Edycja artykułu "Więcej" nie działa - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 38

Temat: Edycja artykułu "Więcej" nie działa

  1. #11
    Nowicjusz sorcam awatar
    Dołączył
    27-12-2009
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nikszal... mam nadal problem :eek: Odpaliłem MovAmp'a, co mi poleciłeś :confused: Niestety nie ma poprawy. Za kazdym razem, czy to spod Opery, czy spod IE, gdy najadę na ikonkę "Więcej>>", w dolnym pasku przeglądarki pojawia się:

    http://localhost/Joomla_1.5.15_PL/administrator/#

    Po kliknięciu przenosi mnie do głównego Panelu Administracyjnego! Normalnie załamka. O co w tym chodzi? Może Winda jest do d....? ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Na pewno nie jest to wina Mov'Amp-a, bo Joomla jest już w nim poprawnie zainstalowana. Przyczyny występowania tego błędy mogą być tylko 2:
    1. Dokonałeś poprawek w konfiguracji.
    2. "Czarne moce" rządzą Twoim komputerem.
    Edit: cache przeglądarki i ciasteczka trzeba czyścić.
    Ostanio edytowane przez nikszal : 06-01-2010 15:48
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #13
    Nowicjusz sorcam awatar
    Dołączył
    27-12-2009
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Masakraaa
    Nie wiem, co to za moce rządzą moim kompem, ale zmian w konfiguracji nie robiłem. Tak, jak odpaliłem, tak jest. Cache i inne pierdółki wywaliłem. Testując dalej, zauważyłem, że nie działa także "Podział strony". Po kliknięciu na ten przycisk pojawia się okno, gdzie się ustawia podział i po zatwierdzeniu "Wstaw podział strony" nic się nie dzieje. Na drugim kompie, który został świeżutko postawiony jest to samo. Może to ja swoją aurą tak oddziałuję na elektronikę ;) Nie wiem... :confused:

    Poddaję się. Jeśli ktoś kiedyś będzie miał podobny problem i uda mu się go rozwiązać, to pliizz, niech wrzuci tu odpowiedź.

    Z góry dzięki i Tobie dzięki Nikszal za poświęcony czas

  5. #14
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Kolego - czy przed instalacją Mov'Amp-a odistalowałeś poprzedni serwer? Może pozostały po nim jakieś katalogi, pliki tymczasowe i konfiguracyjne, wpisy w rejestrze windows. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a Mov'Amp i zainstalowany w nim Joomla na 200% jest sprawny.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #15
    Nowicjusz sorcam awatar
    Dołączył
    27-12-2009
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podjęte działania:
    - Wykasowanie poprzedniej wersji MovAmpa i pozostałości po WebServie.
    - Wyczyszczenie recznie wszytkich tempów oraz dysku Odkurzaczem
    - Wyczyszczenie rejestru Odkurzaczem i CCleanerem
    - Restart komputera
    - Przeskanowanie dysku w poszukiwaniu wirusów
    - Wgranie jeszcze raz MovAmpa prosto z archiwum RAR - na czysto.
    - Uruchomienie przeglądarki i zalogowanie się do PA.

    Efekt:
    Bez zmian - nadal po najechaniu na przycisk "Więcej" przenosi do głównego PA, zgodnie z adresem
    http://localhost/Joomla_1.5.15_PL/administrator/#

    Pozdrawiam ;)

    PS Czy może to być wynikiem wyłączonych jakichś Windowsoych usług?

    PPS Zdarzyło mi się kilka razy, że przy logowaniu do PA trwało to nieco dlużej, a potem wywaliło INVALID TOKEN. Po kliknięciu w przeglądarce "Do tyłu" i jeszcze raz na logowanie na administratora od razu przenosiło do PA, tak, jakby zalogował wcześniej i pamiętał to. Po "zafiksowaniu" się joomli na Invalid Token" (nawet po restartach przeglądarki) nic nie pomagało. Znalazłem na forum info, że kiedyś ktoś ze starszą wersją miał podobnie i wtedy nadpisywał katalog administrator ze stabilnego pakietu joomli - u mnie też pomogło. Nawet kilkukrotnie. Kilkukrotnie, bo jak zaczynałem edytować artykuł, wylogowałem się i próbowałem zalogować ponownie to wywalało Invalid Token.
    Nie wiem w czym tkwi problem i przyznam się, że jestem blisko tego, żeby się pochlastać ;)

    PPPS Najbardziej zadziwiające jest to, że raz w życiu mi się to (wstawienie linii "Więcej") udało. Nie wiem jakim cudem - w każdym razie było to na starej konfiguracji (z WebServem). Później nie udał mi się ten wyczyn (nawet w chwilę później), więc pewnie to te "czarne moce" rządzące przypadkiem w moim komputerze. A na pewno czarno to widzę...
    Ostanio edytowane przez sorcam : 07-01-2010 19:46

  7. #16
    Nowicjusz sorcam awatar
    Dołączył
    27-12-2009
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej,

    A co normalnie zamiast linku do ...administrator/# powinno się pojawić (w pasku "komentarza" przeglądarki), czy do czego powinno się to odwoływać? Czuję, że jest tu jakiś bug. Nie wiem na czym polega i nie znam się (jeszcze) na programowaniu w php, ale edytując plik readmore.php widzę pod koniec linie

    //$button->set('link', 'javascript:void(0)');
    $button->set('link', '#');


    Po zmianie hasza (#) na dowolny tekst, takowy tekst pojawia się po ...administrator/

    Pozdr
    sorcam
    Ostanio edytowane przez sorcam : 08-01-2010 11:57

  8. #17
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    #sorcam - nie twórz nowych teorii. Nawet po dodaniu do adresu hasha (nazwa_strony.pl/administrator/#) i tak pojawia się panel logowania do części administarcyjnej Joomla.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  9. #18
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sorcam Zobacz wiadomość
    PS Czy może to być wynikiem wyłączonych jakichś Windowsoych usług?
    Też się nad tym zastanawiam. Zdumiewające jest to, że nie tylko TY masz masz problem z przyciskiem "Więcej" i nie zdarza się on wyłącznie na localhoście. Być może wyłączenie niektórych usług w windzie ma na to wpływ, może to też kwestia działania antywirusa.

    Pytanie do wszystkich, mających problem z podziałem artykułu - czy wasze serwery stoją na windzie, Linux czy Unix?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  10. #19
    Nowicjusz sorcam awatar
    Dołączył
    27-12-2009
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zagłębiając się w temat, wynalazłem kilka innych wątków, gdzie ludzie mieli z tym problem. Ktoś wspomniał o przeglądarce Chrome. W akcie desperacji zainstalowałem i poszło. Niestety tylko w niej Być może będę zmuszony póki co w kodzie html ręcznie wstawiać <hr id="system-readmore" />.

    I jeszcze jedno pytanie. Jak i co przestawić by skorzystać z innego edytora (nie TinyMCE)?

  11. #20
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sorcam Zobacz wiadomość
    I jeszcze jedno pytanie. Jak i co przestawić by skorzystać z innego edytora (nie TinyMCE)?
    Trzeba go pobrać, zainstalować i ustwić jako domyślny w konfiguracji witryny.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •