiki, bez zmniejszania - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 26

Temat: Generowanie miniatur - fragment dużej grafiki, bez zmniejszania

  1. #11
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Wiola - chyba jesteś zbytnio przewrażliwiona!
    Z forum korzysta wiele osób i możliwe, że ktoś będzie chciał skorzystać z podanego rozwiązania, więc bardzo dobrze, że wymieniamy na ten temat spostrzeżenia.
    Żarty nie są na Twój temat - tylko my się z @nikszalem przekomarzamy - nie pierwszy raz.
    Chciałaś dostać odpowiedź i dostałaś.
    U mnie takie rozwiązania bardzo dobrze się sprawuje. Nie podałaś jak próbowałaś je zastosować.
    Łatwiej zbyć słowami "nie działa" i mieć pretensje do całego świata. To chyba nie fair.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec
    Dołączył
    27-04-2006
    Skąd
    Italia
    Wpisy
    136
    Punkty
    11

    Domyślny

    Nikszal, Ty naprawdę nie czytasz dokładnie. Nie ważne co pokazuje miniatura.
    W sklepie nie umieszczasz tylko miniatury bez opisu, bez żadnych innych danych. Napisałam wyraźnie, że to jest nieistotne, że po kliknięciu ma się otworzyć normalna grafika i w tym momencie już nie jest istotny jej rozmiar.
    Ludzie czytajcie bardziej uważnie, czy to takie trudne?
    Pozdrawiam,
    Wiola

  4. #13
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Wstaw tam: kliknij, aby poznać produkt...
    I po kłopocie...

  5. #14
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez galganka Zobacz wiadomość
    Nikszal, Ty naprawdę nie czytasz dokładnie. Nie ważne co pokazuje miniatura.
    Teraz będę złośliwy - omijam takie sklepy, ponieważ miniatura ma być mniejszą kopią zdjęcia, a nie Bóg wie czym, na zasadzie - ma być "coś" widoczne. Ale to Twój sklep i Twoi klienci. Ja staram się trzymać profesjonalny standard.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #15
    Bywalec
    Dołączył
    27-04-2006
    Skąd
    Italia
    Wpisy
    136
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jolaass Zobacz wiadomość
    Wiola - chyba jesteś zbytnio przewrażliwiona!
    Z forum korzysta wiele osób i możliwe, że ktoś będzie chciał skorzystać z podanego rozwiązania, więc bardzo dobrze, że wymieniamy na ten temat spostrzeżenia.
    Żarty nie są na Twój temat - tylko my się z @nikszalem przekomarzamy - nie pierwszy raz.
    Chciałaś dostać odpowiedź i dostałaś.
    U mnie takie rozwiązania bardzo dobrze się sprawuje. Nie podałaś jak próbowałaś je zastosować.
    Łatwiej zbyć słowami "nie działa" i mieć pretensje do całego świata. To chyba nie fair.
    Wstawiłam ten fragment kodu do pliku theme.css jednak wiem, że to rozwiązanie nie spełni moich oczekiwań, bo za generowanie miniatur nie odpowiada plik css tylko biblioteki GD2 lub coś innego, na czym się nie znam.
    Jestem grafikiem nie programistą, nie mam problemów z css-ami.

    Nie jestem przewrażliwiona, drażni mnie tylko, jeśli muszę powtarzać coś kilkakrotnie, mimo, iż wszystkie potrzebne informacje zawarłam w pierwszym poście. Nie potrzebne mi są opinie tylko konstruktywne rady. To jest forum techniczne, a nie towarzyskie i przychodzę tu po informacje.

    I jeszcze jedna rzecz, również nie są mi potrzebne niczyje złośliwości. Powtórzę, nie przyszłam tutaj by zbierać opinię, jeśli zajdzie taka potrzeba, wstawię link do sklepu w odpowiednim dziale i wtedy każdy może wylewać swoje złośliwości do woli.

    Proszę obejrzeć to portfolio, czy jest nieprofesjonalne? http://www.anetus.com/component/opti...t,1/Itemid,18/

    O taki efekt mi chodzi.
    Ostanio edytowane przez galganka : 27-12-2009 19:04
    Pozdrawiam,
    Wiola

  7. #16
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Podany kod należy wstawić (zmodyfikować) do pliku odpowiedzialnego za wyświetlanie miniaturek. W pliku css nie ma prawa działać chociażby ze względu na przekazywany za pomocą php adres grafiki. Trochę jestem zmrożona Twoją postawą, nie będę się więcej narzucać. Może ktoś inny z tego "forum technicznego" będzie miał twardszą skorupę.

  8. #17
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    @galganka - pokaż mi przykład takiego sklepu, w którym na miniaturach "coś tam" widać. Nie myl sklepu z portfolio.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  9. #18
    Bywalec
    Dołączył
    27-04-2006
    Skąd
    Italia
    Wpisy
    136
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    @galganka - pokaż mi przykład takiego sklepu, w którym na miniaturach "coś tam" widać. Nie myl sklepu z portfolio.
    Poddaję się. Niepotrzebny mi sklep, jak wszystkie inne. Chcę mieć po prostu takie miniatury i tyle, czy prosiłam o opinię? Nie.

    Jolaas
    Nie chodzi o moja postawę. Napisałam pierwszy post z wyraźnymi danymi.
    Efekt: Dwie strony opinii i wygłupów o tym, że robię zagadki fotograficzne.

    Nie należy wyciągać wniosków, gdy nie ma się wystarczającej ilości danych, nikt nie wie, z czym ma być sklep, po co więc ta cała dyskusja.

    Jak już wspomniałam, nie jestem programistą, nie napisałaś gdzie wstawić ten kod, tak się składa, że nie wiem, gdzie ten kod wstawić, zatem pierwszą myślą był plik css-a.

    Nie widzę innego miejsca do wstawienia tego fragmentu kodu, za wygląd miniaturek w sklepie odpowiada plik, o którym już wspomniałam.
    Pozdrawiam,
    Wiola

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    ad. @gałganka:
    Aż przykro czytać:
    1. Pytasz, otrzymałaś co najmniej dwie rzeczowe odpowiedzi - @nikszala, który pisał, że nie zna takiego cudeńka i @jolaass, która podała Ci jedno z rozwiązań, jakie można zastosować (inne to przycięcie wczytywanego obrazka realizowane wpisanym css-em).
    2. Co więcej, @nikszal w pierwszej odpowiedzi podał sposób na zaradzenie problemowi (pomijam, że niezbyt jasny, jak go zrealizować).
    3. W uwagach o skutkach, jakie mogłoby przynieść wymyślone przez Cię rozwiązanie doczytujesz się tego, czego dokładnie chcesz się doczytać - nie troski doradzających Ci o efekt, ale złośliwości. Ale to tylko Twoja interpretacja.
    4. W świąteczny czas ochoty na wytykanie nikomu czegokolwiek ochoty nie mam, ale zdaje się, że swój stres przekuwasz w agresję wobec usiłujących Ci pomóc (zarzut o niedokładnym czytaniu), a nawet wobec forum (zdanie o traktowaniu użytkowników). Zdaję się mieć dobrą pamięć, choć może lata swoje czynią, ale jakoś nie przypominam sobie, byś doznała tu kiedyś niewłaściwego potraktowania, a jeśli nawet się przydarzyło, to na pewno zostało szybko naprawione przez któregoś z administratorów lub moderatorów.
    Radziłbym przeczytać ten watek raz jeszcze spokojnie, z uwagą i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Pamiętam bowiem i to, że miałaś już okazję przepraszać za niezbyt miłe odnoszenie się do pomagających Ci.
    I w ogóle, może lepiej skupić się na tym, co dla Ciebie jest problemem "technicznym", bo od rozwiązywania psychologicznych to forum na pewno nie jest! Lepiej więc zapytać na przykład @jolaass, gdzie wpisać, a nie - po raz kolejny - zgłaszać swoje pretensje!

    PS. Jakieś możliwość przycinania dawał - o ile pamiętam - MuliThumb. Czy się da zastosować i jak do VM, nie wiem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Bywalec
    Dołączył
    27-04-2006
    Skąd
    Italia
    Wpisy
    136
    Punkty
    11

    Domyślny

    Zwiastunie nie prosiłam również o portret psychologiczny czy zdiagnozowanie jakiejkolwiek dolegliwości. Zadałam konkretne pytanie.
    Potrzebna mi jasna, zwięzła i konkretna odpowiedź, całą resztę możecie zostawić na PW, mnie nie jest potrzebna. Ja naprawdę nie mam czasu, pracuję.

    Generalnie na wszystkich forach należy trzymać się zasady, że jeśli udziela się jakiejkolwiek odpowiedzi, powinna być jak najbardziej zrozumiała. Równie dobrze mogę wstawić fragment kodu do css-a templatki po takiej odpowiedzi i również wtedy przeczytam, że kogoś mrożę.

    Nie bawmy się w analizy postępowania, czy kogoś już tutaj przepraszałam czy nie, nie pamiętam, wszystko jest możliwe, to rzeczywiście teraz jest dla Ciebie Zwiastunie, jak widzę ważniejsze, niż sens tego wątku w ogóle.

    Jeśli sytuacja wymaga, potrafię przeprosić, ale jak na razie nie nabijam się z niczyich pomysłów, co miało miejsce w przypadku mojego.

    Czy naprawdę nie można skupić się na jednej rzeczy na raz? Jeśli nie ma takiego rozwiązania, wystarczy napisać.
    Pozdrawiam,
    Wiola

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •