Kunena - pytania o integracje
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Kunena - pytania o integracje

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-05-2009
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny Kunena - pytania o integracje

    Na swojej Joomli zainstalowałem dwa komponenty Community Builder ver. 1.2.1 i Kunena ver. 1.5.3.

    1. Chciałbym je zintegrować, jednak wyskakuje mi błąd:
    * Wykryto problem integracji z Community Builder:
    * Integracja Community Builder Profile pracuje poprawnie dopiero po jego opublikowaniu.
    * Saving the Kunena configuration will disable integration and hide this warning.
    W ustawieniach CB mam zainstalowany, włączony i opublikowany plugin Forum integration, w jego opcjach mam ustawioną Kunenę.
    Natomiast w ustawieniach Kuneny, jak włączam opcje integracji z CB, to wyskakuje mi ten błąd.

    2. Teraz pytanie z innej beczki, ale związane integracją. Istnieje jakiś dodatek, umożliwiający integracje joomli z phpBB.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Zaktualizuj Kunene do wersji 1.5.8, ale nie przez samo nadpisanie plików, tylko najpierw odinstaluj starą wersję i potem zainstaluj nowszą. Dla spokoju sumienia możesz wcześniej zrobić eksport wszystkich tabel Kuneny (zaczynających się od jos_fb_...), choć nie jest to bezwzględnie konieczne, gdyż proces odinstalowywania Kuneny nie powoduje usuwania jej tabel w bazie danych.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    25-02-2009
    Wpisy
    171
    Punkty
    15

    Domyślny

    Co ciekawsze, Kunena da się zaktualizować bez odinstalowywania. Należy przystąpić do ponownej instalacji. Przy niektórych serwerach należy dokonać instalacji z katalogu (duża paczka). Przy takiej aktualizacji należy zachować sobie pliki w których sami coś sobie zmienialiśmy, np. w przerobionej templatce czy w grafice. Jak zawsze aktualna jest rada by wcześniej, na wszelki wypadek, zrobić sobie kopię tego komponentu i tabel bazy.
    Ostanio edytowane przez rajfur : 06-01-2010 22:11

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •