JCE i kod html - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 26

Temat: JCE i kod html

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-08-2008
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Nie prawda. Po dodaniu i zapisaniu tego kodu w JCE efekt jest taki
    Kod:
    <script src="http://r.katalog.ro.pl/jssrc.php?id=17718" type="text/javascript"></script>
    <p><a href="http://katalog.ro.pl">katalog stron internetowych</a></p>
    <script type="text/javascript">// <![CDATA[
    katalog_ro_pl_endscript();
    // ]]></script>
    Efektem wizualnym na stronie frontowej jest link do katalogu.

    P.s.

    Na pewno masz umieścić ten kod w artykule, a nie w pliku index.php szablonu???
    To dla przykładu podaje, umieszczam go w module.
    Powiedz jak ty go dodałeś, że tobie się nie zmienił ? Bo rozumiem, że na froncie otrzymałeś obrazek jako odnośnik ?

    Ja robie tak, że wciskam show/hide, wklepuje kod, daje znowu show/hide zeby wysrodkowac i takie tam, zapisz i zamiast buttona mam to co napisałem :/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez haxigi Zobacz wiadomość
    (...)
    Ja robie tak, że wciskam show/hide, wklepuje kod, daje znowu show/hide zeby wysrodkowac i takie tam, zapisz i zamiast buttona mam to co napisałem :/
    Już wcześniej wspominałem aby całość tej procedury robić przy wyłączonym edytorze przyciskiem show/hide. A Ty go najpierw wyłączasz a później znowu włączasz i tym sposobem gubisz kod. Całość zabiegów związanych z wprowadzeniem kodu html należy wykonać przy zamkniętym oknie edytora, przez wciśniecie show/hide, o czym wcześniej jasno było powiedziane.

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-08-2008
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alex51 Zobacz wiadomość
    Już wcześniej wspominałem aby całość tej procedury robić przy wyłączonym edytorze przyciskiem show/hide. A Ty go najpierw wyłączasz a później znowu włączasz i tym sposobem gubisz kod. Całość zabiegów związanych z wprowadzeniem kodu html należy wykonać przy zamkniętym oknie edytora, przez wciśniecie show/hide, o czym wcześniej jasno było powiedziane.
    No ok, ale jak będę chciał zedytować artykuł to automatycznie mi włącza edytor i gubi kod. Nawet jak wklepię kod to przecież chcę go np: wyśrodkować czy coś...

  5. #14
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez haxigi Zobacz wiadomość
    No ok, ale jak będę chciał zedytować artykuł to automatycznie mi włącza edytor i gubi kod. Nawet jak wklepię kod to przecież chcę go np: wyśrodkować czy coś...
    Modułów często nie edytujesz - to pierwsze. Po drugie - jesteś upierdliwy z tym edytorem. Zacznij używać edytora Tiny w trybie rozszerzonym, będącego w standardowej instalacji Joomla. Znikną wówczas Twoje problemy z czyszczeniem kodu. Czy naprawdę niektórym wiedzę trzeba wbijać młotkiem?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #15
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Zaproponowana przeze mnie możliwość wstawienia kodu html w edytorze JCE zakłada konieczność pracy z wyłączeniem okna edytora. Podczas włączania kod przestaje być widoczny, ale wszelkie wspomniane przez kolegę edycje jak wyśrodkowanie itp są wykonalne również w "czystym" kodzie html.
    Są też inne sposoby osadzania kodów wykonywalnych w treści artykułów, bo jak sądzę, o takie coś Ci chodzi a nie o stworzenie własnego modułu. Sposoby takie były tu wielokrotnie opisywane (wystarczy poszukać), jak i w innych, dostępnych artykułach, nawet autorów polecanych przez tutejszą "starszyznę".
    Ostanio edytowane przez alex51 : 17-01-2010 12:32

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-08-2008
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

    Domyślny

    Tiny chętnie bym używał, ale coś mam w nim zwalone i tekst wprowadzany jest na biało, podobnie jak tło. Nie ma w nim możliwości zmiany wielkości czcionki, nie wyświetla w podglądzie apletów flasha przez co ciężko mi je np wyśrodkować, bo muszę ręcznie przez kod to robić. JCE własnie jest rozszerzony o te opcje, nie ma problemów z kolorem czcionki w edytorze tylko jedyną jego wadą jest właśnie zmiana kodu. Wie ktoś może czy w wersji 2.0 tez tak jest ? Bo ja mam 156_157.

  8. #17
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Zacytuję samego siebie.
    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Zacznij używać edytora Tiny w trybie rozszerzonym, będącego w standardowej instalacji Joomla. Znikną wówczas Twoje problemy z czyszczeniem kodu. Czy naprawdę niektórym wiedzę trzeba wbijać młotkiem?
    Czytaj ze zrozumieniem.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-08-2008
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Zacytuję samego siebie.
    Czytaj ze zrozumieniem.
    Nie za bardzo wiem jak ten tryb rozszerzony wygląda. Z tego co napisałeś jest on standardowo wgrany w joomle, ale raczej nie wyglada on na rozszerzenie. Wnioskuję to po ilości opcji jakie udostępnia. Zapewne włącza się go jakoś, albo dogrywa. Z tym, że ja nie wiem jak.

  10. #19
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    No pewnie, bo do konfiguracji edytora w dodatkach nie chciało się zajrzeć. Lepiej i wygodniej jest smarować posty i bić pianę.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-08-2008
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cieszę się, że jesteś taki bystry i taką dużą wiedzę o joomli osiągnąłeś po długim okresie pracy z nią, ale nie każdy jest na takim etapie jak ty. Szczególnie gdy od około tygodnia z nią pracuję . Więc prosze ciebie daruj sobie tego typu komentarze...
    a za podpowiedź dziękuję

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •