ja_purity jak zmienić kolor w menu? Jak zmniejszyć stronę?
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: ja_purity jak zmienić kolor w menu? Jak zmniejszyć stronę?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny ja_purity jak zmienić kolor w menu? Jak zmniejszyć stronę?

    Witam. W mojej przygodzie z Joomla!, napotkałem kolejny problem
    Na mojej stronie używam szablonu ja_purity. Z administracją strony już prawie skończyłem (95%), i właśnie przyszedł czas na zmiany szaty graficznej. Na na mojej stronie jak już wyżej wspomniałem korzystam z szablonu ja_purity, i chciałbym pozmieniać co nie co w wyglądzie, mianowicie menu.

    Dzisiaj z kolegą 5 godzin siedzieliśmy nad tym, czytaliśmy, podmienialiśmy pliki itp. w css'ie też coś tam grzebaliśmy, ale coś w 2 godzinie zorientowaliśmy się, że menu nie ma (chyba), żadnej "ramki" którą można by było "pokolorować", dodać jakiś bg do niej itp. Tak jak jest to zrobione np http://demo.joomla.org/1.5/ , chodzi o lewe menu, aby dodać do niego jakaś ramkę (taką jak np na w/w stronie), tyle, że cała lewa strona "ma być tą ramką" aż do niebieskiego paska z "nawigacja". Hmm np coś podobnego jak tu.

    I teraz pytanie, jak takie coś zrobić? Dodać przyrostek klasy w menu (wcześniej go dodać do arkusza css)? Czy gdzieś w css'ie wrzucić tą ramkę? Tylko jak to zrobić, w którym konkretnie pliku css'a, i w jakim miejscu? Może jest gdzieś gotowy kod takiej ramki (tylko zmodyfikować kolorystykę), który wystarczy skopiować? Ewentualnie czy ktoś mógłby go dla mnie stworzyć
    Wiem, że to moja strona i jak powinienem zrobić wszystko a nie ktoś za mnie, ale trochę mnie czas nagli, a w strukturze css joomli to trochę zielony jestem (tzn, gdzie co jest itp). Dodam, że za niedługo będę robił sam od podstaw cały szablon (dla poznania dokładnie struktury Joomla, css'a, i php). Ale teraz ten potrzebuje.

    2

    A i tak poza tym, to jak, zrobić stronę, aby się nie "rozjeżdżała", przy większych monitorach (mam 23" FHD), i u mnie w górnej części strony (tam gdzie logo itp), niebieskie tło jest do samego końca (i taka pusta wolna przestrzeń jest). Chciałbym zrobić taki efekt jak np te strony: http://demo.joomla.org/ http://demo.joomla.org/1.5/ itp

    Trzeba coś ograniczyć w css'ie, czy może "dostosować" grafikę? Albo dodać coś do szablonu?

    Pozdrawiam.

    p.s nie patrzcie też krytycznie na stronkę, bo cały czas jest w przebudowie, i jeszcze nie funkcjonuje, też są na niej różne "testy" przeprowadzane. ;)
    Ostanio edytowane przez papik12357 : 20-09-2010 00:22

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    W sprawie ustalenia szerokości szablonu jestem przekonany, że nie zajrzałeś do jego konfiguracji.

    Kolor linków w menu zmienisz w pliku menu.css. Użyj Firebuga i znajdziesz odpowiednią klasę.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    1. Pokaż zrzut ekranu z twojego monitora (wrzuć na forum link do zrzutu ekranu).
    2. Cała lewa strona ma inne tło (menu, przestrzeń pod nim i z jej lewego boku), możesz zmienić jego kolor. Moim zdaniem jeśli dodasz osobny kolor tła/ramki dla menu, to będzie to brzydko wyglądać.
    3. Taki efekt czyli jaki? Opisz go.

    Moja rada:
    1. Popracuj nad logo.
    2. Popracuj nad grafiką w header'ze.
    3. Polecam wykupić domenę, jeśli to ma być strona szkoły.
    Webdeveloper do usług ;)

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10
    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    1. Pokaż zrzut ekranu z twojego monitora (wrzuć na forum link do zrzutu ekranu).
    Proszę bardzo:

    2. Cała lewa strona ma inne tło (menu, przestrzeń pod nim i z jej lewego boku), możesz zmienić jego kolor. Moim zdaniem jeśli dodasz osobny kolor tła/ramki dla menu, to będzie to brzydko wyglądać.
    Hmm jedyna grafika jaka jest w tle na stronie to tylko TO
    3. Taki efekt czyli jaki? Opisz go.
    Tak na szybko robione. Chodzi o te prostokąty zaznaczone na czerwono, aby ich nie było tzn. aby nie wchodziło to bezpośrednio w strukturę strony. Coś takiego:

    A tu pokazana przykładowa strona, jak ma wyglądać:

    Moja rada:
    1. Popracuj nad logo.
    2. Popracuj nad grafiką w header'ze.
    3. Polecam wykupić domenę, jeśli to ma być strona szkoły.
    1., 2. Wiem, wiem, w poniedziałek dostanę materiały na to. To co teraz jest to, tylko po to aby, sprawdzić mniej więcej gdzie co jest, i co za co odpowiada. Ten header to tylko taki "test".
    3. A to już będzie problem szkoły ;)

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    W sprawie ustalenia szerokości szablonu jestem przekonany, że nie zajrzałeś do jego konfiguracji.

    Kolor linków w menu zmienisz w pliku menu.css. Użyj Firebuga i znajdziesz odpowiednią klasę.
    1. A konkretniej? Bo w ustawieniach szablonu zmieniłem szerokość na 100 podajże. (w panelu administratora).
    2. Tak wiem mam firebuga, ale nie chodzi mi o zmianę kolorów linków, tylko o zmianę całego koloru, całego bocznego panelu, tak jakby "tabeli" menu. Na w/w zdjęciach to "narysowałem".

    Dzięki za zainteresowanie.
    Ostanio edytowane przez papik12357 : 20-09-2010 00:23

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Może rozpocznij od zapoznania się, co na temat tego szablonu jest w naszych zasobach?
    http://wiki.joomla.pl/JA_Purity
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Po lewej stronie masz tło graficzne

    style_css.css (wiersz 184)

    #ja-container {

    background:transparent url(images/c-bg1.gif) repeat-y scroll 18% 0;


    }
    ZmieniłeS szerokość na 100! Tylko jaka jest jednostka - piksele czy procenty?
    Ja stawiam na procenty, a powinno być 960px (dla rozdzielczości monitora 1024px w poziomie).
    Ostanio edytowane przez nikszal : 08-01-2010 23:53
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Może rozpocznij od zapoznania się, co na temat tego szablonu jest w naszych zasobach?
    http://wiki.joomla.pl/JA_Purity
    Już szukałem tam, korzystałem z tego. Tylko, tam są głównie wypisane które linijki kodu odpowiadają czemu, a trudno trochę tak bez żadnej pomocy, co do czego itp.

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Po lewej stronie masz tło graficzne

    style_css.css (wiersz 184)

    #ja-container {
    -moz-background-clip:border;
    -moz-background-inline-policy:continuous;
    -moz-background-originadding;
    background:transparent url(images/c-bg1.gif) repeat-y scroll 18% 0;


    }
    ZmieniłeS szerokość na 100! Tylko jaka jest jednostka - piksele czy procenty?
    Ja stawiam na procenty, a powinno być 960px (dla rozdzielczości monitora 1024px w poziomie).
    Mam ustawione "szerokość szablonu: Szeroki ekran" i wartość 100. Jak dałem "ustaw w px", i dałem 960 to prawie to samo (o parę px różnicy) ale problemu to dalej nie rozwiązało (te boczne "przeciągnięcia" do końca monitora (w większych monitorach)). Oryginalnie ten szablon się dopasowuje do rozdzielczości monitora (kurczy, albo powiększa), ale wtedy wszystko jest rozwalone (przy większych rozdzielczościach).

    Co do tego kodu co podałeś to dzięki ;) Ale jutro się z tym pobawię. Teraz idę spać .
    Ostanio edytowane przez papik12357 : 09-01-2010 00:01

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •