VM problem z wyborem adresu wysyłki
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: VM problem z wyborem adresu wysyłki

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny VM problem z wyborem adresu wysyłki

    Witam serdecznie, od kilku dni walczę z tym problemem, nigdzie nie udało się mi wyszukać rozwiązania.
    Problem dotyczy wyboru adresu do wysyłki przy składaniu zamówienia przez zarejestrowanego klienta sklepu. Po pierwsze brak wyświetlania danych wysyłkowych - widnieją tylko pola adresu (dane do faktury - chcę to zmienić na dane teleadresowe) - nie są one pobierane z konta, pod spodem link do aktualizacji - dopiero po jego kliknięciu klient widzi swoje dane.
    http://img46.imageshack.us/img46/8808/schowek01q.jpg

    głównym problemem jest jednak wybieranie metody wysyłki - na liście wyboru widnieje tylko domyślny adres, mimo, że użytkownik dodał już wcześniej dodatkowy adres, w tym i żadnym innym kroku nie ma możliwości jego wyboru - więc zmuszony jest dodawać dodatkowy adres za każdym razem ( w szczegółach konta użytkownika widnieją wszystkie dodatkowe adresy, które dodał). Jest to kłopotliwe i wkurzające.
    Bardzo będę wdzięczna za pomoc i sugestie.

    pozdrawiam
    magija

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    bardzo proszę o pomoc

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    podniosę, bardzo prosze o pomoc

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    22-02-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam ten sam problem. Wiem, że to jest gdzieś w bazie danych, bo podmieniam dwie bazy co chwile. Mam starą bazę na której cały sklep buduję od pewnego czasu i na niej nie ma adresu wysyłkowego, ale za to można wybrać przewoźnika. Dziś rano zainstalowałem od nowa cała Joomle plus sklep. Wszystko od zera konfiguracja, tak jak w poprzedniej instalacji i dane adresowe są, ale nie ma za to przewoźnika w standardowym module wysyłkowym. Zobaczę co da się z tym zrobić. Jak coś się uda to napiszę.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    22-02-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie wszystko zaczęło działać i już wiem w czym tkwi problem. Problemem było brak informacji w bazie danych na temat kraju pochodzenia danego klienta. W danej tabeli był wstawiony NULL zamiast informacji np POL.

    Wszystko powinno zacząć działać po wejściu do menu administratora, tam do sklepu i ustawienia, w nich jest opcja Pola formularzy użytkownika. W tej opcji ustawiasz pole country na włączone i powinno działać.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •