Docman 1.5
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Docman 1.5

  1. #1
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny Docman 1.5

    W związku z informacją przedstawioną m.in. na joomlapl.com o wydaniu stabilnej wersji Docmana 1.5, przeznaczonej dla J!1.5 w trybie natywnym, informuję zainteresowanych, że to "wolne" (rozprowadzane na licencji GPL) rozszerzenie kosztuje 11.97 € +21%VAT (według wczorajszego kursu € kosztowało to mnie ca 60zł).
    Kupiłem, niestety wśród dostępnych 28 dodatków językowych, polskiej wersji językowej nie znalazłem.
    Stare pliki języka polskiego z wersji 1.4 nie chcą współpracować z wersją 1.5.
    Apeluję do znawców adaptacji językowych do zainteresowania się tym problemem, abyśmy nie zostali w "ogonie" Europy.
    Mam zamiar zapytać w joomlatools.eu o losy polskiej łatki językowej, ale najpierw postanowiłem zasięgnąć informacji w naszym szacownym gronie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pliki wymagają prostej zmiany w nagłówku pliku

    defined('_JEXEC') or die('Dostęp zabroniony');
    Zamiast
    defined("_VALID_MOS") or die("Direct Access to this location is not allowed.");
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Wielkie dzięki, przed 15 minutami odkryłem tą oczywistość, porównując w EditPad Pro zawartość polskich plików językowych z wersji 1.4 z nowymi w wersji czeskiej.
    Może dobrze by było poinformować dystrybutora lub przesłać tam zaktualizowany zestaw polskich plików językowych?
    Ostanio edytowane przez alex51 : 08-01-2010 16:09

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pewno prześlę, choć kiedy programista którego program od lat ma obsługę polskiego języka mojego autorstwa każe mi sobie zapłacić 60 zł za wersję dla 1.5, to zwłaszcza, że to jest jest JJ, wydaje się przesadą. To zresztą nie jedyny przypadek "wdzięczności".
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Nie wiem, czy dobrze zrobiłem, pisząc w tej sprawie na forum DOCmana?
    Zastanawiam się jednak nad kolejnym tam zapytaniem, bo w końcu sprzedając komponent, powinni również oferować do niego moduły, aby kupujący nie był zmuszony do stosowania starszych wersji modułów i trybu legacy.
    Głównie zależy mi na module pokazującym ostatnio wstawione pliki - mod_docman_latestdown.
    A może ktoś ma pomysł, jak wersję 1.4. tego modułu dostosować do 1.5?

    EDIT:
    Okazuje się, że nie sprawdziłem dokładniej co kupiłem. Wspomniany moduł został zainstalowany wraz z komponentem, mimo, że nie było go widać w paczce instalacyjnej. Prawdę mówiąc nie mam pojęcia jak się to stało i trochę wstyd mi z tego powodu ale ważne, że mam potrzebny mi moduł.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 16-01-2010 12:45

  7. #6

    Domyślny

    Witam, ja też zainwestowałem w tę wersję DocMana. I mam niestety problem...
    Mianowicie nie działa mi poprawnie pobieranie pliku, jeżeli jest on wgrany poprzez komponent.
    Mogę tylko podlinkowywać, tutaj wszystko jest OK.

    Download pliku wgranego przez komponent działa bez zarzutu tylko na jednej przeglądarce - Opera. Firefox, IE, nie radzą sobie.
    W FF niby pojawia się okienko pobeirania ale wyskakuje też drugie okienko systemowe z informacją
    "Plik C:\DOCUME~1\TOMASZ~1\LOCALS~1\Temp\8rGZkTe7.pdf.pa rt nie może zostać zapisany, ponieważ nie można odczytać pliku źródłowego.
    Należy spróbować później lub skontaktować się z administratorem serwera."

    W FF mam dodatek DownThemALL i on mi pobiera ten plik ale znowu Acrobat mi go wtedy nie otwiera.

    IE generuje błąd połączenia.
    Proste adresy mam wyłączone, w nazwach plików wyciąłem polskie znaki i spacje, próbowałem z długimi i krótkimi nazwami. Próbowałem nawet na dwóch różnych komputerach... bezskutecznie.

    Zawsze mam te błędy

    Macie jakiś pomysł co to może być?

    Pozdrawiam.
    T.
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  8. #7

    Domyślny

    Trochę powalczyłem i sam doszedłem do przyczyn.
    Znaczy... u mnie pomogło wyłączenie kompresji skryptów na serwerze.
    Może się przyda.
    Pozdrawiam.
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-06-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam! Zastosowałem się do Waszych instrukcji i wszystko działa jak należy z wyjątkiem takiego szczegółu jak widać na załączonym obrazku. Nie mam przycisków tylko tekst typu: _DML_BUTTON_DOWNLOAD
    Załącznik 2358

    Mogę liczyć na Waszą pomoc?

  10. #9
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Pobierz paczkę z plikami języka polskiego z naszej >>PLIKOWNI<<. Powinno poprawić prawidłowe wyświetlanie buttonów z polskimi nazwami.

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-06-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Pobierz paczkę z plikami języka polskiego z naszej >>PLIKOWNI<<. Powinno poprawić prawidłowe wyświetlanie buttonów z polskimi nazwami.
    Dziękuję Wszystko jest już OK.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •