Wygląd strony zależny od przeglądarki...
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Wygląd strony zależny od przeglądarki...

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-06-2009
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny Wygląd strony zależny od przeglądarki...

    Witam serdecznie, nie wiem czy w dobrym dziale jestem – niestety nie znalazłem bardziej odpowiedniego dla mojego problemu. Otóż stworzyłem sobie szablon dla Joomla! – niestety poprawnie się wyświetla tylko pod Firefoxem. I teraz przechodzę do sedna, co chciałbym osiągnąć, a nie potrafię do końca tego zrobić:

    Chciałbym aby dla każdej przeglądarki wybierany był konkretny arkusz styli dla: IE7, IE8, Firefox, Netscape i Opery. Po wykryciu innej przeglądarki, nie zamieszczonej powyżej wyświetlałaby się tylko strona z białym tłem i komunikatem, że np. „Strona nie została zoptymalizowana dla Twojej wersji przeglądarki i jej wyświetlenie nie jest możliwe. Prosimy skorzystać z jednej z poniższych wersji przeglądarek: tu jakaś tam lista”.

    Jak na razie udało mi się poprawnie zaimplementować tylko taki kod, który rozpoznaje tylko IE7 i IE8 oraz dla wszystkich pozostałych ustawia oddzielny css:
    Kod HTML:
    <!--[if IE 8]>
    <link rel="stylesheet" href="ie8.css" type="text/css" />
    <![endif]-->
    
    <!--[if IE 7]>
    <link rel="stylesheet" href="ie7.css" type="text/css" />
    <![endif]-->
    
    <![if !IE]>
    <link rel="stylesheet" href="web.css" type="text/css" />
    <![endif]>
    Niestety nie wiem jak obsłużyć np. Firefoxa i Netscape oraz jak zablokować stronę dla pozostałych przeglądarek. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi – niestety google, tez mi za dużo nie podpowiedziało.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    ... niestety nie ma uniwersalnej recepty, poza poprawną konstrukcją szablonu. Sięgnij do poradników wyjaśniających problemy z poprawnym formatowaniem przez IE 6, bo z nim jest najwięcej problemów. Dlatego nie nie używam.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Odrębne arkusze stylów mogą być potrzebne ze względu na błędy i dziwactwa IE, zwłaszcza wersji dawniejszych. Współczesne przeglądarki dobrze obsługują standardy, choć czasem trzeba zastosować jakiś sztuczki.
    Netscape to pewno używają jeszcze dinozaury, a w wersjach archaicznych stetryczałe dinozaury, wiec w ogóle nie ma problemu.
    Prawie w każdym nowszym szablonie dla Joomla znajdziesz pliki dodatkowych arkuszy stylów naprawiających usterki w IE, wystarczy je poanalizować, a czasem wprost zastosować.
    Istnieje Biblioteka Ewardsa, która "załatwia" wiele problemów z IE.
    W dziale Szablony w Elektronicznej Bibliotece Joomla! jest niemal wszystko, co ważne, na ten temat.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •