zamieszczenie jpg gdy nie ma pliku header
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: zamieszczenie jpg gdy nie ma pliku header

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny zamieszczenie jpg gdy nie ma pliku header

    Witam
    Takie pytanko:

    Jak zamieścić zdjęcie jpg w górnej części strony gdy szablon nie zawiera pliku "header"?
    Obecnie w górnej części pojawia się tylko slogan który wpisamy jest w konfiguracji strony.
    z góry dziękuję za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45

    Domyślny

    Witaj

    Czy Tobie się wydaje, że zawsze musi być "plik header"? że strona nie ma prawa istnieć bez z niego?

    Podpowiem, że między innymi są dwie możliwości:
    - edytowanie kodu szablonu (index.php) i usunięcie standardowego head-u i zamiana ze swoim.
    - edytowanie kodu i usunięcie standardowego header-u a w miejsce to wstawić pozycję np user9 gdzie umieścisz własny moduł z własnym kodem html

    Jeżeli chodzi o tworzenie/edycję szablonów, tutaj jest dobry poradnik -> http://wiki.joomla.pl/Poradnik:Szabl...-_Spis_treści

    #edit

    -er
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

  4. #3

  5. #4
    Wiarus KYCu awatar
    Dołączył
    23-01-2008
    Skąd
    lubelszczyzna
    Wpisy
    1 200
    Punkty
    45

    Domyślny

    @jolaass hmm a to, że może w szablonie a konkretnie w pliku index.php jest umieszczony ów header, który kolega @greggor78 chce usunąć bądź zamienić ze swoim...

    Fakt faktem że head a header to jest różnica moja wina.
    Pozdrawiam, Piotrek
    ---------------------------------------
    Strony www Kraków | Lublin | Zamość

  6. #5
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez greggor78 Zobacz wiadomość
    Witam
    Takie pytanko:

    Jak zamieścić zdjęcie jpg w górnej części strony gdy szablon nie zawiera pliku "header"?
    Nie ma w szablonie takiego pliku. Header to umowna nazwa graficznej części nagłówkowej szablonu. Równie dobrze może nazywać się 'naglowek'.
    Obecnie w górnej części pojawia się tylko slogan który wpisamy jest w konfiguracji strony.
    W miejscu występowania 'sloganu' lub w każdym innym możesz dołączyć do szablonu plik graficzny. Umieść go w bloku (div) i sformatuj w arkuszu css.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez KYCu Zobacz wiadomość
    Witaj

    Czy Tobie się wydaje, że zawsze musi być "plik header"? że strona nie ma prawa istnieć bez z niego?
    Nigdzie nie sugerowałem, że bez headera strona nie będzie istniała więc nie wiem skąd ta uszczypliwa uwaga? Poza tym joomla z założenia (tak mi się wydaje) jest dla osób które nie bardzo znają specyfikę tworzenia stron (ja do takich należę) i stąd moje pytanie...
    Tak się złożyło, że dotąd wszystkie szablony z którymi pracowałem miały header i chcąc zmienić nagłówek edytowałem header i wiedziałem co z nim zrobić.
    Tym razem trafiłem na szablon gdzie nie ma nic zdefiniowanego u góry strony. Jest jedynie kolor który ciągnie się wokół całości strony. Taki sam szablon znajduje się nas stronie www.badminton.gorlice.pl więc może osobom które chciałyby mi pomóc i znają się na rzeczy łatwiej będzie ocenić co mogę z tym fantem zrobić.
    pozdrawiam

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez greggor78 Zobacz wiadomość
    Poza tym joomla z założenia (tak mi się wydaje) jest dla osób które nie bardzo znają specyfikę tworzenia stron (ja do takich należę) i stąd moje pytanie...
    To, że Joomla! mogą wykorzystać do powadzenia witryn osoby, które w ogóle nie znają się na projektowaniu stron nie oznacza, że takie osoby mogą zrobić z Joomla! wszystko, co im się tylko wymarzy. Prawo jazdy na samochód czy czołg to jeszcze nie prawo do naprawiania silnika czy przeróbek karoserii albo gąsienic wedle własnego uznania

    To na marginesie.
    I jeszcze: wybrany szablon pod względem swojej budowy jest przestarzały (powinien już obowiązywać zakaz umieszczania czegoś takiego w Sieci ).

    Dobra wiadomość
    W arkuszu stylów (pokazanego szablonu) masz
    [css]
    #sitetitle {
    background-image:url(../images/logo.png);
    ....
    }
    [/css]
    co oznacza, że projektant przewidział tam obrazek logo.png, którego prawdopodobnie nie ma w zestawie plików. Stwórz taki obraz i umieść go w katalogu /images szablonu. W konfiguracji szablonu - jak podał @nikszal - trzeba prawdopodobnie wyłączyć wyświetlanie tekstu sloganu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Wrzuć sobie do bloku
    Kod:
    <div id="sitetitle">KIDSport Gorlice</div>
    plik logo.png. Ten blok sformatowany jest w arkuszu template_css.css (wiersz 50)
    Kod:
    #sitetitle {
    background-image:url(../images/logo.png);
    background-position:left center;
    background-repeat:no-repeat;
    color:#FFFFFF;
    float:left;
    font-size:18px;
    font-weight:bold;
    height:123px;
    line-height:123px;
    padding-left:100px;
    }
    W razie problemów jestem na łączu.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •